2019 Sabit / Statik İP Ücretleri (Güncel Liste)

2019 yılına girmizle birlikte adil kullanım kotası kalktı fakat internet fiyatlarında ciddi artışlarda gözlemlendi. İnternet fiyatları zamdan etkilenen tek hizmet değil ayrıca sabit ip ücretleride yeni yılla birlikte bazı firmalarda zamlandı. Önceki yıllar 6/10 TL arası olan statik ip ücretleri yeni yılla birlikte 25 TL’ye kadar yükseldi ve bu bedel aylık olarak faturanıza yansıtılıyor.

Türk Telekom, SüperOnline, Millenicom, Vodafone Net, TürkNet ve Türksat Kablonet’in statik ip için 2019 yılı itibariyle geçerli ücretlerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz;

Tekli Statik IP Ücretleri – 2019 Aylık Yıllık Alımda
Türk Telekom 24,90 TL 249 TL
TürkNet 12,00 TL
SuperOnline 24​​,90 TL
Türsat Kablonet 4,99 TL
Vodafone Net 9,00 TL
Millenicom 9,90 TL

 

Türk Telekom yıllık alımda 2 ay ücretsiz veriyor fakat fiyat malesef yine de uygun değil. Fiyatı en hesaplı olan Türksat Kablonet ise sadece büyük şehirlerde kendi altyapısından hizmet vermekte. Bu listeye göre eğer sabit ip için 24,90 TL gibi yüksek bedeller ödemek istemiyorsanız Millenicom, Vodafone Net veya Türknet’e geçmeniz en iyi seçenek olarak gözükmekte.

Sadece güvenlik kameranız için sabit ip kullanıyorsanız tavsiyemiz sabit ip gerektirmeyen kamera kayıt cihazları bulunmakta bunlara geçiş yapabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
8 Yorumlar
 1. Giray diyor

  tamam kardeşim internetlere zam yaptınız ses çıkarmadık ama sabit ip için 25 lira istemekte nedir ya 25 lira kolay mı kazanılıyor? kimse niye kontrol etmşiyor bu firmaları BTK nerde biris 5 liraya veriyor diğeri 5 kat fazla ücrete sabit ip veriyor hakmı adaletmi bu muhtemelen hiçbir müşteriye bilgide vermedielr herkes ay sonu faturasında süpriz statik ip görecektir. yazık vallaha.

  1. ISMAIL diyor

   Malesef hocam dediğiniz gibi AKN gidecek derken şimdide bu tarz masraflar çıktı. Hızlandırma bedeli adı altında açma kapama bedeli eklenmeye başladı faturalara yapacak birşey yok umarım yetkililer müdahale ederler.

 2. Görkem CAN diyor

  TTNET sorunlu gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor ancak diğer tüm servis sağlayıcılar hizmetlerini TTNET’ten alıyorlar. Ben şahsen başka firma kullanmazdım.

  1. ISMAIL diyor

   Biz makalede TTNET yani Türk Telekom sorunlarından ziyade yüksek fiyat politikasını eleştirdik Görkem Bey bir firmanın 5 liraya verdiği sabit ip neden telekomda 5 kat fazla sorgulanması lazım.

 3. Segital diyor

  Bunun bir açıklaması vardır illa ki bir yerde 5 tl diğer tarafta 25-30 , mantıklı açıklaması yok mu

  1. zamazingo diyor

   yok

 4. ismail aydın diyor

  kullandığım stok proğramı sabit ıp ile çalışıyor natrodan destek alıyorum ama bu sabit ıp çıktı çıkalı natro ile arkadaş olduk her elektrik kesintisinde aynı hikaye ıp değişerek sistem çalışmaz hale geliyor bende modemi tek bir güç kaynağına bağladım artık elektrik gitsede ıp değişmiyor tavsiye ederim

  1. ISMAIL diyor

   Zekice bir yöntem İsmail Bey 🙂 güç kaynağıda uzun süre yetecektir zaten bir modeme.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.