2019 yılına girmizle birlikte adil kullanım kotası kalktı fakat internet fiyatlarında ciddi artışlarda gözlemlendi. İnternet fiyatları zamdan etkilenen tek hizmet değil ayrıca sabit ip ücretleride yeni yılla birlikte bazı firmalarda zamlandı. Önceki yıllar 6/10 TL arası olan statik ip ücretleri yeni yılla birlikte 25 TL’ye kadar yükseldi ve bu bedel aylık olarak faturanıza yansıtılıyor.

Türk Telekom, SüperOnline, Millenicom, Vodafone Net, TürkNet ve Türksat Kablonet’in statik ip için 2019 yılı itibariyle geçerli ücretlerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz;

Tekli Statik IP Ücretleri – 2019 Aylık Yıllık Alımda
Türk Telekom 24,90 TL 249 TL
TürkNet 12,00 TL
SuperOnline 24​​,90 TL
Türsat Kablonet 4,99 TL
Vodafone Net 9,00 TL
Millenicom 9,90 TL

 

Türk Telekom yıllık alımda 2 ay ücretsiz veriyor fakat fiyat malesef yine de uygun değil. Fiyatı en hesaplı olan Türksat Kablonet ise sadece büyük şehirlerde kendi altyapısından hizmet vermekte. Bu listeye göre eğer sabit ip için 24,90 TL gibi yüksek bedeller ödemek istemiyorsanız Millenicom, Vodafone Net veya Türknet’e geçmeniz en iyi seçenek olarak gözükmekte.

Sadece güvenlik kameranız için sabit ip kullanıyorsanız tavsiyemiz sabit ip gerektirmeyen kamera kayıt cihazları bulunmakta bunlara geçiş yapabilirsiniz.