2019 yılı gelmesiyle birlikte yaza doğru yaklaştıkça bayanlarıda gelin hazırlıkları bekliyor. 2019 yılının trendleri arasında neler var hangi model gelinlikler moda olacak, ayakkabı çeşitleri, gelin buketleri, saç tasarımları ve makyajları nasıl olacak bu konuda sizlere uzunca bir makale hazırladık.

2019 Gelinlik Modelleri

2019 yili gelinlik modelleri - 2019 Yılı Gelinlik, Saç, Ayakkabı, Buket, Makyaj Trendleri

Her bayanın hayali olan gelinlik modelleri evli yâda evlilik hayali kuran herkes tarafından sevilerek takip edilmektedir. En özel gününüzde prensesler gibi olmak için kendinize yakışan ve son moda trendlerinden oluşan gelinlik modellerini tercih etmenizde yarar vardır. Her bayan gelinliğini giydiği andan itibaren dünyadaki en mutlu insan olmaktadır. Yıllarca hayalini kurduğu gelinliği üzerinde taşımaktadır. Giydiğiniz gelinlik ile düğünden yıllar sonra bile kendinizden söz ettirebilirsiniz. 2019 gelinlik modelleri içerisinde prenses, balık, dantelli, straplez, kabarık gelinlik modelleri ile 2019 gelinleri kendilerini masal dünyasında hissedebilmektedirler. 2019 gelinlik modellerini gelin hep beraber inceleyelim:

2019 yili gelinlik modelleri 1 - 2019 Yılı Gelinlik, Saç, Ayakkabı, Buket, Makyaj Trendleri

 1. İlk olarak dantelli gelinlik modelleri, bayanların istedikleri dantel desenlerinde olmaktadır. Son yıllarda Fransız danteli gelinlik modelleri için en fazla tercih edilmektedir.
 2. Balerin gelinlik modeli, etek kısmının geniş ve kabarık olan gelinlik modellidir. 2019 gelinlik modelleri arasında en fazla tercih edilen gelinlik modelidir.
 3. Kabarık gelinlik modellerinde dikkat çeken bir nokta gelinliğin üst kısmının vücudu tam sarması ve etek kısmını olduğundan daha kabarık olmasıdır. Kabarık gelinlik modeline istediğiniz taşlar yâda danteller ekleterek farklı modeller yaratabilirsiniz.
 4. En mutlu gününüzde farklı modellerde yâda iddialı gelinlik giymek isteyen bayanlar için 2019 sırt dekoltesi ile moda severlerin ilgisini çekmektedir. Sırtına güvenen bayanların bu özel günlerinde sırt dekoltesi vermesi ile tüm gözleri üzerilerine çekmeyi başaracaklardır.

2019 Gelin Saçı Modelleri

2019 yili gelin saci modelleri - 2019 Yılı Gelinlik, Saç, Ayakkabı, Buket, Makyaj Trendleri

Gelin adaylarının en mutlu günlerinde giydikleri gelinliklerine uygun olarak yaptıkları saç modelleri ile göz kamaştırıcı bir güzelliğe kavuşmaktadırlar. Giydikleri gelinlik ne kadar hoş ve güzel olursa olsun gelin saçları gelinliğine uygun yâda kendi yüz şekillerine gitmeyen bir saç modeli olursa güzel görünmeye bilirler. 2019 gelin saçı modellerinde topuz saç modeli halen daha yerini korumaya devam etmektedir. Gelin saçına en yakışan model olan topuz ve dağınık topuz saç modellerinde kullanılan taç, ışıltılı tokalar ve gelinliğin olmazsa olmazı duvaklar ile saçlarınız göz kamaştırmaya devam etmektedir. 2019 saç modasında revaçta olan örgülü saçlar gelin saçı modasını da etkisi altına almaktadır.

2010 turban gelin saci modelleri - 2019 Yılı Gelinlik, Saç, Ayakkabı, Buket, Makyaj Trendleri

Gelinliğiniz üzerine yapılan örgü saç modelleri ile daha sevimli ve şık görünmektesiniz. Gelin saçlarında önemli olan nokta çok abartıya kaçmadan doğal güzelliğin ön plana çıkartılması olmaktadır. doğal gelin saçı olarak istenilen saç modelleri arasında saçların maşalı ve yukarıdan toplanmış havalı saç modelleri en fazla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Saçları kısa olan bayanlar saç modellerinde daha farklı ve değişik saç modelleri ile ilgi odağı olmaktadırlar.

2019 gelin saclari - 2019 Yılı Gelinlik, Saç, Ayakkabı, Buket, Makyaj Trendleri

Sadeliğin en güzel ifadesi olan gelinlikler ile yaptığınız saç ve makyajınız bir bütün oluşturmaktadır. Hayatınız boyunca hayal kurduğunuz düğün gününüz için en mükemmel gelinliği seçmiş ve saçlarınız, makyajınız ile bir bütün oluşturmaya devam etmiş olursunuz.

2019 Gelin Ayakkabıları

2019 yili gelin ayakkabi model ve trendleri - 2019 Yılı Gelinlik, Saç, Ayakkabı, Buket, Makyaj Trendleri

Gelinlik alırken yada tasarımı sırasındaki ince detayların hepsini gelinlik aksesuarı seçerken de dikkat edilmesi gerekmektedir. Gelinlik modelinizi belirledikten sonra, ellerinizi süsleyen buketten, giydiğiniz ayakkabıya kadar son moda trendlerinden ve gelinliğinize uygun tasarımlarından seçerek uzun süre akıllardan çıkmayabilirsiniz.  2019 yılında trend olan gelin ayakkabılarına gelin hep beraber inceleyelim:

 • Gelin ayakkabıların 2019 yılında sileto ayakkabı modelleri en fazla kullanılan modeller arasında yer almaktadır. sileto ayakkabıların yan taraflarına takılan aksesuarlar ile bayanların ilgisi ve beğenisi çekmektedir.
 • Yüksek topuklu ayakkabıları seven gelin adayları için platform ayakkabılar her zamanki gibi vazgeçilmez bir yer tutmaktadır. Platform ayakkabı kullanımında düğün gününüzde dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise tüm gün çok yorgun olacağınızdan daha rahat ve ayağınızı sıkmayan ayakkabıları tercih etmeniz gerekmektedir. Son yıllarda gelinlik altına giyilen renkli platformlar yâda gelin ayakkabınız üzerinde isimler, farklı yazıları da gelin adayları severek kullanmaktadırlar.
 • 2019 gelin ayakkabı modasında gelinliklere işlenen dantel desenlerinin gelin ayakkabılarında da görülmesi olmasıdır. Giydiğiniz dantelli bir gelinliğin altına, dantelli bir gelinlik ayakkabısı ile elinizde tuttuğunuz son trend gelin buketi ile asilliği ve doğal güzelliği kendi üzerinizde toplamış olursunuz.
 • Çizme modeli ayakkabılarda gelinliklerin altında kombin yapılan farklı tasarımlardan olmaktadır. 2019 gelin ayakkabılarında farklı tasarımlar gelinlerin dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Evlenecek olan gelin adaylarının düğünlerinde son trend giyinmeleri için 2019 gelin modasını takip etmeleri gerekmektedir.

2019 Gelin Buketleri

2019 yili gelin buketi modelleri - 2019 Yılı Gelinlik, Saç, Ayakkabı, Buket, Makyaj Trendleri

Gelinler seçtikleri gelinlikten, gelin saçlarına kadar özenle son moda trendlerini takip etmektedirler. Gelinlerin aksesuarları da gelinlik tercihleri kadar son trend gelin buketlerinden olması gerekmektedir. İddialı bir gelinlik üzerine basit bir gelin buketi ile şık ve asil görünmeniz gerekir iken daha salaş ve önemsiz görünebilirsiniz. 2019 yılında gelinlik modellerindeki farklı tasarımlar duvaklara ve gelin buketlerini de etkisi altına almaktadır. 2019 gelin buketleri canlı çiçeklerden olacağı gibi her zaman düğün gününüzü hatırlamanız için canlı görünümlü plastik çiçeklerden de gelin buketleri yapılabilmektedir. Gelin buketleri düğününüzün olduğu mekân ve mevsim özelliklerine göre çiçeklerden oluşabilmektedir. Bahar döneminde yapılan bir gelin buketi ile kış ayında yapılan gelin buketleri farklılık göstermektedir. Son yıllarda gelinler gelinliklerinde seçtikleri renklerden farklı olarak ayakkabı ve buketlerinde farklı renkleri kullanabilmektedirler. Ellinizde tuttuğunuz gelin buketleriniz ile düğünden sonra bile hatırlanabilirsiniz. 2019 gelin buketlerinde canlı çiçeklerden sonra farklı metalik buketlerde gelinlerine ellerini süslemeye başlamaktadır. Farklı tasarımların son yıllarda her aksesuarda kullanıldığı moda trendlerinden gelin buketleri de son tasarımları ile bayanlar tarafından ilgi odağı olmayı başarmaktadır. Farklı tasarımlar ve sahte gelin buketleri, canlı gelin buketlerinden daha fazla tercih edilmektedir. Düğün gününü ölümsüzleştiren birçok detaydan birisi de gelin buketleri olmaktadır. sizlerde düğün gününüzü son trend gelin buketleri ile ölümsüzleştirebilirsiniz. 2019 gelin buketlerini ve gelinliklerini tercih ederek düğün gününüzü hem modaya uyarak hem de göz kamaştırarak uzun yıllar hafızalardan silinmemesini sağlayabilirsiniz.

2019 Yılı Gelin Makyajı Nasıl Olacak

2019 yili gelin makyaji - 2019 Yılı Gelinlik, Saç, Ayakkabı, Buket, Makyaj Trendleri

Gelin adaylarının gelinliklerinden giydikleri ayakkabıya, ellerinde tuttukları gelin buketlerine kadar hepsi hazır ve düğün gününün son tamamlayıcısı olan gelin saçı ve gelin makyajı olmaktadır. Son yıllarda gelin makyajında daha hafif doğal görünümü bozmayan gelin makyajları yapılmaktadır. Gelinlik tercihlerini çok aşırı süslü yâda gösterişten uzak seçen bayanlar için daha sade gelin makyajlarını kullanmaları gerekmektedir. Gelin makyajında abartıya kaçılmadan doğal cilt güzelliğinin ön plana çıkartılması esas konudur. Gelin makyajında göz ve dudak makyajının en iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Kendi ten renginize uygun fondöten ve kapatıcılar uygulayarak cildin doğal haline gelmesi sağlanmalıdır. Cildiniz doğal ve pürüzsüz bir görünüme ulaştıktan sonra gözlerinize uygun göz makyajını yapmanız gerekmektedir. Göz makyajında çok koyu renkler yerine daha ışıltılı makyaj yapılması en doğru seçenek olmaktadır. Koyu yapılan makyaj gelinliğin masumiyetine gölge düşürebilmektedir. Gelin makyajı yapımında 2019 yılında gelinleri göz makyajlarında doğallıktan yana olan makyajlar kullanılması gerekmektedir. Allık kullanımı da doğal renklerde yâda şeftali tonlarında olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Dudaklarında sevimli yâda kendi dudak renginde olmasını isteyen bayanlar parlatıcı yâda açık renk ruj kullanmaları gerekmektedir. Koyu renk ruj kullanmak isteyen gelin adayları için2019 yılı gelinlerinde kırmızı dudaklar ön planda olmaktadır. Gelin makyajı yapımında dekolteli bir gelinlik tercih edilmiş ise dekolte bölgesi ve gelin makyajının aynı tonlarda olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

2019 için Gelin Aksesuarları

2019 gelin aksesuarlari - 2019 Yılı Gelinlik, Saç, Ayakkabı, Buket, Makyaj Trendleri

Gelin adayları düğün günlerinde her şeyin eksiksiz olarak tamam olmasına dikkat etmektedirler. Aldıkları gelinlik modelinde, gelinliklerine yada kendi tarzlarına uygun ayakkabılar, duvak modelleri yada ellerinde tuttukları buketlere kadar gelin adayları her şeyi en ince ayrıntısına kadar dikkat etmeleri gerekmektedir. Gelinlerin kendi aksesuarlarından sonra düğün mekânı içinde uygun bir biçimde gelinlik seçmeleri gerekmektedir. Düğün gününüze yakışır aksesuarları kullanmak için 2019 gelin aksesuarlarına şöyle bir göz atmanız yeterlidir.

 • 2019 gelin aksesuarlarında ilk sırayı gelin taçları yer almaktadır. Eski dönemlerdeki gelin taçları yerini daha şık ve parıltılı taç modellerine yerini bırakmaktadır. Gelin taçlarında parlak taşlı modeller gelinler tarafından beğenilmektedir. Gelin taçların ön kısmından bayanların alnının üzerine düşen tül detayları da bayanlar tarafından en sevilen modeller arasında yer almaktadır.
 • Gelin adaylarının ikinci önem verdikleri aksesuarları duvakları olmaktadır. Duvak modellerinde gelinlik modeli ile aynı desenlerde ve kuyruklu modeller 2019 gelinlerin en fazla tercih ettikleri modeller arasında yer almaktadır. 2019 yılında kuyruklu modellerin yanında kısa duvaklar da revaçta olacaktır.
 • 2019 gelin aksesuarlarında gelinliklerin olmazsa olmazı ayakkabı modelleri yerini almaktadır. 2019 yılında gelin ayakkabılarında farklı model ve gelinliklerin üzerinde bulunan süslü ayakkabı modelleri tercih edilmektedir. Gelinlerin aksesuarlarındaki renklilik son yılların en fazla sevilen trendlerinden olmaktadır.
 • 2019 gelin buketleri gelinlerin en sevdikleri aksesuarlarından birisidir. Düğünün yapıldığı mevsime yada gelin adaylarının beğendikleri canlı yada yapma çiçeklerden oluşan gelin buketleri en fazla tercih edilen aksesuarlardan olmaktadır.