3D yazıcıdan araba üretildi. Evet yanlış okumadınız. Üretilen bu araç herkesin dikkatini fazlası ile çekmiş durumda. 3d printer arduino olarak tarihe geçen bu baş yapıta bir çok fiyat teklifi gelmiş durumda. Lakin yapan kişinin satmaya niyeti yok.

Her gün gelişen ve ilerleyen teknoloji ile 3D yazıcı hayatımızda çok önemli ve köklü değişimlere imza atmak üzere. Daha şimdiden medikal alanında kullanılan 3D yazıcı ile; standart medikal üretim teknikleri ile bir türlü tutturulamayan ölçülerde protez malzemeler sıfır hata ile üretiliyor.

3D yazıcılar gün geçmiyor ki insan yaşamını kolaylaştıran bir buluşa imza atmasın. Strati bu buluşlardan biri. Tamamen 3D yazıcıdan üretilen Strati elektrikli araba; spor araba tasarımı ile meraklı izleyicileri büyülemeyi başardı. Katman anlamına gelen Strati İtalyan LocalMotors Firması tarafından üretildi. 3D yazıcıdan bu arabanın toplam üretim zamanı 44 saat. Dünyanın ilk 3D yazıcı üretimi olan Strati 2 kişilik olarak üretildi ve elektrikli araba meraklıların gözdesi haline gelecek gibi görünüyor. Batarya tam dolu iken 210 kilometre yapabilen bu arabanın hızı saatte 65 kilometre. 3D yazıcının bir üretimi olan katman araba otuz bin dolardan satışa sunulmaya hazırlanıyor. Bazı kaynaklarca 20 bin dolardan da piyasaya sürülebileceği iddia ediliyor.

Öyle görünüyor ki önümüzdeki yıllarda sadece medikal sektörü ve araba sektörü değil inşaat sektörü de bire bir inşaat prototipleri, site maketleri 3D printer ile gerçekleştirecekler.

İçindekiler

3D Araba Nerede Üretildi?

3d araba ilk çin’de üretildi. Oyuncak sanayi için de bir devrim olacak olan 3D printer teknolojisi robot tasarımında da kullanılabilir. Hassas tasarım teknolojisinin en önemli buluşu olan 3D yazıcılar zaman içinde seri üretime geçirilebilirse 3 boyutlu dünyanın gerçekliği ve konforu ile alt ekonomik sınıfları da tanıştırmış olacak .

3D yazıcılar diş sektöründe de devrim yaratabilir. Zira diş sektörüne yepyeni bir soluk getiren implant teknolojisi ile çene kemiklerimize tutturulan dişlerle gerçeğinden ayırt edilemez dişler kazandırıyor. İçinde sinir bozucu sinirlerin olmadığı bu dişlerle daima bembeyaz dişlere ağrısız çürüksüz sahip olabiliyoruz.

Gelecek; teknoloji ve bilime açık. Ufuklar sonsuz ve kat edilmeyi bekleyen çok yol var. Bilim ve teknoloji geliştikçe yaşamımız her geçen gün daha da kolaylaşmakta. Yeni buluşlarla sınırı olmayan bir yolculuğa doğru hızla ilerliyoruz.

Hollywood filmlerinde yıllar öncesinden ekranlarda gördüğümüz teknolojilerin birebir aynılarının ortaya çıkması bir tesadüf değildir. Önümüzdeki 20 yılın teknolojileri daha şimdiden hazır ve tüketici toplumlar tarafından yavaş yavaş sindirilmeyi bekliyor. 3d araba üretimi bakalım Türkiye’ye nasıl etki edecek.

3D Araba Ne Zaman Üretildi ?

3d araba 9 Ocak 2014 tarihinde üretildi. 3d araba hangi tarihte üretildi bunu bilmekte fayda var. Çünkü ileri ki yıllarda yazılım ve buna benzer teknoloji bolümlerinde bu tür sorular sorulabilir. Bu üretim her ne kadarda insanların ilgisini pek çekmese de, bilgisayar ortamında yazılım gerekmeden nasıl ilerlenebileceğini göstermiş durumda. Bu konuya en çok grafik uzmanları önem göstermiş durumdalar. Çünkü o kişilerin mesleği tamamen çizim üzerine gerçekleştiği için bu konuya önem vermektedirler. Belki de bir grafik uzmanın en büyük hayali 3d teknolojisi ile araba, ev veya buna benzer şeyler üretmektir.