Pek çok kişinin evine ilk defa internet almak için tercih ettiği 4 mbps hıza sahip olan ve firmaya göre kimisi 20 gb kimisi 40 gb olan internet paketlerinde kota kalktı mı ? Bu konuyu firmalara sorarak sizler için cevaplandırdık.

4 mbps internetin detaylarını 2019’da kotasının olup olmayacağını Türk Telekom, Milleni Telekom ve Superonline ile görüştük. İletişim bakanlığının her eve internet gelemsi için yaptığı bu kampanyalı internet paketi kota bitimi sonrasında 1 mbps hıza düşüyor ve günümüzde malesef bu hızla video izlemek bile çok zor. Fakat 29,90 TL gibi cazip fiyata sahip olması, kurulum + modeminde pakete dahil olması ilk defa internet alacakları sevindirdi.

Firmalarla telefonda yaptığım görüşmede bu paketi kullanan kişilerde kotanın aynen kaldığını AKN kısıtlamasının devam edeceği yanıtını aldık. Bu pakette adil kullanım kotasının kalkmamasının nedeninin bakanlığın yaptığı bir kampanya olduğu bahane ediliyor.

Sonuç olarak eğer sözleşmeniz devam ediyorsa bitene kadar İnternetsiz Ev Kalmasın Kampanyası aynen devam edecek. Sözleşme bittiğinde ise yeni bir paket bakmanız şart 30 TL’ye malesef kotasız paket yok.  Türk Telekom kotasız internet fiyatlarını belirlemiş ve incelediğimde en düşük paketinin 6 mbps’den başladığını bunun fiyatınında 69,90 TL olacağını açıklamış.

Milleni Telekom’daki paket adı: 4 Mbps’e kadar ADSL (40 GB AKN) 69,90 TL yerine 27 ay 30,51 TL

Türk Telekom’da ki paket adı: İnternetsiz Ev Kalmasın Kampanyası