İnternet sağlayıcı firmalarından satın aldığınız internet paketlerinin kullanımı için bizlere getirilen modem paketlerini kullanırken daha çok varsayılan kullanıcı ismi ve şifreleri ile birlikte kullanırız. Ancak bunları daha sonra değiştirmek isteyebilirsiniz. Airties modem şifre değiştirme işlemleri adlı yazımız Airties modem çeşidinin şifre değiştirme işlemleri hakkında sizlere yol gösterici olacaktır. İnternet kullanımınızda sıkıntı fark ettiğinizde veya modem şifresini değiştirme ihtiyacı hissettiğinizde bu durumu rahatlıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

Airties Modem Şifresini Nasıl Değiştirebilirim?

1)Airties modem şifresi değiştirme işlemini gerçekleştirmek için başlangıç olarak Airties modem web arayüzüne giriş sağlamanız gerekmektedir. Arayüze giriş yapabilmeniz için web tarayıcısı üzerinde Airties modemlere tanımlanan İP adresini kullanarak giriş yapabilirsiniz. Airties modem arayüz İP adresi 192.168.2.1 olarak belirlenmiştir.

2) http:// ile başlayan internet tarayıcısının (İnternet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome vb.)  adres bölmesine http://192.168.2.1 IP adresini yazarak ve aratarak Airties modem arayüz sayfasına erişim sağlanmaktadır.

3)Arayüz sayfasına giriş yaptıktan sonra şifreyi değiştirebilmek için giriş bilgilerini yazmanız gerekmektedir. Şifre kısmı boş bırakılarak giriş kabul edilebilir olmaz ise şifreyi küçük harflerle ttnet olarak deneyiniz. Modem arayüz şifresini güncelleyerek bir sonraki arayüz şifrenizi istediğiniz şekilde tanımlayabilirsiniz.

4) Airties modem arayüz sistemine giriş yaptıktan sonra ana menüde bulunan “Kablosuz” sekmesine tıklayarak kablosuz ağ ayarlarınız hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

5) Airties modem şifresi değiştirme işlemi için açılan ekrandan isteğinize göre kablosuz ağ adını değiştirebilir, yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Şifreniz en az 8 en fazla 63 karakterden oluşacak şekilde düzenlenebilir.  Türkçe karakter (ç, ö, ü, ı, ğ, ş ) kullanmadan ve boşluk bırakmadan oluşturacağınız şifrenizin kolay tahmin edilmemesine ve sizler tarafından akılda kalıcı olarak unutulmaması gerektiğini unutmayınız.

6) Şifre değiştirme işlemini gerçekleştirdikten sonra modeminiz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Tekrardan başlama işlemi bittikten sonra modeminizi aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Yeni modem şifreniz aktif durumdadır.

Airties modem şifresi değiştirme işlemini gerçekleştirdikten sonra internete bağlandığınız tüm cihazlarda modem ismi ve şifresi olarak aynı durumla karşılaşacaksınız.