Altyazı gömme programları birçok video ve filmin tercümesinde kullanılmaktadır. Popüler kültürün ve dünya genelindeki iletişimin çoğalması sebebiyle birbirinden farklı binlerce dil ve ülke birbiri ile iletişime girmekte, kültürlerinden paylaşımlar sunmaktadır. Konuşmalar, filmler, diziler gibi video yapısıyla oluşturulan birçok eserde kullanılan altyazı gömme programlarını sizler için listeledik. Videolar bu şekilde düzenlenerek anlamlarının daha iyi anlaşılması sağlanır. Bunlardan bağımsız olarak videolarınızı kişiselleştirmek için de altyazı gömme programlarını kullanabilirsiniz. Altyazı gömme işlemi video içeriklerinize altyazıların monte edilmesine anlamına gelmektedir.

Subtitle Creator

Altyazı gömme programlarından popüler bir tanesi Subtitle Creator programıdır. Ücretsiz olarak kullanım imkânı sunan program var olan altyazıların rengini ve içeriğini değiştirmenizi sağladığı gibi sil baştan yeni altyazılarda oluşturabilirsiniz. Bu program sayesinde karaoke gibi çalışmalar da yapabilirsiniz.

Jubler Altyazı Editörü

Jubler ücretsiz olarak kullanabileceğiniz altyazı gömme programlarından bir tanesidir. İçeriğindeki kodlama sistemi sayesinde var olan altyazıların dokümanlarını sizlere sunarken ücretsiz bir şekilde değişim yapabilmenize olanak sağlar. İsterseniz videoların altyazı sistemlerini en baştan oluşturabilirsiniz.

Movavi Video Editor

Movavi Video Editor altyazı gömme programları olarak yararlanabileceğiniz video edit programlarından bir tanesidir. Türkçe ve İngilizce sürümü bulunan uygulamanın istediğiniz sürümünü kullanabilirsiniz. Hazır bulunan videolara veya filmlere altyazı gömme işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi slayt gösterisi gibi videolarınız kendiniz hazırladıktan sonra gerekli düzenleme işlemlerini yaparak 20’den fazla basit ve animasyonlu stiller ile yazı ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Movavi Video Editor videoları istediğiniz popüler biçimlerde dışa aktarımını sağlamaktadır.

Açık Altyazı editörü

Açık altyazı editörü sayesinde altyazı gömme işlemini kolaylıkla halledebilirsiniz. Ücretsiz kullanım imkânı sunan program video düzenleme, altyazı çeviri ve düzenleme, altyazı ekleme ve altyazı kaldırma gibi birçok fonksiyon sağlamaktadır. Herhangi bir videoya altyazı eklemek için ücret ödemenize gerek yoktur.

iToolSoft Film Altyazı editörü

iToolSoft altyazı gömme programları arasında yer alan ücretli bir düzenleyicidir. 40 dolar gibi bir ücretle satın alınabilen bu programı kullanarak birçok seçeneğe sahip olabilirsiniz. Film altyazılarını düzenleyebilir, filmin için altyazı gömme işlemini gerçekleştirebilir, altyazıların daha farklı hızlarda ve çözünürlükte olması için ayarlamalar yapabilir, altyazıların yazı tipi, renk ve konumu hakkında birçok değişiklik yapabilirsiniz.

Aura Altyazı Editör

Aura programı da altyazı gömme olarak kullanılan ücretli bir programdır. 10 dolar gibi bir ücret karşılığında bu programdan yararlanabilirsiniz. Bu program sizlere film veya video için altyazı eklemenize olanak sağlar, yazı tipi ve renk gibi özellikleri özelleştirmenize imkân verir.

POP Altyazı Editör

25 dolara sahip olabileceğiniz Pop altyazı editörü adlı program sayesinde filminize altyazı eklerken ön izlemeden yararlanabilir, altyazı ekleyebilir, var olan düzen hakkında değişiklikler yapabilirsiniz.