E-Ticaret alanında dünyanın en başarılı ve en büyük firması olan Amazon, yakın zamanda Amazon.de üzerinden Türkiye’ye kimi ürünlerde kargo dahil kimisinde kargo hariç hizmet vermeye başlamıştı. E-Ticaret sektörünü çok farklı noktalara taşıyan Amazon, Forbes listesine göre sahibi Jeff Bezos’u 112 Milyar Dolar ile dünyanın en zengin insanı yapmıştı. Peki Amazon’un başarısı sadece e-ticaret mi? yoksa fazlası mı? Çıkardığı donanımlar akıllı asistan ile daha fazla kitleye ulaştı. İşte bu yazımızda sizlere Amazon Ekibinin ürettiği en iyi donanımlardan bahseceğiz.

Teknolojinin gelişmesi için Ar-Ge, Ar-Ge’nin gelişmesi için ise yatırım şart Amazon bunu çok iyi biliyor ki bu nedenle çok farklı dallarda çok iyi donanımlar ortaya çıkarttı.

Amazon Echo

amazon echo - Amazon'un Ürettiği En İyi Donanımlar

Echo, akıllı bir haporlör onu dieğr haporlörlerden ayrı kefeye koyan ise yapay zeka desteğinin olması ve sesli asistan ile yönetilebilmesi. Evlerinde teknolojinin eksikliini hissetmeyenler için Amazon Echo evdeki diğer teknolojik cihazlarıda kontrol edebiliyor. Ağırlığı ise sadece 821 gram.

Amazon Echo Show

amazon echo show - Amazon'un Ürettiği En İyi Donanımlar

Amazon Echo Show, Echo serisinin en üst düzey cihazı ve bu nedenle tabi en pahalı cihazı olarakta dikkat çekiyor (195 Dolar). 7 inç dokunmatik ekranı bulunan Echo Show serinin diğer ürünlerinde yer alan Alexa destekli yapay zekaya ve sesli asistana sahip. Echo Swoh kamerası ve mikrofonu ile sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunarken masaüstünüze 7 inç ekranı ile şıklık katmakta.

Amazon Kindle

amzon kindle - Amazon'un Ürettiği En İyi Donanımlar

Amazon denilince pek çok kişinin aklına kitap gelir. Amazon Kindle ise e-kitap okuyucu teknolojilerinde çığır açan ve belkide dünyanın en çok satan modeli. 6 inç siyah beyaz ekrana sahip olan Kidle, 4 gb dahili depolaması ile yüzlerce e-kitabı içerisinde tutabiliyor.

Amazon Fire HD 8

amazon fire hd 8 - Amazon'un Ürettiği En İyi Donanımlar

Amazon’un çıkarttığı tabletler arasında ayrı bir yeri olan Fire HD 8, 8 inç ekranı ve 1280×800 piksel çözünürlük desteği sunmakta. Alexa desteği ile akıllı bir cihaz olduğunu gösteren Fire HD 8, 80 dolarlık fiyatı ilede cezbedici olmuştu.

Amazon Fire HD 10

amazon fire hd 10 1 - Amazon'un Ürettiği En İyi Donanımlar

Fire HD 10 tablet ise ismindende anlaşılacağı üzere 10,1 inç büyüklüğünde 1080p full hd çözünürlük sunan bir ekrana sahip. Satışa sunulduğu günlerde özellikle 10 saat pil ömrü sunması kullanıcıların tercihibi Fire HD 10’a çekmişti. Siyah, mavi ve kırmızı renklerle satışa sunulmakta hafıza seçenekleri ise 32 gb ve 64 gb.

Amazon Fire TV

amazon fire tv - Amazon'un Ürettiği En İyi Donanımlar

Amazon pek çok alanda teknoloji geliştirdi ve geliştirmeye devam ediyor. Bunlarda bir diğeri ise 4K video oynatma olanağı sunan Fire TV oldu. Fire TV, ses konusunda çok iddialı bir cihaz olması çok üst seviye görüntü sunması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Amazon Fire TV Stick

amazon stick tv - Amazon'un Ürettiği En İyi Donanımlar

HDMI bağlantısı ve usbden aldığı elektrikle çalışan stick tvlerdeb birisi olan Fire TV Stick 1080p full hd çözünürlük desteği sunmakta. Alexa desteği ile sesle kontrol özelliği kazanan cihaz bunların yanı sıra kolay kullanımlı bir tv arayanlar için oldukça iyi bir alternatif oldu. Amazon.com’dan baktığımda yüzbinlerce sattığını yorumlardan görebiliyoruz.

Blink XT Home Security Camera System

Blink XT Home Security Camera System - Amazon'un Ürettiği En İyi Donanımlar

Amazon’un el attığı bir diğer donanım ise Blink XT Home Security Camera ile güvenlik kamera sektörü oldu. Alışagelmiş IP/Cloud kamera sistemlerinin aksine uzun şarj ömrü sunan Blink XT kolay kullanıma sahip. İç ve dış makanlara uyumluluk sağlayan bu kamera sistemi full hd kayıt yapabiliyor. Harekt algılama ve 2 yıl batarya ömrü en iddalı olduğu noktalardan birisi.