Android Durduruldu Hataları ve Play Store Sunucu Hatası – Kesin Çözüm

Android cihazlar eski veya yeni olsun aşağıda listelediğimiz durduruldu hatalarını verebilir veya Google Play Store’a girmeye çalıştığınızda sunucu hatası yeniden dene şeklinde bir bildirim verebilir. Bu sorun genellikle eski model akıllı telefonlarda boy göstermekte. Muhtemelen cep telefonunuz uzun zamandır internete çıkmamış olabilir, hafızası dolduğundan otomatik güncellemeleri yapmamış olabilir veya Google Play Hizmetlerinde sorun olduğundan dolayı cihazınızdaki tüm uygulamalar bundan etkilenmiş olabilir.

Bendeki Samsun J3 2016’da aldığım hatalar;

 • Youtube Durduruldu
 • Kamera durduruldu
 • İnternet durduruldu
 • Google Durduruldu
 • Facebook Durduruldu
 • Ayarlar Durduruldu
 • Play store durduruldu veya sunucu hatası
 • Galeri durduruldu

Bu Hataların Çözümüne Gelirsek;

Öncelikle Play Store Sunucu Hatası’nı Çözelim

Öncelikle eğer play store’a giremiyorsanız ve sunucu hatası alıyorsanız bunu çözmeliyiz. Yapmamız gereken adımlar şu şekilde;

play store sunucu hatasi 1 - Android Durduruldu Hataları ve Play Store Sunucu Hatası - Kesin Çözüm

 play store sunucu hatasi 2 - Android Durduruldu Hataları ve Play Store Sunucu Hatası - Kesin Çözüm

1. Adım: Telefonumuzdan Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi bölümüne girelim.

play store sunucu hatasi 3 - Android Durduruldu Hataları ve Play Store Sunucu Hatası - Kesin Çözümplay store sunucu hatasi 4 - Android Durduruldu Hataları ve Play Store Sunucu Hatası - Kesin Çözüm

2. Adım: Uygulamaların içinden Google Play Store‘u bulalım ve üzerine basarak içine girelim. (Eğer bulamazsanız sekmekeri kaydırıp TÜMÜ seçmeniz gerekebilir telefon marka/modeline göre bu menü değişebilir.

3. Adım: Üst tarafta yer alan GÜNCELLEMELERİ KALDIR yazısına tıklayalım ardından DEVRE DIŞI BIRAK butonuna basalım sonrasında ise DURMAYA ZORLA diyelim.

4. Adım: Tüm adımları tamamladıktan sonra D. DIŞI BIRAK butonu yerine ETKİNLEŞTİR butonu çıkacaktır. ETKİNLEŞTİR diyerek bu ekranları kapatalım ve normal şekilde Play Store’a giriş yapalım. Artık Play Store Sunucu Hatası çözülmüş olması gerekiyor.

Play Store sunucu hatası kesin çözüm başlıklı makalemizide okuyabilirsiniz.

Uygulama Durduruldu Kapatıldı Sorunları;

Bu hataların asıl  sebebi sistem kendini güncel hissetmediğinden dolayı uygulamalara erişimi kısıtlıyor. Son yıllarda Google Play Hizmetleri diye bir özellik çıktı eğer bunu Play Store üzerinden güncelleyip ardından bekleyen tüm uygulama güncelleştirmelerini yaparsanız sorunlarınız tamamen çözülecektir. Hafızanızda yer yoksa öncelikle güncelleme yapmak için hafızanızda yer açmalısınız.

play store hizmetleri guncelleme - Android Durduruldu Hataları ve Play Store Sunucu Hatası - Kesin Çözüm

1. Adım: Google Play Hizmetleri’ni Play Store üzerinde bulalım ve güncelleştir diyelim.

play store hizmetleri guncelleme 1 - Android Durduruldu Hataları ve Play Store Sunucu Hatası - Kesin Çözümplay store hizmetleri guncelleme 2 - Android Durduruldu Hataları ve Play Store Sunucu Hatası - Kesin Çözüm

2. Adım: Ardından açılmayan veya uygulama durduruldu  hatası aldığımız tüm uygulamaları güncelleştirmemiz lazım. Bunun için Play Store’un sol üşt köşesindeki 3 düz çizgi işaretine başalım buradan Uygulamalarım ve oyunlarım gelecek. Burada güncellemenizi bekleyen uygulamalar karşınıza gelecek GÜNCELLE butonuna basarak istediklerinizi güncelleyin. Tamamlandıktan sonra artık hataların çözülmüş olması gerekiyor.

Arkadaşalr ben bu şekilde gerçekten çözdüm sizlerede faydası olması için yazmak istedim. Eğer ugulama kapatıldı hatalarını almaya devam ederseniz. En üstte Play Store’u devre dışı bıraktığımız gibi mesela Youtube açılmıyorsa onuda devre dışı bırakıp tekrardan aktifleştirin bu kesinlikle çözecektir.

 

Bunları da beğenebilirsin
3 Yorumlar
 1. Fasıl diyor

  Bende bu hataların hepsi vardı play store server hatasını çözdükten sonra telefondaki tüm uygulamaları güncelledim ve play store hizmetlerinide güncelledim artık ne hata veriyor nede uygulamalarda durduruldu hatası alıyorum yöntemleri kesin deneyin çözüm bulacaksınız.

 2. Sedat diyor

  Çok teşekkür ederim gerçekten bir çok yerde aradım ama bulamamıştım. Birde buraya bakayım dedim işe yaradı. Diğer sitelerde yazanların hiç biri işe yaramadı. Doğru ve işe bilgileri bizlere paylaştığınız için teşekkür ederim.

 3. Emin K. diyor

  Ayarlar kapatıldı hatası alıyorum. Sonrasında tekrar ayarlar menüsüne giremiyorum her defasında aynı hatayı alıyorum. Sıfırladım fakat yine de aynı problem ile karşılaşıyorum. Ne yapmalıyım ? Yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.