Android cihazlarınıza root atma işlemi, telefonunuzda yer alan dosyaların düzenlenmesi, hasarlı dosyaların düzeltilmesi ve güvenlik sıkıntısı yaratan dosyaların silinmesine yardımcı olan işlemdir. Bu uygulamayı android telefon ve tabletlerinizde yapabilirsiniz. Android tablete hızlı yolla root atma işlemi için sizlere göstereceğimiz yol sayesinde kısa sürede sonuca ulaşabilir ve root atma işlemiyle düzenlemelerin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Root atma işlemi, cihazın performansını arttırdığı gibi kişisel işlemlerin gerçekleştirilmesini de kolaylaştırır.

Android Tablete Hızlı Yolla Nasıl Root Atılır?

Root atma işlemi için kullanılan birçok program mevcuttur. Bu programlar gerekli işlemleri sizin için hızlandırarak android tablet veya telefona hızlı yolla root atma işlemi sağlar. “Dr.Fone” gibi root atma işlemi yapan uygulamaları kullanabilirsiniz.

 1. Fone uygulamasını “BİLGİSAYARINIZA” yükleyin.
 2. Uygulamayı bilgisayara kurduktan sonra tabletinizdeki “Ayarlar” kısmına girerek, “Geliştirici Seçenekler” sekmesine tıklayın.
 3. “Hata Ayıklama” seçeneğinin altında yer alan “USB Hata Ayıklama” kısmını aktif hale getirin.
 4. Daha sonra bilgisayarınıza kurduğunuz “Dr. Fone” uygulamasını açın ve “Başlat” işlemini gerçekleştirin. Açılan ekranda uygulamanın birçok özelliğini göreceksiniz. Bizim için önemli olan sağ alt köşede yer alan “Root” butonudur. Bu butona tıklayarak devam edin.
 5. Bu sırada telefonunuzu USB bağlantı kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Bu bağlantı işlemi ile uygulamanın tabletinize ulaşması sağlanır.
 6. Fone uygulaması ile tabletinizin eşleşmesinden sonra karşınıza “Şimdi Root” yazısı çıkar. Buraya tıkladıktan sonra uygulama sizden onay alır. Kabul ederseniz “Başlat” düğmesine basarak android tablete hızlı yolla root atma işlemini başlatmış olursunuz. Root atma işlemi birkaç dakika sürebilir.

Android Tablete Hızlı Yolla Root Atma İşlemi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Root atma işlemi birçok uygulamada değişiklikler yapabilir. Bunun iznini zaten sizden aldılar. Hasarlı uygulamalar üzerinde değişiklikler yapabilir, kötü amaçlı uygulama ve yazılımları silebilir, tabletin daha iyi performans verebilmesi için düzeltmeler yapabilir ancak dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır.

 1. Root atma işlemi birçok işlem gerçekleştireceğinden telefon şarjınızın yüksek seviyede olması gereklidir. Aksi halde root atma işlemi yarım kalabilir ve hedefine ulaşmaz.
 2. Android tablete hızlı yolla root atma işlemi yaparken her ihtimale karşı önemli belgelerinizi ve resimlerinizi yedeklemeniz tavsiye edilir. Gerekli değişimler yapılırken silme işlemleri de gerçekleşebileceğinden, sorun yaşamanızı kimse istemez.
 3. Root işlemi gören tabletlerin, sistem üzerinde değişiklik yapıldığı gerekçesiyle servis işlemlerinden garanti dışı bırakılabilir. Buna dikkat etmeniz ve sorumluluğu almanız gerekir. Ancak root edilmiş tablet ve telefonları un-root işlemi yapılarak rootlanmadan önceki haline getirebilirsiniz.

Android Tablete Root Atma Faydaları

Root atma işlemi güvenliğiniz ve uygulama depolamanız için önemli olsa da bir diğer etken özelleştirme imkanı sunmasıdır. Burada android tablete hızlı yolla root atma işlemi sağlamanın faydalarından bahsedebiliriz.

 1. Tabletinizde var olan veya son gelen güncellemeyi beğenmediyseniz dışarıdan farklı bir ROM yükleyebilir ve özelleştirme imkanının sahibi olabilirsiniz.
 2. Tabletinizin ekran ayarları, işlemci hızı, gizli dosyaları, kamera yazılımları, ses şiddeti ayarı gibi her türlü işlemi özelleştirme olanağına sahip olarak performans arttırımı sağlayabilirsiniz.
 3. Tabletinizi kullanmaya başladığınız anda yer alan kalıcı uygulamaları silme imkanına sahip olabilirsiniz. Tablet üretici veya hat üretici firmalarının kalıcı uygulamalarının gereksiz işgalini önleyebilirsiniz.