Whatsapp’ın hayatımıza girmesi ile birlikte SMS kullanımı oldukça fazla bir şekilde düştü. Önceden SMS ile saatlerce yazışırken şimdi Whatsapp üzerinden görüntü, video, doküman paylaşımı yapabiliyor görüntülü ve sesli görüşmeye kadar pek çok şeyi sadece internet bağlantısı üzerinden yapabiliyor.

Peki whatsapp üzerinden tüm mesaj geçmişimizi nasıl kalıcı bir şekilde temizleyebiliriz? Android işletim sistemli telefonlar için hazırladığımız bu döküman da mesajları nasıl silebiliriz hatta biraz daha detaya inip mesajlarımızı bulut depolama sitelerinden birisi olan Google Drive üzerinden  geri gelmeyecek şekilde nasıl temizleyebiliriz resimli anlatım olarak bunlardan bahsedeceğiz.

Öncelikle Whatsapp üzerinden aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde Ayarlar bölümüne sağ üstteki nokta işaretlerinden açalım.

whatsapp ayarlari acma - Android'de Whatsapp Mesaj Geçmişini Silme - Google Drive Dahil

 

Ayarların ardından yine aşağıdaki resimde görüldüğü üzere Sohbetlere tıklayalım.

whatsapp sohbetler - Android'de Whatsapp Mesaj Geçmişini Silme - Google Drive Dahil

 

Sohbetlere tıkladıktan sonra yine aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde Sohbet geçmişi bölümüne basalım.

whatsapp sohbet gecmisi - Android'de Whatsapp Mesaj Geçmişini Silme - Google Drive Dahil

 

Son adım olarak sohbet geçmişinin içerisinde Tüm Sohbetleri Sil seçeneği yer alıyor buna bastığımızda tüm mesaj geçmişimiz, gruplardaki mesajlar telefonunuzdan silinecektir.

whatsapp tum mesajlari silme - Android'de Whatsapp Mesaj Geçmişini Silme - Google Drive Dahil

 

Whatsapp üzerinde mesjaları temizleme işlemi bu şekilde olmakta. Yine dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta sohbetler ekranında yer alan mesaj yedeği bölümünde Google Drive üzerine yedek alınıp alınmadığını kontrol etmeniz olacaktır. Eğer yedek alınıyorsa mesajlarınız tekrar geri getirilebilir. Bunun için Google Drive Yedekle yazan yere tıklayarak asla seçeneğini seçerseniz mevcut yedeklerinizde temizlenecektir.