Apple telefon ve diğer teknolojik cihazlarınızın garanti durumunu sorgulamanız mümkün olduğu gibi günümüzde bu bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Telefonunuzun garanti kapsamındaki süresini öğrenebilir veya telefon ve teknolojik alet satın almak istediğinizde alacağınız ürünün garanti durumunu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu konularda size en net ve güvenilir cevapları Apple garanti durumu sorgulama işlemi verecektir.

Apple marka cihazlarınızın garanti sorgulama işlemi oldukça basit bir işlemdir ancak elinizde cihaz seri numarası bulunması gerekmektedir. iPhone veya iPad’iniz yanınızdaysa hiçbir belgeye ihtiyaç duymadan cihaz seri numarasını öğrenebilirsiniz.

iPhone ve iPad CİHAZLARI SERİ NUMARASI ÖĞRENME

Bu işlemi direkt olarak cihazınız üzerinde gerçekleştireceksiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek cihaz seri numarasını öğrenebilirsiniz.

  • Cihazınızın “Ayarlar” kısmına girin,
  • “Genel” sekmesine tıklayın,
  • Karşınıza çıkan alanda “Hakkında” ya dokunun,
  • Telefonunuz hakkında tüm bilgilere ulaşmış olacaksınız. Cihaz seri numarasını kopyalayarak Apple garanti durumu sorgulama işlemine başlayabilirsiniz.

APPLE GARANTİ SORGULAMA

iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV veya Mac’inizin garanti durumunu, cihazınızın seri numarasını kullanarak Apple’ın bu işleme özel web sitesinden kontrol edebilirsiniz. Karşınıza çıkan alana cihaz seri numaranızı yazarak ve gerekli doğrulamayı yaparak Apple garanti durumunu sorgulama işlemini yapmış olacaksınız.

APPLE GARANTİ DURUMU SONUÇLARI

  • Valid Purchase Date: Söz konusu ürünün gerçekten satın alındığını teyit eder.
  • Telephone Technical Support (Active veya Expired): “Active” ibaresi yer alıyorsa, telefon teknik desteğiniz devam ediyordur ve bu desteğin tahmini olarak ne zaman sona ereceği belirtilir. “Expired” ibaresi yer alıyorsa cihazın telefonla teknik destek süresi sona ermiştir ve cihazın AppleCare ek garantisi için uygun olup olmadığı ve eğer uygunsa ek garanti satın almak için bir link belirtilir.
  • Repairs and Service Coverage (Active veya Expired: “Active” ibaresi yer alıyorsa, onarım ve servis kapsamınız devam ediyordur ve ne zaman sona ereceği belirtilir. “Expired” ibaresi yer alıyorsa, cihazın onarım ve servis garantisi dolmuş demektir ve cihazın AppleCare ek garantisi için uygun olup olmadığı ve eğer uygunsa ek garanti satın almak için bir link belirtilir.
  • Covered by the AppleCare Protection Plan: Cihazın genişletilmiş AppleCare garantisi altında olup olmadığı burada belirtilir.