Asus Transformer Book T200TA tablet-laptop bilgisayarı yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. İntel Atom Z3000 serisinden Z3775 4 çekirdekli işlemciye sahip bu model Windows 10 güncellemesi sonrasında ve sıfırdan format atıldığında (Windows 10) dokunmatik ekranı çalışmıyor, ses hoparlörden hiçbir şekilde gelmiyor, kamera ışığı beyaz yanıyor ve batarya göstergesi gözükmüyor.

Bu sorunu uzun araştırmalar sonucu işlemci-chipset için intel’in geliştirdiği bir programın eksik olmasından kaynaklandığını fark ettim. Çözümü ise çok basit Intel_SOC_Driver_Package2_VER10E kurmak.

Intel_SOC_Driver_Package2_VER10E.zip indirmek için Tıklayın

Programı indirdikten sonra zip içerisinde yer alan. Setup.exe’yi çalıştırın ardından next next diyerek Intel SOC Driver paketi yüklenmeye başlayacaktır. Son aşamada bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenecek böylelikle yaşadığınız dokunmatik ekran sorunu, ses sorunu, kamera sorunu ve batarya sorunu tamamen çözülecektir.

SOC Driverlarının yüklenmesi Asus T200TA bilgisayarın hızını da etkilediğini fark ettim. Firefox’da bazı sekmelerde yaşadığım donma sorunu yükleme sonrası kayboldu.