Savaş temalı bilgisayar oyunlarının en popüler serilerinden Battlefield, yeni çıkardığı 5. oyunu ile geri dönüyor. EA şirketinin yayınladığı ve DICE şirketinin geliştirdiği, oyunseverlerin merakla beklediği oyunun tanıtım videosu yayınlandı. Tanıtım videosunda gösterilen yüksek grafikleri ve kaliteli kurgusu, bilgisayar kullanıcılarının ve oyunseverlerin ilgisini çekmiş bulunmaktadır. Bu nedenle de oyunseverlerin merak ettiği ilk şey sistem gereksinimleri olmuştur. Bilgisayarlarının bu oyunu kaldırıp kaldırmayacağını merak edenler şimdiden, battlefield 5 sistem gereksinimleri ve tanıtım olarak araştırmalarını yapmaya başladılar bile.

Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri

Yeni çıkmış olan Battlefield 5 oyununun sistem gereksinimleri, serinin ilk oyunu ile yani konu olarak 1.Dünya Savaşı’nı ele alan oyun ile neredeyse aynı sistem gereksinimlerine sahip olması dikkatleri oldukça üzerine çekmiştir. Battlefield 1 ile neredeyse aynı sistem gereksinimlerine sahip olan Battlefield 5 sağlam bir işlemci gerektirmektedir. Aynı zamanda bunun için Nvdia firması ile ortaklık sağlanmıştır. Sistem gereksinimlerine gelinecek olursa; minimum sistem gereksinimleri;

  • Bilgisayarınızın en az Windows 7 64 bit olması,Tavsiye Edilen Windows 10
  • İşlemcinin intel core i5-6600K 3.5 GHz veya AMD FX-6350 3.9 GHz olması,
  • RAM’in 8 GB olması,
  • Ekran Kartı’nın en az 2 GB olması,
  • HDD yani harddiskinizdeki alanın 50 GB boş alana sahip olması
  • Direct X 11′ in güncel olarak yüklü olması gerekmektedir

battlefield 5 ekran goruntusu - Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri, Çıkış Tarihi ve Konusu

Battlefield 5 Armageddon Ayrıntıları

Oyunu geliştiren DICE şirketi, oyunun yapım sırasında İkinci Dünya Savaşı’nı hiç olmadığı kadar farklı bir şekilde işleyeceklerini söylemişti. Tanıtım videosunda buluna kadın karakterin elinin metalden olması oldukça ilgi çekici olmasıyla beraber aynı zamanda alternatif bir zamanda farklı bir tema olduğunun da göstergesidir denilebilir. Eski oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da Co-op modunda 4 kişi bilgisayara karşı oynayarak görevler yapabilecekler ve aynı haritada 64 kişi oyun oynayabilme fırsatı bulabilecektir. Firma, Premium gibi hesapları olanların oyun içinde diğerlerine göre daha avantajlı olmayacağını bildirmişti.

Battlefield 5 Çıkış Tarihi

Açıklamalara göre en net olarak çıkış tarihi belli oldu. Battlefield 5 oyununun çıkış tarihi 19 Ekim 2018 olarak belirlendi ve kamuoyuna duyuruldu. Bu, oyun severler için önemli bir haber ve çıkacakları tarihi sabırsızlıkla beklemektedirler.

Oynanış Videosu: