Boron Deterjan’ın Bor’dan üretildiğini konu alan ve Boron Yorumlarını sizlerle paylaştığımız konumuz oldukça hit oldu. Şimdi ise Boron kullanacaklar ne kadar kullanmalı, hangi tipine göre kaç ölçek boron deterjan katmalı kısacası yıkama ipuçlarına dair bilgiler vermek istedik.

Boron Renkli ve Beyaz Çamaşırlarda Kullanılabilir mi?

Boron deterjan otomatik çamaşır makineleri için üretilmiştir. Beyazlar veya renkliler farketmeksizin tüm çamaşırlara uygun olan Boron doğal mineralli bir temizlik ürünü olarak geçmekte. Standart kirlilikteki çamaşırlarınızı yıkarken makinanızı 40 dereceye ayarlamanız ve bir ölçek Boron dökmeniz yeterli.

Renklilerde ve Beyazlarda Yıkama Sıcaklığı

Renkli çamaşırlarınızı yıkarken tavsiye edilen yıkama sıcaklığı 40 derecedir. Beyaz çamaşırlarınızı yıkarken ise Boron’un kullanım klavuzunda 60 derece tavsiye edilmektedir.

Leke Durumuna Göre Boron Kullanımı

boron ne kadar kullanmali - Boron Deterjan Nasıl ve Ne Kadar Kullanılır ?

Boron deterjanı kaç ölçek dökeceğinizi hesaplamak için alttaki resimden yararlanabilirsiniz. 6 kg’lık bir çamaşır makinesine göre az kirli çamaşırlara 2/3 ölçek, nprmal kirli çamaşırlarınıza 1 ölçek ve çok kirli çamaşırlara 1+1/3 ölçek Boron dökmeniz tavsiye edilmektedir. Boron kullanırken ön yıkama yapmaya gerekte yoktur.

Boron Neden Kokusuz, Leke Çıkartmaz veya Beyazlatmaz?

boron deterjan kac derecede - Boron Deterjan Nasıl ve Ne Kadar Kullanılır ?

Günümüz temizlik ürünlerinin birçoğundan sentetik bazlı koku bulunduğundan Boron’da doğallığı bozulmaması adına koku eklenmemiştir.

Boron leke çıkartmazise bir sonraki yıkamada dereceyi bir miktar daha arttırabilirsiniz veya lekeli bölgeyi yıkamadan önce çitileyebilir, suda bekletebilir, soda kullanabilirsiniz.

Çamaşırların doğal beyazlığını ortaya çıkartmayı hedefleyen Boron, petrol türevli deterjanlarda olduğu gibi görsel bir parlatıcı içermez. Bundan dolayı çamaşırlar ilk aldığınız günkü gibi görünüme kavuşacaktır petrol ürünlerinde olduğu gibi parlak görünüm olmayacaktır.

Boron Deterjan Yorumları