Boron Deterjan Yorumları

Ülkemizin yer altı kaynaklarının başında gelen bor madeninden üretilen Boron deterjan, birçok kişinin aklına marka olarak kazındı. Tamamen yerli sermaye ile Eti Maden işletmeleri tarafından üretilen Boron Deterjan parfüm ve fosfat içermezken petrol türevi ürünleride içinde bulundurmuyor.

4 Kg’lık Boron deterjan 25 TL civarında satılmakta (Bu fiyat bulunduğunuz ile göre değişiklik gösterebilir)

Boron İçeriği

Boron Deterjan’ın içeriğinde Boraks, Bitkisel Sabun, Aktif Oksijen kaynağı hammadde ve soda bulunmakta. 40 derecede yıkama yaptığınızda güzel sonuçlar aldığınız belirtiliyor.

Ev Hanımları Boron’u Test Etti

Boron Kullanıcı Yorumları

Yerli ve Milli sloganıyla birçok alışveriş sitesinde satışa sunulan Boron deterjanın gerçek kullanıcı yorumlarını internet sitelerinden sizler için toparladık işte kullananlar tarafından yapılan o yorumlar;

Mücahit Örnek: valla hiç yabancı sermayeye para vermeyın 2 aydır filan kullanıyorum gayet iyi çok memnun kaldım hem yarı fıyatına

Halil Özdemir: yerli ve kimyasal olmaması harika çocuğum için güvenli

Nuray Gezmiş: Ilk aldigimda tereddutlerim vardi. Ama su an diger deterjanlara verdigim paraya aciyorum. Eti Matik harika bir yerli mamuldur. Tavsiye ederim.

Filiz Kösem: Ürünü uzun süredir kullanıyorum. Çeşitlenmesi formülünün yenilenmesi çok iyi olmuş. Performansı da çok iyi. Tek sorun 40 derece altında yıkanan koyu renkli çamaşırlar bazen kalıntı bırakabiliyor. O da pek mühim değil. Güzel koku = temizlik algısı olanlar için uygun bir ürün değil maalesef  Beyazlarda maksimum verimi aldığım tek deterjan. Yogun kimyasala maruz kalmadan çamaşırlarımızı temizliyor olması şahsen benim için önemli bir faktör.

boron deterjan - Boron Deterjan Yorumları

Gülay Şen: Etimatik’i hem sağlık hem maddiyat hem kalite hem de yerli olması gibi nedenlerle kesinlikle tavsiye ederim.

Kadir Pınar: Yerli malı ürün olduğu için tercih ettiğim bir ürün eşimde çoktan beri memnun diğerlerine gerek yok

Emine Orhon: Sağlıklı beyazlık arkadaşlar ürünün tek eksiği kokusu olmaması haricinde harika gerçekten ne Ariel ne de Omo kesinlikle tavsiye ediyorum

Ahmet Çil: eşim üründen çok memnun olduğu için tekrar aynı ürünü istedi ve aldık.Gerçekten fevkalade bir ürün herkese tavsiye ediyoruz.

Naci Kaya: Ürün zaten daha önce de kullandığım ve her haliyle memnun olduğum bir yerli malı. Bu ürünü kullanmaya devam edeceğim.

Fatih Maraşlı: Yerli ürün olduğunu öğrendiğimiz zamandan beri yaklaşık 2 yıldır geneli kullanıyorduk, ilk kez renkli ve beyaz olarak ayrı ayrı aldık. İllaki eksikleri olabilir ama yerli olması yeterli, dahada iyi olacaktır eminim. Hayırlı işler diliyorum.

Cihan Kaya: Lekelerde pek olmasa da genel temizlikte çok başarılı ve allerjik reaksiyon yapmayan bir ürün, çok beğendim.

Saniye Özkan: Etimatik te kullanmış birisi olarak yorum yapmak istedim Boron formülü daha iyi etimatikten çok daha kaliteli temizliyor kesinlikle denemeden karar vermeyin.

Boron Hangi Marketlerde Satılıyor? Nerelerde Bulunur ve Fiyatı

Boron Deterjan Nasıl ve Ne Kadar Kullanılır ?

Bunları da beğenebilirsin
12 Yorumlar
 1. Ruknettin diyor

  Yeni çıkan ürünü 2 yıldır nasıl kullanıyorsun??? Etimatik nedir yahu?

  1. ISMAIL diyor

   Etimatik bu ürünün ilk prototipi diyebiliriz. Etimaden tarafından üretilen ilk borlu deterjan.

  2. Furkan diyor

   Boron denen malzeme uzun zamandır kimyasalcılarda temizlik malzemesi olarak satılan bir malzemedir

 2. Pelin diyor

  Hiç memnun kalmadım bütün çamaşırlarımda kalıntı bıraktı hiç güzel değil bütün çamaşırlarımı beş altı kere duruladım kalıntı gitsin diye gitmedi yazık verdiğim paraya

  1. ISMAIL diyor

   Erimeme sorunu için Boron’un web sitesinde şöyle bir açıklama var: Beyazlarda 60 °C, renklilerde 40 °C sıcaklığa sahip programlarda ve önerilen ölçekte kullanmaya dikkat ediniz. BORON ayrıca, çamaşır makinelerinin iç akşamlarında önceden oluşmuş kireç ve tortuları temizleme özelliğine sahiptir. Bu nedenle, ürünümüzü çamaşır yıkamada kullanmaya başlamadan önce makinenizi temizlemek amacıyla bir defa 150 g BORON kullanarak 70 °C veya üzeri sıcaklıkta normal programda boş yıkama yapmanız önerilmektedir.

  2. Fırat diyor

   Şimdiden böyle kötülersek yahudilerin esiri olmaktan asla kurtulamayız. İyi yıkasın yada yıkamasın evdeki deterjan biter bitmez gidip alacağım ben aldıkça eminim daha iyisini yapacaklardır.

 3. ERHAN sapmaz diyor

  Çok güzel yıkıyor hiç bir sıkıntı yok diğer temizlik maddelerininde uretilmesi gerekir

 4. Yaren diyor

  ben memnunum aldık kullanıyoruz evet koku yok ama kimyasal koku olacağına olmasın zaten. Ayrıca kokuya gerekte yok zaten sonuçta hepimiz yumuşatıcı koyuyoruz çamaşır makinesine deterjanla yumuşatıcının kokusu karışmadığı için daha iyi bu şekilde.

 5. mustafa diyor

  ben 15 gün önce aldım boron deterjanı hatta eşim çok istedi okuduğu araştırdığı yorumlara göre çok iyi. deneyip test ettik arkadaşlar gerçekten sonucunu beğendim petrol türevleri olmadığı için kendinizi sağlıklı hissediyorsunuz

 6. Funda diyor

  Kesinlikle hiçkimseye tavsiye etmem. kullandığım ve gördüğüm en kötü deterjan. Hiç ama hiç memnun değilim. Defalarca yıkadım her seferinde deterjan kalıntısı en sonunda çöpe attım. Bildiğiniz deterjandan şaşmamanızı öneririm

 7. Esma diyor

  Kullandım gayet memnun kaldım. Beyazlarda bile etkili. Kullanma talimatina uyuldugunda yorumlarda belirtildiği gibi kalıntı falan kaldığı yok.

 8. Çiğdem diyor

  İlk çıktığı günden beri kullanıyoruz çok memnunduk fakat çamaşırlarımızda koku oluşana kadar …makinadandır dedik baktırdık yumuşatıcıdan dedik değiştirdik en sonunda bütün çamaşırlarda koku oluşunca ve ailemizin diğer bireyleriyle paylaşıp onlardada aynı sorun olduğunu öğrenince anladıkki Deterjanımızdan kaynaklanıyor umarız bu sorun ortadan kalkar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.