Botox Botoks nasıl uygulanır? Botoksun uygulanışı çok basit yöntemlerle yapılmaktadır. Botoks neden yapılır? Botoxun amacı kırışıklıklardan kurtulmaktır. Günümüzde yaşı ilerlemiş bir çok ünlü botoks yaptırmıştır.

Hangi ünlüler botoks yaptırdı?

Botoks yaptıran ünlülerin listesi; Hülya AVŞAR, Ajda PEKKAN, Emel SAYIN, Hülya KOÇYİĞİT, Türkan ŞORAY, Gülşen BUBİKOĞLU gibi bayan ünlüler botoks yaptırmışlardır. Özellikle de yeşilçam ünlüleri botoks üzerinde fazla durmaktadırlar. Boyunda göz altı bölgelerde iki kaş arasında çirkin kırışıklılarınızı yok etmek için enjeksiyon yoluyla teninizin altına verilen bir protein; sinirlerinizle kaslarınız arasındaki haberleşmeyi keserek sizleri kırışıklıklardan kurtarıyor.

Günümüzde bir çok insan daha doğrusu estetik görünümüne özen gösteren bir çok insan başarılı botoks operasyonları ile kırışık cilt sorunlarından kurtuluyor. Kaz ayaklara sahip olanlar göz etrafı kırışık olanlar, kaşlarını kaldırmak isteyen bayanlar kırışıklıklarla kendini daha yaşlı hissedip morali bozulan hanımlar botoks tercih ediyor.

Botoks tam olarak nedir?

Bakteriler her zaman zararlıdır şeklinde bir yargı yanlıştır çünkü “Clostridiumbotulinum” adlı bir bakteri bir nevi protein üreterek kırışıklıklarımı yok ediyor. Yaklaşık 11 yıldır estetik sektörünün vazgeçilmez ilacı olarak kullanılan bu protein iğne ile kırışık bölgelerinize enjekte ediliyor. Enjekte öncesinde uyuşturan özelliğe sahip merhemle operasyon yapılacak bölge uyuşturuluyor. Lokal anestezi sağlandıktan sonra kırışık bölgeye batırılan iğneler proteini cilt altınıza enjekte ettikten yaklaşık 2 ay sonra o bölgede kırışıklık kalmıyor.

Botoks işlemi bir kereye mahsus bir işlem midir?

Botoks etkisi 2-3 yıl sürmektedir. Etkisi geçtikten sonra o bölgede kırışıklık meydana geldiyse yeniden bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Botoks Başka hangi işlemler için kullanılır?

Botoks şaşılığın giderilmesinde bir tedavi aracı olarak ve aşırı terleyenlerin aşırı terlemesini engellemek amacıyla tedavi amaçlı olarak kullanılmaktadır. İstisnasız her insanın yaşlılık yolunda durak yerlerinden biri olan cilt kırışıklıklarını azaltmak hatta yok etmek için Botoks iyi bir çözümdür.

Botoks hangi yaş gruplarına uygulanabilir?

Botoks0-18 yaş aralığı hariç olmak üzere her yaş için uygulanabilir.

Botoks riskleri Neler Olabilir?

Uzman bir doktorun eliyle uygulanan bu işlemin hiçbir zararı yoktur diyebiliriz. Nadiren de olsa gözlerde yaşarma hafif baş dönmesi ilk görülebilecek yan etkiler arasında sayılsa da zamanla bu etkiler geçmektedir. Hayati risk teşkil edecek hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Botoks Maliyetli Bir işlem midir?

Estetik operasyonlar yılda 35 milyar dolarlık bir pastaya sahip. Bu sayı tüm dünya genelini kapsıyor. Pastadaki pay çok büyük olunca estetik sektörüne yoğun bir ilgi uyanıyor. Botoks estetik bir operasyon olması sebebi ile bin lira ile iki bin lira arasında değişebilen bir ücreti gözden çıkarmanız gerekecektir. Lakin bu parayı verdiğinize değerecek. Botoks fiyatlarına pahalı demeyiniz. Aksine botox fiyatları ucuzdur. Çünkü yapılan işleme göre çekilen sıkıntılardan botoks yapanlar sorumlulardır.