GSM operatörlerine ait 11 haneli iletişim numaralarını ezberlemek ve alışkanlık kazanmak zamanınızı alabilir. Bu durumu yaşayan kişilerin bilgilere ulaşabilmesi mümkündür. Unuttuğunuz veya hatırlayamadığınız cep telefon numaranızı öğrenmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Cep telefonu numaramı nasıl öğrenebilirim? Adlı yazımız, bu işlemin nasıl yapıldığını anlatan kılavuz görevini üstlenmektedir.

Kendi Telefon Numaramı Öğrenme

Kendi telefon numaranızı öğrenmek için ihtiyaç duyacağınız tek şey GSM operatörlerine ait hattınızın takılı olduğu telefonunuzdur. Telefonunuz aracılığıyla aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek cep telefonu numaramı nasıl öğrenebilirim sorusuna cevap bulabilirsiniz.

  • Telefonunuzun ekran kilidini açtıktan sonra “Arama kısmına” giriş yapın.
  • Tuş takımına *101# kodunu giriniz.
  • Arama tuşuna basarak kodun işleme alınmasını sağlayınız.

Bu işlem kendi telefon numaranızı öğrenmek için yapılan sorgulamadır. Kısa süre içerisinde sorgulama işlemi biterek telefon numaranız ekranda görünür. İhtiyaç duyduğunuz her an bu işlemi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirerek telefon numaranızı öğrenebilirsiniz.

WhatsApp ile Kendi Telefon Numaramı Öğrenme

WhatsApp anlık mesajlaşma uygulamasını kullanıyor iseniz kendi telefon numaranızı öğrenmek için bir yöntem daha gerçekleştirebilirsiniz. WhatsApp uygulamasının aktif bir şekilde çalışabilmesi için telefon numaranızı onaylatmanız gerekmektedir. Daha önce bu işlemi yapmış ancak daha sonrasında numaranızı unuttuysanız aşağıdaki yönlendirmeleri sırasıyla takip edebilirsiniz.

  • Telefonunuza yüklü olan WhatsApp uygulamasına giriş yapınız.
  • “Ayarlar” seçeneğine tıklayarak profiliniz hakkında detaylara ulaşacağınız alana yönlendirilirsiniz.
  • Ardından “Profil” seçeneğine tıklayarak kişisel bilgilerinizi görüntüleyin.
  • Sayfanın en alt kısmında kendi telefon numaranızı öğreneceğiniz alan bulunmaktadır.

Cep telefon numaranızı hatırlamakta zorluk çekiyorsanız bilgilerinizi kaydetmeniz yararlı olacaktır. Birinci veya ikinci yöntemle öğrendiğiniz telefon numaranızı rehberinize kaydedebilirsiniz. Bu sayede unuttuğunuz her an numaranızı rehberde görüntüleyebilir ve kopyalayabilirsiniz.