Com.android.systemui virüsü android cihazların başına belan olan silmesi oldukça zor olan bir virüstür. Telefonuna güvensiz uygulamalar indiren kişilerin başına gelebilir ve bir müddet canınızı sıkabilir. Bu virüs android cihazlara yerleşerek karşınıza reklam ve uygulamalar olarak çıkmaktadır. Virüsün telefonunuzda yer etmesi için sizleri rootlu cihaz kullanıp dışardan apk yüklemeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yapıyorsanız com.android.systemui virüsüne bulaşmış olabilirsiniz. Bu virüs telefonunuzun yavaşlamasına, telefonunuzun kasmasına ve her an uygulamalarınızın hata vermesini sağlayabilir, com.android.systemui işlemi durdu veya işlem durduruldu şeklinde hatalar alabilirsiniz.

com.android.systemui Virüs Silme Yöntem 1

360 Total Security antivirüs programının android versiyonunu telefonunuza yükleyerek virüsten kurtulmak için büyük bir şans yaratabilirsiniz. Antivirüs programını indirip kurulumunu yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Telefonunuzun Ayarlar kısmına girin, daha sonra Güvenlik sekmesine tıklayarak “Cihaz Yöneticileri” sayfasına ulaşın.
  • Karşınıza çıkan sayfada 360 Total Security antivirüs programını seçin. Seçili ise aynı şekilde kalmalıdır.
  • Telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor. Yeniden başlattıktan sonra virüs programınız her şeye hakimdir. 360 Totan Security antivirüs programına giriş yapın, “Uygulama Yöneticisi” kısmından “com.android.systemui” virüsünü bularak kaldırabilirsiniz.

Com.android.systemui Virüs Silme Yöntem 2

Birinci yöntemin büyük ölçüde başarılı olacağını düşüncesi ortak bir kanı haline gelse de ek olarak birkaç yöntem daha belirtmek isteriz. Oldukça basit bir yöntem olan bu yöntemimiz için,

  • Uygulamalarınız içinde yer alan Google Play Store uygulamasını açarak Uygulamalarım’a tıklayın.
  • Bu alanda karşınıza telefon içinde yüklü olan uygulamalar çıkacaktır. Sonra “Google” ve “Google Play Müzik” isimli uygulamaları kaldırarak silin. Böylece telefonunuzda son güncellemeler silinmiş olacak. Güncellemelerin silinmesi sorunların da çözülmesine olanak sağlayacaktır.

Com.android.systemui Virüs Silme Yöntem 3

Bu virüsten kurtulmanın bir diğer yolu önbellek verilerinizden kurtulmanızdır. Önbellek verilerinizin depolama alanını temsil eder. Burada oluşan yığılmalar çerezler oluşturur. Önbellek kısmının sürekli olarak temizlenmesi sizin için olumlu yönde etki edecektir. Önbellek temizlenmesi com.android.systemui virüs sorununa çözüm olabilir. Tüm bu işlemlerden cevap alamazsanız telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirerek telefonunuzun tamamen sıfır haline ulaşıp sorunu kökten çözebilirsiniz.