Çevrimiçi oyunlar oynarken, birbiri ile bağlantı kurmak isteyenlerin tercih ettiği Discord uygulaması, oyun severlerin popüler tercihlerinden bir tanesidir. Bunlara ek olarak sesli ve yazılı iletişim kurmak için herkesin kullanabileceği ideal bir tercihtir. Oyun sırasında kullanıcıların kendi seslerini dönüştürmelerine olanak sağlanmaktadır. Discord Ses Değiştirme Nasıl Yapılır? Adlı yazımızda, ses değiştirmek için yapmanız gereken işlemler anlatılmaktadır.

Ses Değiştirme Nedir?

Kullanıcılar, sanal ortamda iletişim kurarken çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak ses tonunu ve yapısını değiştirmek isteyebilir. Ses değiştirme programları, kişinin kendisini zorlamadan rutin konuşmasına devam etmesiyle sesleri değiştirir ve farklı şekilde karşı tarafa iletir. Nasıl bir ses ile konuşacağınızı seçebilir, iletişiminize devam edebilirsiniz. Discord uygulamasını kullanırken de ses değiştirme programlarından yararlanabilirsiniz.

Discord Ses Değiştirme Programları

Discord iletişimi sırasında sesinizi anlık değiştirebilmek için program ve yazılımlardan yararlanabilirsiniz. Bu işlemin sağlıklı ve hızlı şekilde gerçekleştirebilmesi için profesyonel uygulamalar bulunmaktadır. Discord ses değiştirme programları;

 • AV Voice Changer Software Diamond Ses Değiştirme Programı

AV Voice Changer Software Diamond programı, Discord ses değiştirme programları içerisinde en profesyonel araçlardan bir tanesidir. Kullanıcının sesi aynı zamanlı olarak değiştirilir ve hiçbir aksama görülmez. Canlı yayın donanıma sahip olduğu için Discord, Twicth gibi uygulamalarda sorunsuz kullanılabilmektedir. Sesinizin tonunu, yaş grubu ve cinsiyetini değiştirerek birbirinden farklı sesler elde edebilirsiniz.

 • MorhpVox Jr Discord Ses Değiştirme

MorphVox Jr uygulaması da kullanıcıların ses perdelerini değiştirmelerine olanak sağlamaktadır. Discord ses değiştirme programları içerisinde ilk sıralara yazılabilecek düzeyde popülerliğe sahiptir. Kullanıcılar seslerini kadın, erkek, dişi, çocuk, robot, uzaylı gibi farklı seslere büründürebildiği gibi tonlamaların üzerinde de oynamalar yapabilmektedir. Temel seslerin üzerinde yapacağınız oynamalar çok daha farklı sesler yaratabilmektedir.

 • Voxal Ses Değiştirme Programı

Discord ve Twicth gibi canlı yayınlarda kullanılabilecek eş zamanlı ses değiştirme programlarından bir tanesi olan Voxal, sesinizi farklı seslere büründürmenize olanak sağlarken kendi sesiniz üzerine efektler de verebilirsiniz. Discord ile uyum sorunu bulunmayan uygulamada kadın, erkek, çocuk, yabancı, robot gibi sesleri otomatik seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Sesli Posta Ses Değiştirme Uygulaması

Sesli posta diğer adıyla sesli mesaj uygulaması, anlık olarak ses değiştirmeye imkan sağlayan yazılımlardandır. Konuşmanızı eş zamanlı olarak istediğiniz şekle dönüştürmektedir. Uygulamanın deneme süresi ücretsiz iken uzun süreli kullanımlar için satın almanız gerekmektedir. Oyun severlerin kaliteli vakit geçirmek için kullandıkları en popüler uygulamalardan bir tanesidir.

 • Palyaço Balığı Discord Ses Değiştirme

Palyaço Balığı olarak çevrilen uygulamanın asıl ismi Clown Fish’tir. Uygulama içerisinde sesli aramalar yapılabilirken canlı yayınlarda anlık olarak ses değiştirmelerine olanak sağlar. Windows sistemine uyumludur. Discord kullanıcıları için sorunsuz bir sohbet sunar.

Discord Ses Değiştirme Programları Nasıl Çalışır?

Discord ses değiştirme programlarından popüler olanları ilk 5 sıralamasında paylaştık. Uygulamaların çalışabilmeleri için sistem içerisinde aktif edilmesi gerekmektedir. Discord ses değiştirme programları nasıl çalışır;

 • Yukarı belirtilen Discord ses değiştirme programları içerisinden tercih ettiğinizi seçerek bilgisayarınıza indirin.
 • Uygulamanın kurulumunu tamamlayın.
 • Windows görev çubuğunun sağ alt köşesindeki simgelerden sesi seçin ve kayıt cihazları alanına ulaşın.
 • Bu alanda sisteme bağlı bulunan mikrofonlar listelenecektir. Gerçek mikrofonu iptal ederek uygulama tarafından oluşturulan sanal mikrofonu aktif hale getirin.
 • Discord uygulamasına giriş yapın. Kullanıcı ayarlarına girin.
 • Kullanıcı ayarlarından sesi seçerek “Ses Değiştirme Programının” oluşturduğu sanal mikrofonu aktif hale getirin.
 • Ses değiştirme uygulamasında kullanmak istediğiniz ses efektini seçin ve onaylayın.
 • Konuşmalarınız anlık olarak değiştirilmeye başlanacaktır.