Dünyanın En Pahalı Tabloları – Her Biri Servet Değerinde

Leonardo da Vinci Hz. İsa Tablosu
Leonardo da Vinci Hz. İsa Tablosu – 450 Milyon Dolar

Rönesans döneminin ünlü İtalyan ressamı olan Leonardo da Vinci tarafından resmedilmiş olan Hazreti İsa tablosu, 450 milyon dolara satılarak, satılmış olan en pahalı tablo olma özelliğine sahip olmasının yanı sıra Dünyanın en pahalı tabloları arasında yer almaktadır. Borsacı olan Henri Paul Gauguin ide boş zamanlarını resim yaparak geçirmekte ve Tahiti seyahatinde karşılamış olduğu iki Tahitili kızı resmetmiş olduğu Benimle ne zaman evleneceksin isimli tablosunun değeri, 300 milyon dolardır. Katar Kraliyet ailesinin sahip olduğu Paul Cezanne’nin İskambil Oyuncuları isimli tablosu, post emperyonist dönemin önemli eserlerinden biridir ve tablonun değeri ise 250 milyon dolardır.

Gaugoin Benimle ne zaman evleneceksin isimli tablosu
Gaugoin Benimle ne zaman evleneceksin isimli tablosu 300 Milyon Dolar
Paul Cezanne iskambil oyuncuları tablosu
Paul Cezanne iskambil oyuncuları tablosu – 250 Milyon Dolar

Dünya’nın En Ünlü ve Pahalı Tabloları

Pablo Picasso Rüya Tablosu
Pablo Picasso Rüya Tablosu – 155 Milyon Dolar

ABD’li yatırımcı fonu yöneticisi Steven A. Cohen tarafından alınmış olan Rüya isimli tablo Pablo Picasso tarafından resmedilmiştir. İlk olarak Steve Wynn tarafından satın alınmış olan tabloi Wynn’nin dirseğinin yanlışlıkla çarpması neticesinde on beş santimetrelik bir delik açılmasına neden olmuş ve tablonun tamir edilebilmesi için doksan bin dolar ödemesinin ardından Rüya isimli tabloyu rekor bir fiyata satmayı da başarmıştır. Pablo Picasso tarafından resmedilmiş olan Rüya isimli tablonun değeri ise 155 milyon dolardır.

Francis Bacon Lucian Freud'un üç taslağı
Francis Bacon Lucian Freud’un üç taslağı – 142 Milyon Dolar

Francis Bacon tarafından resmedilmiş olan Lucian Freud’un üç taslağı isimli tablonun değeri ise 142,4 milyon dolardır.

Jackson Pollock No.5 Tablosu
Jackson Pollock No.5 Tablosu – 140 Milyon Dolar

Meksikalı iş adamı olan David Martinez tarafından satın alınan ve Jackson Pollock tarafından resmedilmiş olan No.5 tablosunun değeri 140 milyon dolardır.

Willen de Kooning Woman III
Willen de Kooning Woman III – 137,5 Milyon Dolar

Willen de Kooning tarafından resmedilmiş olan Women III isimli tablonun değeri ise 137,5 milyon dolardır. Gümüş ve altın ile Gustav Klimt tarafından yapılmış olan Bauer’in portresi I isimli tablonun değeri ise 135 milyon dolardır. Orjinal ismi boğuntu olan ve Edvard Munch’un en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilmiş olan tablonun değeri ise 119,9 milyon dolardır. Pablo Picasso tarafından yapılmış olan Çıplak, yeşil yapraklar ve büst adlı eserin değieri de 106,5 milyon dolardır.

Bunları da beğenebilirsin
2 Yorumlar
  1. Görkem CAN diyor

    Müzayedelerde bu tabloların genellikle başarılı replikaları oluyor. Herhangi bir kaza vesaire yıpranma durumlarına mahal vermemek için.

    1. ISMAIL diyor

      Genelde belirttiğiniz gibi replikaları konulmakta. Fakat sergilerde özellikle orjinallerinin yer alması çok ilginç geliyor bana sonuçta binlerce insan geliyor çok riskli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.