Enpara.com Nedir? Enpara Hesap Nasıl Açılır ?

Enpara Finansbank’ın bir ürünü olan dijital bankacılık uygulamasıdır ve 2012 yılında kurulmuştur. Türkiye’de kurulan dijital bankacılığın ilk örneği olmasından dolayı kullanıcılar tarafından ilgi odağı haline gelmeyi kısa sürede başardı.

Bu uygulama dijital bir bankacılık uygulaması olduğundan dolayı şubeleri yoktur. Şubelerde ödeyecekleri masrafları (elektrik, su gibi) olmadığı için online gerçekleştirilen işlemler için (EFT/Havale/Fatura Ödemeleri dahil) komisyon almamaktadırlar. Ayrıca diğer bankaların istediği yıllık hesap işletim ücreti Enpara‘da alınmamaktadır ki benim en çok sevdiğim yanıda bu 🙂

Enpara ile Neler Yapılabilir?

Enpara sayesinde birçok işlemi hiçbir şubeye gitmeksizin halledebilirsiniz. Finansbank’ın online bankacılığı sayesinde;

 • Fatura ödeyebilir,
 • Telefon hatlarına TL yükleyebilir,
 • Motorlu taşıt vergisi ödeyebilir,
 • Şans oyunlarına para aktarabilir,
 • Tüm bankalara EFT geçebilirsiniz.

Enpara’ya Nasıl Kayıt Olabilirim? (Başvuru İşlemleri)

encard - Enpara.com Nedir? Enpara Hesap Nasıl Açılır ?

Enpara’ya başvurmak oldukça kolay ve masrafsızdır. İnternet adresinden (www.finansbank.enpara.com) başvuru yapın. Başvurunun ardından size ulaşan yetkiliye müsait olduğun bir tarih verin ve gelmelerini bekleyin. Evinize veya iş yerinize gelen yetkililerinden Encard’ınızı alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Encard’a başvuru yaparken dilerseniz enpara.com kredi kartı başvurusu hatta ihtiyaç kredisi dahi yapabiliyorsunuz.

Enpara.com Güvenli Midir?

Finansbank müşteri güvenliğini üst düzeye çıkarmak amacıyla birçok farklı önlemler almıştır. Diğer bankalardaki güvenlik düzeyi ne ise Enpara’da aynı şekilde güvenlidir.

 • Her müşteriye özel müşteri numarası,
 • Online girişler için mobil onay kodu,
 • Şifre unutulması durumunda sadece sizin bildiğiniz gizli soru,
 • 6 haneli internet şifresi,
 • 4 haneli Encard şifresi gibi.

Enpara ayrıca müşterilerine bazı web sitelerine özel indirimler fırsatlarda sunmakta.

Günümüzde mobilite oldukça fazla arttı bankalar artık kullanıcılarını şubeden uzaklaştırıp cep telefonlarından işlem yapabilir hale gelsin istiyorlar. Bunu reklamlarda sizlerde çok iyi bir şekilde görüyorsunuz. 2019 yılından itibaren diğer bankaların mobil kullanıcılarıda artacak fakat masraf kesmemeyi göze alamıyorlar henüz .Eğer masraf yoksa kullanım kolaylığı varsa her zaman Enpara.com gibi servislere ihtiyacımız var.

Bunları da beğenebilirsin
3 Yorumlar
 1. Görkem CAN diyor

  ENPARA iyi hoş ama dövizin hareketlendiği zamanlarda bir anda işlem kapatabiliyor. Son örneğini doların 7 TL’ye yaklaştığı aylarda gördük hatırlarsınız. Bana kesinlikle güven vermiyor ancak ücretsiz EFT Havale imkanlarıyla bir müddet daha çekici olacak. Ben şahsen büyük param olsa ENPARA’ya güvenmem de yatırmam da.. Çıtır paralar için denenebilir.

 2. Murat diyor

  Neredeyse çıktığı günden beri enpara kullanıcısıyım ve hiç bir banka kartından bu kadar memnun kalmamıştım. Düzenlenen bir çok kampanyasından faydalandım. Mesela Steam’de 50TL ve üzeri alışverişlerde 25TL iade aldım ve 6 ay boyunca katılıp her 50TL’ye 25TL alıp toplamda 150TL nakit kartım oldu, bunun haricinde Facebook reklamlarında da aynı kampanyadan faydalandım, şimdi ise Spotify harcamalarımım %50’sini en para ödüyor. Ayrıca Kredi kartını da aktif olarak kullanıyorum, orada da aidat ödemek yerine ben aidat aldım 100TL 😀

  1. ISMAIL diyor

   Murat Hocam süpermiş gerçekten bu tarz artıları varsa gerçekten geçmeye değer bir kart. Bizim iş yerimizin Ziraat ile anlaşması bitti her EFT’de 4,50 TL her Havale’de 1.75 TL masraf alıyor bıktırdı valla 4 eft 20 TL.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.