2018 yılı itibari ile bankalar birçok alanda kampanyalar doğrultusunda esnaf kredisi vermektedir. Üstelik faiz oranları da oldukça uygun olmaktadır. Esnafların gerekli şartları yerine getirmeleri sonucunda düşük faizli esnaf kredilerden faydalanabileceklerdir.

Esnaf Kredisi Alma Şartları

  • Vergi levhasının getirilmesi
  • Esnaf olunduğunun belgelenmesi
  • Bağlı olunan esnaf odası belgesi
  • Kredi notunun yüksek olunması

Gibi durumların sağlanması şartı ile 2018 yılı esnaf kredisi alma imkânına sahip oluşulacaktır.

Esnaf Kredisi Veren Kurumlar

kosgeb logo - Esnaf Kredisi Veren Bankalar ve Kurumlar

KOSGEB Faizsiz Esnaf Kredisi

KOSGEB bazı dönemlerde sıfır faizli esnaf kredileri vermektedir. Üstelik yeni iş yeri açmak ve iş yerini büyütmek isteyenlere kısmen geri ödemesiz hibe kredisine benzer kredi imkânı sağlamaktadır. KOSGEB kredisinden faydalanmak isteyen esnafların KOSGEB sayfasını takip etmeleri önemli olacaktır.

 

halkbank logo - Esnaf Kredisi Veren Bankalar ve Kurumlar

Halk Bankası Esnaf Kredisi

Halk bankası esnafa sıfır faizli ve oldukça düşük faiz oranları ile kredi vermektedir. Esnaf ve Sanatkârlar odası aracılığı ile kullanılabilecek kredi için ilk önde esnaf ve sanatkârlar odası müdürlünce onay alınması gerekmektedir. Alınan onay sonucunda Halk Bankasından 2 şekilde esnaf kredisi kullanılabilecektir.

200.000 TL ye kadar sermaye kredisi şeklinde kredi veren Halk Bankası 60 ay vade ödemesi imkânını sağlamaktadır.

500.000 TL ye kadar araç, iş yeri alma vb alanında kredi imkânı sağlanmaktadır. Vade ödemeleri 60 ay olarak belirlenmiştir.200.000 TL ye kadar olan kredi kar payı üzerinden hesaplanmaktadır.500.000 TL ye kadar olan kredi ise vade sayısına göre faiz oranı hesaplanacaktır.

 

denizbank logo - Esnaf Kredisi Veren Bankalar ve Kurumlar

Deniz Bank Esnaf Kredisi

Deniz Bank “5 dakikada esnaf kredisi” kampanyası ile esnafa en hızlı kredi veren banka olmaktadır. Deniz bank 80.000 TL ye kadar esnaf kredisi vermektedir. Verilen kredinin faiz oranı ise vade ödemeleri doğrultusunda yüzde 1,34 seviyelerinden başlamaktadır. Deniz bank esnaf kredisine banka ATM lerinden, internet bankacılığından ve banka şubelerinden başvuru işlemi yapılacaktır.

 

garanti bankasi - Esnaf Kredisi Veren Bankalar ve Kurumlar

Garanti Bankası Esnaf Kredisi

50.000 TL ye kadar esnaf kredisi veren banka vade ödemelerini 48 ay olarak belirlemektedir. Uygulanacak faiz oranı ise yüzde 1,32 oranlarından başlamaktadır. Belirtilen kredi kullanımı için banka 200 TL dosya ücreti alacaktır. Banka şubelerinden, online servis üzerinden esnaf kredisi başvurusu sağlanabilecektir.