Firmaların iletişim rehberi ve müşteri hizmetleri numaralarını öğrenebilirsiniz.


#Bilgisayar

 • Laptop Batarya Kalibrasyonu ve Ömrünü Uzatacak Öneriler

  Günümüzde birçok bilgisayarın bataryası yaklaşık olarak 3/4 saat aralığında gitmekte bu rakam ultrabooklarda ve düşük işlemcili modellerde 8 ile 10 saat arasında değişmekte. Orjinal veya muadil birçok notebook bataryası piyasada satılıyor peki yeni alınan bir pili nasıl kalibre etmeliyiz, ömrünü nasıl daha uzun hale getirebiliriz ? Yeni Laptop Bataryası ve İlk Kullanım 1. - Yeni aldığınız bir bilgisayar bataryasını ilk olarak 10 - 12 saat arasında.. devamını oku. 22 Haziran 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 232 kez okundu.
 • Microsoft Office 2007 Tüm Sürümlerin İndirme Linkleri

  Bildiğiniz üzere Microsoft, Office 2007 desteğini uzun süre önce bitirdi ve bundan dolayı elinizde orginal lisans anahtarınız varsa fakat CD'niz yoksa herhangi bir yerden indiremiyorsunuz (Microsoft Open License hariç). Özellikle bilgi işlemci arkadaşların heryerde aratıpta bulamadığı Office 2007 sürümlerini aşağıda sizler için bulduk ve indirme linklerini paylaştık. Web Archive üzerindeki Digitalriver kayıtlarından bulduğum bu linkler çalışmakta üzerlerine.. devamını oku. 30 Mayıs 2019 tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 179 kez okundu.
 • Online Photoshop Kullan Türkçe – Fotoğraf Düzenleme

   Online Photoshop Nedir ? Ne işe yarar ? Online photoshop programı mevcut Adobe Photoshop cs3, cs4, cs5, cs6 ve CC ile yaptığımız birçok fotoğraf düzenleme işlemini bilgisayara indirmeden tarayıcı üzerinden yapmamıza imkan sağlamakta. Online fotoshop çok düşük sistem gereksinimi sunmakta. Diğer online resim düzenleme programlarından farkı ise flash player ile değil html5 formatta olması. Html5 kod yapısı sayesinde hiçbir kasma, donma ve kapanma yaşatmadan.. devamını oku. 16 Mayıs 2019 tarihinde Nasıl? kategorisine yazıldı. 464 kez okundu.
 • PUBG Lite Nedir ? Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri (İndirme Linki)

  PUBG Lite Nedir? PUBG bilgisayar versiyonunun ne kadar yüksek sistem gereksinimleri olduğunu hepimiz biliyoruz. PUBG Lite sürümü ise düşük sistemlerde kısacası düzüstü bilgisayarınızda veya eski nesil işlemci ve ekran kartlı bilgisayarınıza sizlere PUBG deneyimi yaşatacaktır hatta Intel HD Grafik ile bile PUBG oynayabileceksiniz. PUBG Lite sürümünde yine 100 kişilik haritalarda hayata kalma mücadelesi verirken silahlar, araçlar ve stratejinizi kullanarak hayatta.. devamını oku. 13 Mayıs 2019 tarihinde Oyunlar kategorisine yazıldı. 113 kez okundu.
 • Windows Bilgisayarda Dokunmatik Ekran Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?

  Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 kullanıcıları dokunmatik ekranlı bilgisayarlarında dokunmatik ekran sorunu olduğunda veya kullanmak istemediklerinde dokunma özelliğini devre dışı bırakmak isteyebilir veya tam tersi çalışmadığında aktif etmek isteyebilir. Sizler için bu resimli çözüm makalemizde dokunmatik ekran kapatıp devre dışı bırakma ve aktifleştirme işlemlerini anlatacağız. Bilgisayar Dokunmatik Ekran Kapatma Nasıl Yapılır Yukarıdaki.. devamını oku. 09 Mayıs 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 343 kez okundu.
 • PUBG Mobile – Tencent Gaming Buddy Türkçe Yapma

  Tencent firması tarafından geliştirilen PUBG Mobile kısa zamanda nasıl popüler olduysa yine bu oyunun emülatörleri de kısa sürede başarı gösterdi. PUBG mobile oyununu bilgisayarda oynamanızı sağlayan bu emülatörlerin en başında ise Tencent Gaming Buddy yer alıyor.  Hem mobilde (Android / iPhone) hem de bilgisayar emülatöründe oyun bazen İngilizce olabiliyor sizlere bu yazıda Türkçe nasıl yapılır resimli olarak adım adım anlatacağız. 1. Adım: Bilgisayar.. devamını oku. 06 Mayıs 2019 tarihinde Oyunlar kategorisine yazıldı. 450 kez okundu.
 • Asus Laptop Bios Güncelleme Nasıl Yapılır – Resimli Anlatım

  Asus, dizüstü bilgisayar sektörünün en önemli isimlerinden birisi. Birçok farklı model ve özellikteki bilgisayarları ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran Asus markası yine kullanışlı yazılımsal araçlarıylada bizlerin işlerini oldukça kolaylaştırıyor. Bu yazımızda adım adım resimli bir şekilde Asus laptoplarda bios güncellemesi nasıl indirilir ve güncelleme nasıl yüklenir sizlere bilgi vereceğiz. İşlemler gerçekten oldukça basit Asus,.. devamını oku. 03 Mayıs 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 253 kez okundu.
 • Programsız CMD ile Bios’a Gömülü Windows Ürün Anahtarını Bulma

  Windows 8 ile birlikte Windows ürün anahtarları artık çoğu OEM bilgisayarda Bios'a gömülü olarak gelmekte. Aynı durum Windows 8.1 ve Windows 10 içinde geçerli. Bu durumda özelikle bilgisayarına format atacak kullanıcılar için aktivasyon sorunlarına neden olabilmekte veya Windows key'i bilmediği için sürüm uyuşmazlıklarında lisanssız windows kullanmak durumunda kalıyor. Programsız CMD Komut İstemi ile Bios'a Gömülü Key Nasıl Öğrenilir? Başlat / Arama.. devamını oku. 01 Mayıs 2019 tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 534 kez okundu.
 • Windows 10 Bilgisayara Bluetooth Kulaklık Ekleme – Nasıl Bağlanır?

  Eğer bilgisayarınızın Bluetooth özelliği varsa elinizdeki bluetooth kulaklığı kolay bir şekilde bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Günümüzdeki dizüstü bilgisayarın hepsinde bluetooth bağlantı bulunur fakat kasalı bir bilgisayarınız varsa ek olarak usb'den bluetooth çevirici bir aparata ihtiyacınız olacaktır. (Resimdeki gibi) Adım adım ve resimli olarak windows 10 bilgisayara bluetooth kulaklık nasıl eklenir, nasıl yüklenir ve eşleştirilir sizlere bilgi.. devamını oku. 24 Nisan 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 318 kez okundu.
 • FSP Güç Kaynağı Alınır mı ? Servis Garanti ve Müşteri Hizmetleri Bilgileri

  Güç kaynağı denilince akla gelen ilk firmalarından birisi olmayı başaran sertifikalı ürünler satan FSP markasının Türkiye yetkili servisi kim, bilgileri neler, telefon numarası, adresi, müşteri hizmetleri, FSP güç kaynağı nasıldır / alınır mı ve garantiye nasıl ürün gönderilir gibi konulardan sizlere kısa ve öz bilgi vermek istedik. FSP Türkiye Yetkili Servis Bilgileri Türkiye Distirübütörü: FSP Turkey Dış Tic.Ltd.Şti. Telefon Numarası: (0212) 232.. devamını oku. 22 Nisan 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 194 kez okundu.
 • Godaddy Otomatik Yenileme Kapatma Nasıl Yapılır?

  Sizler için yaklaşık 3 hafta önce Godaddy DNS Değiştirme nasıl yapılır makalemizi yayınlamıştık. Şimdi ise kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan birisi olan Godaddy üzerinde otomatik yenileme nasıl kapatılır? otomatik ödeme nasıl iptal edilir konusunda resimli olarak bir anlatım yapmak istedik. Çünkü otomatik yenilemelerde domain süresi bitmeye yakınlaştığında sistem tanımladığınız kredi kartından otomatik para çekiyor ve domainlerde iade.. devamını oku. 21 Nisan 2019 tarihinde Nasıl? kategorisine yazıldı. 128 kez okundu.
 • Windows 10’da Tarih, Saat ve Saat Dilimini Değiştirme Nasıl Yapılır?

  Windows'un eski sürümlerinde olduğu gibi saat değiştirme işlemleri Windows 10'da kalıcı olmayabiliyor. Özellikle Nisan ayında saatlerin değiştirilmesi kanunen geçersiz olunca saat diliminide kullanıcılar UTC+03:00 yapmak durumunda kaldı. Peki Windows 10 bilgisayarınızda saat nasıl güncellenir? Saat dilim nerden değiştirilir bunlar hakkında sizlere kısa ve kolay bilgi vermek istedik. Windows 10 Tarih Saat Değiştirme Saatinizi değiştirmek/güncellemek için.. devamını oku. tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 129 kez okundu.