Firmaların iletişim rehberi ve müşteri hizmetleri numaralarını öğrenebilirsiniz.


#Bilgisayar

 • Bilgisayar Kısayolları Rehberi

  Bilgisayar kullanımınızı kolaylaştırmak ister misiniz? Klavye kullanarak yapacağınız bilgisayar kısayolları, kullanımınızı kolaylaştıracak ve performansınızı etkileyecektir. Fareyle yapılması gereken veya birden fazla tıklamayı gerektiren hamleler bilgisayar kısayolları ile daha kısa sürede yapılmaktadır. Bilgisayar kısayolları rehberi adlı yazımızda işinizi kolaylaştıracak kısayol kombinasyonlarına yer vererek gerekli açıklamaları ifade.. devamını oku. 21 Ağustos 2020 tarihinde Bilgisayar kategorisine yazıldı. 112 kez okundu.
 • En Çok Kullanılan Oyuncu Terimleri ve Oyuncu Sözlüğü

  Mobil ve bilgisayar tabanlı oyun kullanıcıları, kendi aralarındaki iletişimlerde terimler kullanmaktadır. Bu terimler, iletişimi kolaylaştırmakta ve durumların daha kolay ifade edilmesini sağlamaktadır. Terimler kelime anlamı olarak sözlük karşılığını yansıtmayabilir çünkü kelimelerin kullanım alanı oyunlardır. Bazen bir durum ve olayı tanımlamak için kullanılan kelime, kalıcılık kazanarak oyuncu terimlerinden biri haline gelebilir. En çok kullanılan oyuncu.. devamını oku. 14 Ağustos 2020 tarihinde Oyunlar kategorisine yazıldı. 138 kez okundu.
 • Msvcp100.dll Hatası ve Çözümü

  msvcp100.dll hatası oyun ve programlarda karşımıza en çok çıkan hatalardan bir tanesidir. Kurulum aşamasında veya kurulumdan sonra ortaya çıkabilen bu hataların çözüm noktası aynıdır. Aşağıda yer alan msvcp100.dll hatası uyarılarının tümünü kapsamaktadır. Bu uyarıların karşımıza çıkmasının sebebi sorun teşkil eden dll dosyasının hasarlı veya eksik olmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Hatanın çözümlenmesi için dll dosyasının onarılması veya.. devamını oku. 25 Temmuz 2020 tarihinde Bilgisayar kategorisine yazıldı. 154 kez okundu.
 • Mouse-Fare İmleci Değiştirme Nasıl Yapılır?

  İşletim sistemlerinin birçoğunda Mouse yani fare imleci klasik olarak ok şeklinde belirlenmiştir. Ancak bu durum kalıcı olarak değil tamamen sizin düşüncelerinize ve fikrinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bilgisayar içerisinde yer alan birçok fare imlecini kullanabilir veya yeni olarak kullanmak istediğiniz sembolleri fare imlecine çevirebilirsiniz. Mouse-Fare İmlecini Nasıl Değiştirebilirim? Windows işletim sisteminizde fare imlecinizi değiştirmeyi çok.. devamını oku. 22 Temmuz 2020 tarihinde Bilgisayar kategorisine yazıldı. 703 kez okundu.
 • Laptop Batarya Kalibrasyonu ve Ömrünü Uzatacak Öneriler

  Günümüzde birçok bilgisayarın bataryası yaklaşık olarak 3/4 saat aralığında gitmekte bu rakam ultrabooklarda ve düşük işlemcili modellerde 8 ile 10 saat arasında değişmekte. Orjinal veya muadil birçok notebook bataryası piyasada satılıyor peki yeni alınan bir pili nasıl kalibre etmeliyiz, ömrünü nasıl daha uzun hale getirebiliriz ? Yeni Laptop Bataryası ve İlk Kullanım 1. - Yeni aldığınız bir bilgisayar bataryasını ilk olarak 10 - 12 saat arasında.. devamını oku. 22 Haziran 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 567 kez okundu.
 • Microsoft Office 2007 Tüm Sürümlerin İndirme Linkleri

  Bildiğiniz üzere Microsoft, Office 2007 desteğini uzun süre önce bitirdi ve bundan dolayı elinizde orginal lisans anahtarınız varsa fakat CD'niz yoksa herhangi bir yerden indiremiyorsunuz (Microsoft Open License hariç). Özellikle bilgi işlemci arkadaşların heryerde aratıpta bulamadığı Office 2007 sürümlerini aşağıda sizler için bulduk ve indirme linklerini paylaştık. Web Archive üzerindeki Digitalriver kayıtlarından bulduğum bu linkler çalışmakta üzerlerine.. devamını oku. 30 Mayıs 2019 tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 528 kez okundu.
 • Online Photoshop Kullan Türkçe – Fotoğraf Düzenleme

   Online Photoshop Nedir ? Ne işe yarar ? Online photoshop programı mevcut Adobe Photoshop cs3, cs4, cs5, cs6 ve CC ile yaptığımız birçok fotoğraf düzenleme işlemini bilgisayara indirmeden tarayıcı üzerinden yapmamıza imkan sağlamakta. Online fotoshop çok düşük sistem gereksinimi sunmakta. Diğer online resim düzenleme programlarından farkı ise flash player ile değil html5 formatta olması. Html5 kod yapısı sayesinde hiçbir kasma, donma ve kapanma yaşatmadan.. devamını oku. 16 Mayıs 2019 tarihinde Nasıl? kategorisine yazıldı. 1166 kez okundu.
 • PUBG Lite Nedir ? Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri (İndirme Linki)

  PUBG Lite Nedir? PUBG bilgisayar versiyonunun ne kadar yüksek sistem gereksinimleri olduğunu hepimiz biliyoruz. PUBG Lite sürümü ise düşük sistemlerde kısacası düzüstü bilgisayarınızda veya eski nesil işlemci ve ekran kartlı bilgisayarınıza sizlere PUBG deneyimi yaşatacaktır hatta Intel HD Grafik ile bile PUBG oynayabileceksiniz. PUBG Lite sürümünde yine 100 kişilik haritalarda hayata kalma mücadelesi verirken silahlar, araçlar ve stratejinizi kullanarak hayatta.. devamını oku. 13 Mayıs 2019 tarihinde Oyunlar kategorisine yazıldı. 345 kez okundu.
 • Windows Bilgisayarda Dokunmatik Ekran Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?

  Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 kullanıcıları dokunmatik ekranlı bilgisayarlarında dokunmatik ekran sorunu olduğunda veya kullanmak istemediklerinde dokunma özelliğini devre dışı bırakmak isteyebilir veya tam tersi çalışmadığında aktif etmek isteyebilir. Sizler için bu resimli çözüm makalemizde dokunmatik ekran kapatıp devre dışı bırakma ve aktifleştirme işlemlerini anlatacağız. Bilgisayar Dokunmatik Ekran Kapatma Nasıl Yapılır Yukarıdaki.. devamını oku. 09 Mayıs 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 1112 kez okundu.
 • PUBG Mobile – Tencent Gaming Buddy Türkçe Yapma

  Tencent firması tarafından geliştirilen PUBG Mobile kısa zamanda nasıl popüler olduysa yine bu oyunun emülatörleri de kısa sürede başarı gösterdi. PUBG mobile oyununu bilgisayarda oynamanızı sağlayan bu emülatörlerin en başında ise Tencent Gaming Buddy yer alıyor.  Hem mobilde (Android / iPhone) hem de bilgisayar emülatöründe oyun bazen İngilizce olabiliyor sizlere bu yazıda Türkçe nasıl yapılır resimli olarak adım adım anlatacağız. 1. Adım: Bilgisayar.. devamını oku. 06 Mayıs 2019 tarihinde Oyunlar kategorisine yazıldı. 1157 kez okundu.
 • Asus Laptop Bios Güncelleme Nasıl Yapılır – Resimli Anlatım

  Asus, dizüstü bilgisayar sektörünün en önemli isimlerinden birisi. Birçok farklı model ve özellikteki bilgisayarları ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran Asus markası yine kullanışlı yazılımsal araçlarıylada bizlerin işlerini oldukça kolaylaştırıyor. Bu yazımızda adım adım resimli bir şekilde Asus laptoplarda bios güncellemesi nasıl indirilir ve güncelleme nasıl yüklenir sizlere bilgi vereceğiz. İşlemler gerçekten oldukça basit Asus,.. devamını oku. 03 Mayıs 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 879 kez okundu.
 • Programsız CMD ile Bios’a Gömülü Windows Ürün Anahtarını Bulma

  Windows 8 ile birlikte Windows ürün anahtarları artık çoğu OEM bilgisayarda Bios'a gömülü olarak gelmekte. Aynı durum Windows 8.1 ve Windows 10 içinde geçerli. Bu durumda özelikle bilgisayarına format atacak kullanıcılar için aktivasyon sorunlarına neden olabilmekte veya Windows key'i bilmediği için sürüm uyuşmazlıklarında lisanssız windows kullanmak durumunda kalıyor. Programsız CMD Komut İstemi ile Bios'a Gömülü Key Nasıl Öğrenilir? Başlat / Arama.. devamını oku. 01 Mayıs 2019 tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 1716 kez okundu.