Firmaların iletişim rehberi ve müşteri hizmetleri numaralarını öğrenebilirsiniz.


#Coğrafya

 • Ay Neden Kırmızı Olur ?

  Ay'ın zaman zaman kırmızı renkte görmemizin birkaç nedeni vardır. Bu nedenlerin başında rayleigh saçılımı gelir. Rayleigh saçılımı; kısa dalga boyuna sahip olan mor ve mavi ışıkların uzun dalga boyuna sahip olan kırmızı ışıktan daha fazla dağılması nedeni ile ay ışıklarının yoğunluklu olarak kırmızı renkte görünür. Kısa dalga boyuna sahip olan renklerin çok fazla saçılması nedeni ile yoğun olarak kalan kırmızı renk aya kırmızı rengini.. devamını oku. 14 Ekim 2019 tarihinde Bilim kategorisine yazıldı. 240 kez okundu.
 • Mevsimler Nasıl Oluşur ? Oluşma Nedenleri ?

  Mevsimlerin yeryüzü üzerinde birçok etkisi var. Kısaca ilkbaharda hayvanlar doğar ve bitkiler tekrar hayata döner. Yazlar sıcaktır ve okullar tatil olur. Birçok meyve ve sebze yaz sonunda toplanır. Sonbaharda yapraklar renk değiştirir ve ağaçlardan düşer, okullar tekrar başlar. Kış soğuktur ve birçok yerde kar yağar. Ayı gibi bazı hayvanlar kışın kış uykusuna yatar, kuşlar gibi diğer hayvanlar ise ılıman iklimlere göç eder. Mevsimler Neden.. devamını oku. 07 Ekim 2019 tarihinde Coğrafya kategorisine yazıldı. 304 kez okundu.
 • Türkiye’de Yetiştirilen Tarım Ürünleri ve Yetiştirildikleri Yerler

  Ülkemizde yetişen başlıca tarım ürünleri tahıllar, sebzeler, sanayi bitkileri ve meyveler olarak dört grupta yer almaktadır. Her bölgenin fiziksel özelliklerine göre değişen bu ürünler yetiştirdikleri yerlerde halkın ekonomik geçim kaynakları haline gelmiştir. 1. Tahıllar - Hububatlar [caption id="attachment_1249" align="aligncenter" width="618"] Türkiye'de Yetişen Tahıllar[/caption] 1.1 Buğday Buğday karasal iklim ve Akdeniz ikliminde yetişebilmektedir,.. devamını oku. 16 Ocak 2019 tarihinde Coğrafya kategorisine yazıldı. 2452 kez okundu.
 • Türkiye’nin Bölümleri ve Bölgeleri (Kısa Bilgi)

  Türkiye'nin toplam 7 farklı bölgesi bulunmaktadır. Bunlar; Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleridir. Her bölge kendi içerisinde bölümlere ayrılmıştır ve çeşitli proje, sanayi ve tarım kollarına göre bölgelerin uğraştığı işler geçim kaynakları bulunmaktadır. Bu yedi farklı bölge ve 20 farklı bölümün tek tek isimleri ve özellikleri şu şekildedir; Marmara Bölgesi Yıldız Dağları Bölümü: Önemli.. devamını oku. 14 Ocak 2019 tarihinde Nedir? kategorisine yazıldı. 647 kez okundu.
 • Türkiye’nin Jeolojik Zamanları ve Geçmişi

  Türkiye'nin Jeolojik Zamanları ve Geçmişi Türkiye'nin fiziki özelliklerine kavuştuğu jeolojik zamanlarında geçmişten günümüze neler yaşandığını 4 ayrı parçada inceleyebiliriz geçmişte dünyanın pek çok yeri birleikti ve çeşitli doğa olayları ile şuan ki halini aldı. Dağların, ovaların, akarsuların, göllerin ve platoların oluştuğu jeolojik değişimde süreç şu şekilde ilerlemiştir; 1. Jeolojik Zaman İlk zamandan sonra en uzun süren bu jeolojik.. devamını oku. 12 Ocak 2019 tarihinde Bilim kategorisine yazıldı. 278 kez okundu.
 • Türkiye’nin ☼ Jeopolitik Geçmişi ve Günümüzde Jeopolitik Konumu

  Türkiye'nin Jeopolitik Geçmişi Türkiye bulunduğu coğrafi konumu itibariyle siyasi, kültürel ve ekonomik açıdan dünyanın en önemli ülkelerinden biridir. Bu yönlerinin neticesinde Türkiye; tarihsel süreçte Bizans, Selçuklu, Roma, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere güçlü dünyaya hükmetmiş devletlerin egemenlik sahası olmuştur. 1071 Malazgirt Zaferi ile sonsuza kadar Türk yurdu olan Anadolu, 1299 yılından itibaren uzunca bir süre dünya siyasetine damga.. devamını oku. 10 Ocak 2019 tarihinde Bilim kategorisine yazıldı. 249 kez okundu.