Firmaların iletişim rehberi ve müşteri hizmetleri numaralarını öğrenebilirsiniz.


#nasıl çalışır

 • Isı Sayacı Nedir? Ne İşe Yarar ? (Kalorimetre)

  Isı sayaçları; akış sensörü, sıcaklık sensor çifti ve hesaplayıcı olmak üzere üç ana bileşenden oluşmaktadır. Akış sensörü, bağımsız bölüm radyatörlerinde dolaşan suyun debisini ölçmektedir. Sıcaklık sensör çifti, suyun bağımsız bölüme girmeden önceki ve radyatörlerde dolaştıktan sonra bağımsız bölünden çıktıktan sonraki sıcaklık değerlerini ölçmektedir. Hesaplayıcı, akış sensörü ve sıcaklık sensöründen almış olduğu değerler.. devamını oku. 19 Mart 2019 tarihinde Nasıl Çalışır kategorisine yazıldı. 221 kez okundu.
 • OCR (Optik Karakter Tanıma) Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

  OCR'nin Türkçe açılımı optik karakter tanımadır. Bilgisayara bir metni elle girmeye gerek kalmadan basılı, yazılı veya el ile yazılmış bir belgenin dijital ortama aynı şekilde yazı olarak aktarılmasını ifade eder. OCR genellikle PDF belgelerde kullanılır, ancak bazı durumlarda resim dosyalarının üzerindeki metinleri yazıya dökmek veya tablonun Excel'e aktarılmasını da sağlayabilir. OCR Nedir ? Metin tanıma olarak da adlandırılan OCR, sayı, harf ve.. devamını oku. 06 Şubat 2019 tarihinde İcatlar kategorisine yazıldı. 689 kez okundu.
 • Boron Deterjan Yorumları

  Ülkemizin yer altı kaynaklarının başında gelen bor madeninden üretilen Boron deterjan, birçok kişinin aklına marka olarak kazındı. Tamamen yerli sermaye ile Eti Maden işletmeleri tarafından üretilen Boron Deterjan parfüm ve fosfat içermezken petrol türevi ürünleride içinde bulundurmuyor. 4 Kg'lık Boron deterjan 25 TL civarında satılmakta (Bu fiyat bulunduğunuz ile göre değişiklik gösterebilir) Boron İçeriği Boron Deterjan'ın içeriğinde Boraks, Bitkisel.. devamını oku. 31 Ocak 2019 tarihinde Ürün Yorumları kategorisine yazıldı. 1251 kez okundu.
 • Çalar Saat ve Alarm İcat Edilmeden Önce Ne Kullanılıyordu ?

  Modern çalar saatler ve alarmlardan önce insanoğlu bu ihtiyacını doğadaki yöntemlerle karşılıyordu. Horozların ötmesi, sabah ışığı ve şarkı söyleyen kuşlar. Bunlar eski zamanlarda çalar saat olmadan uyanmanın yollarından birkaçıydı. Bunlardan ziya daha fazlasının da yer aldığı dünyada yüzyıllar boyunca uyuyanların uykudan uyanması için mumlardan, suya hatta tütsüye kadar çok farklı ve akıllıca yöntemler kullanıldı. Yazımızda bu icatlardan.. devamını oku. 24 Ocak 2019 tarihinde İcatlar kategorisine yazıldı. 351 kez okundu.
 • NFC Nedir Nasıl Çalışır ?

  NFC (Near Field Communication – yakın saha iletişimi) aygıtların fiziksel temasa gereksinim duymaksızın birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlayan bir kablosuz ağ teknolojisidir. Bir NFC aygıtının hedef nokta ile veri alışverişi yapabilmesi için yakın temas halinde olması, başka bir deyişle NFC çipi ve terminali ile yapılacak veri alışverişini sağlayabilmesi için oldukça yakın konumda olması gerekmektedir. NFC teknolojisi, tren biletlerini değiştirmek.. devamını oku. 11 Ağustos 2018 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 256 kez okundu.
 • Movie Maker Nasıl İndirilir ? – Türkçe Yapma Rehberi

  Microsoft'un Windows XP ile brilikte hayatımıza soktuğu Movie Maker programı malesef Windows 8, 8.1 ve Windows 10'da yüklü olarak gelmedi. Movie maker kolay yoldan video düzenleme imkanı sunarken ücretsiz olması da kullanıcıları kendisine çekmeyi başardı. Peki Windows 10 vb. işlem sistemlerimizde daha doğrusu Movie Maker olmayan bir bilgisayara Türkçe olarak bu programı nasıl indirip kuracağız işte detaylı anlatımımız. Ücretsiz olmasından dolayı Movie.. devamını oku. 07 Ağustos 2018 tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 556 kez okundu.
 • Bilgisayarın İcadı – Nedir, Nasıl Çalışır, Kim Tarafından Bulundu ?

  Bilgisayarlar pek çok değişik şekilde ve ebatlarda görülebilmektedir. 20. asrın orta kısımlarında ilk bilgisayarlar kocaman oda çapındaydı. Şimdilerdeki bilgisayarlardan yüzlerce kat daha fazla güç harcamaktaydılar. 21. asrın başlarına gelindiğinde bilgisayarlar kol saatlerine sığabilecek kadar küçücük hale gelmiştir. Bu denli büyük halinden kucağımıza gelecek kadar küçük hale gelmesi teknolojinin ilerlemiş olmasına bağlıdır. Günümüzdeki.. devamını oku. 24 Temmuz 2018 tarihinde İcatlar kategorisine yazıldı. 258 kez okundu.
 • Otomatik Pilot Sistemi Nasıl Çalışır ? Uçağı Nasıl Uçurur?

  İnsanoğlu merak duygusuyla donatılmıştır. Çevresinde gördüğü olaylara kayıtsız kalamamış ve onları inceleyerek çıkarımlarda bulunmuş ve bu çıkarımları hayatına entegre etmiştir. İnsanın içindeki en güçlü duygu özgürlük duygusudur. Bu duygu ona en iyi anlatan uçma duygusudur. Wright kardeşler ilk uçuş deneyimini yaparken sadece saniyelerce havada kalabildiler. Bilim ve teknolojinin geldiği son nokta ile bu durum farklı bir boyut kazandı ve artık.. devamını oku. 22 Temmuz 2018 tarihinde Nasıl Çalışır kategorisine yazıldı. 292 kez okundu.