Firmaların iletişim rehberi ve müşteri hizmetleri numaralarını öğrenebilirsiniz.


#Nasıl Yapılır

 • Online Photoshop Kullan Türkçe – Fotoğraf Düzenleme

   Online Photoshop Nedir ? Ne işe yarar ? Online photoshop programı mevcut Adobe Photoshop cs3, cs4, cs5, cs6 ve CC ile yaptığımız birçok fotoğraf düzenleme işlemini bilgisayara indirmeden tarayıcı üzerinden yapmamıza imkan sağlamakta. Online fotoshop çok düşük sistem gereksinimi sunmakta. Diğer online resim düzenleme programlarından farkı ise flash player ile değil html5 formatta olması. Html5 kod yapısı sayesinde hiçbir kasma, donma ve kapanma yaşatmadan.. devamını oku. 16 Mayıs 2019 tarihinde Nasıl? kategorisine yazıldı. 1092 kez okundu.
 • Google (Gmail – Youtube – Drive) Hesabını Yedekleme ve Kalıcı Olarak Silme

  Google, günümüzde dünyanın en popüler internet servisleri arasında yer alan popüler mail servisi Gmail.com ve popüler video yükleme ve izleme sitesi Youtube.com'un sahibi. Durum böyle olunca tüm hesapları tek bir çatı altında toplayan Google böylelikle her servisi için ayrı bir kullanıcı açmanında önüne geçmiş oluyor. Bu yazımızda sizlere Google hesabınızı kalıcı olarak nasıl iptal edeceğinizi yani komple nasıl sileceğinizi resimli olarak anlatacağım... devamını oku. 15 Mayıs 2019 tarihinde Nasıl? kategorisine yazıldı. 632 kez okundu.
 • Windows Bilgisayarda Dokunmatik Ekran Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?

  Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 kullanıcıları dokunmatik ekranlı bilgisayarlarında dokunmatik ekran sorunu olduğunda veya kullanmak istemediklerinde dokunma özelliğini devre dışı bırakmak isteyebilir veya tam tersi çalışmadığında aktif etmek isteyebilir. Sizler için bu resimli çözüm makalemizde dokunmatik ekran kapatıp devre dışı bırakma ve aktifleştirme işlemlerini anlatacağız. Bilgisayar Dokunmatik Ekran Kapatma Nasıl Yapılır Yukarıdaki.. devamını oku. 09 Mayıs 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 1002 kez okundu.
 • Programsız CMD ile Bios’a Gömülü Windows Ürün Anahtarını Bulma

  Windows 8 ile birlikte Windows ürün anahtarları artık çoğu OEM bilgisayarda Bios'a gömülü olarak gelmekte. Aynı durum Windows 8.1 ve Windows 10 içinde geçerli. Bu durumda özelikle bilgisayarına format atacak kullanıcılar için aktivasyon sorunlarına neden olabilmekte veya Windows key'i bilmediği için sürüm uyuşmazlıklarında lisanssız windows kullanmak durumunda kalıyor. Programsız CMD Komut İstemi ile Bios'a Gömülü Key Nasıl Öğrenilir? Başlat / Arama.. devamını oku. 01 Mayıs 2019 tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 1564 kez okundu.
 • Windows 10 Bilgisayara Bluetooth Kulaklık Ekleme – Nasıl Bağlanır?

  Eğer bilgisayarınızın Bluetooth özelliği varsa elinizdeki bluetooth kulaklığı kolay bir şekilde bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Günümüzdeki dizüstü bilgisayarın hepsinde bluetooth bağlantı bulunur fakat kasalı bir bilgisayarınız varsa ek olarak usb'den bluetooth çevirici bir aparata ihtiyacınız olacaktır. (Resimdeki gibi) Adım adım ve resimli olarak windows 10 bilgisayara bluetooth kulaklık nasıl eklenir, nasıl yüklenir ve eşleştirilir sizlere bilgi.. devamını oku. 24 Nisan 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 935 kez okundu.
 • Godaddy Otomatik Yenileme Kapatma Nasıl Yapılır?

  Sizler için yaklaşık 3 hafta önce Godaddy DNS Değiştirme nasıl yapılır makalemizi yayınlamıştık. Şimdi ise kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan birisi olan Godaddy üzerinde otomatik yenileme nasıl kapatılır? otomatik ödeme nasıl iptal edilir konusunda resimli olarak bir anlatım yapmak istedik. Çünkü otomatik yenilemelerde domain süresi bitmeye yakınlaştığında sistem tanımladığınız kredi kartından otomatik para çekiyor ve domainlerde iade.. devamını oku. 21 Nisan 2019 tarihinde Nasıl? kategorisine yazıldı. 379 kez okundu.
 • Windows 10’da Tarih, Saat ve Saat Dilimini Değiştirme Nasıl Yapılır?

  Windows'un eski sürümlerinde olduğu gibi saat değiştirme işlemleri Windows 10'da kalıcı olmayabiliyor. Özellikle Nisan ayında saatlerin değiştirilmesi kanunen geçersiz olunca saat diliminide kullanıcılar UTC+03:00 yapmak durumunda kaldı. Peki Windows 10 bilgisayarınızda saat nasıl güncellenir? Saat dilim nerden değiştirilir bunlar hakkında sizlere kısa ve kolay bilgi vermek istedik. Windows 10 Tarih Saat Değiştirme Saatinizi değiştirmek/güncellemek için.. devamını oku. tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 362 kez okundu.
 • Dosya Çok Büyük “Hedef dosya sistemi için çok büyük” Hatası ve Çözümü

  Elinizde ister 4 GB'lık isterseniz 64 GB'lık bir flash bellek olsun içerisine 1 GB'tan daha yüksek boyutta bir dosya atmaya çalışıyorsanız Dosya çok büyük ... dosyası hedef dosya sistemi için çok büyük hatası alabilirsiniz. Dosya Çok Büyük Hatası ve Fat32 Peki bu hata neden dolayı meydana gelmekte öncelikle ona bakalım. Flash belleklerin %99'u varsayılan olarak Fat32 formatı ile gelmekte fat32'nin açılımı File Allocation Table 32 / Dosya Yerleşim Tablosu 32.. devamını oku. 11 Nisan 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 482 kez okundu.
 • WordPress Yorumları Kapatma ve Toplu Yorum Silme

  Wordpress ile yapısı itibariyle pekçok farklı sektörde site kurulabiliyor bu bir film sitesi, haber sitesi veya bir oyun sitesi olabilir fakat kurumsal siteler yapıyorsanız muhtemelen sizlerde yorumları kapatmak isteyebilirsiniz. Wordpress'te yorum yapmayı kapatma nasıl yapılır ve mevcut yorumları tek tek değilde toplu olarak nasıl silibilirsiniz kısaca bundan bahseceğim. Wordpress Yorumları Kapatma 1. Adım: Wordpress üzerinde yorumları kapatmak için Ayarlar >.. devamını oku. 10 Şubat 2019 tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 360 kez okundu.
 • Outlook İşleniyor da Kalıyor ve Açılmıyor – Çözüm: Güvenli Modda Başlatmak

  Microsoft office programlarında bazen açılışta çeşitli hatalar alınabilir, bazen hiç açılmama sorunları meydana gelebilir. Bugün bir kullanım Outlook'u açmaya çalıştığında İşleniyor yazısında kaldığını belirtti. Kendi denediği ilk yöntem bilgisayarını yeniden başlatmak :) olmuş fakat malesef buda çözüm olmamış. Outlook İşleniyor da Kalıyor Sorununu nasıl çözdüm? İşleniyor yazısında kalmasının sebebini sorunu çözdükten sonra 1. ihtimal.. devamını oku. 09 Şubat 2019 tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 510 kez okundu.
 • FileZilla Yedek Alma ve Geri Yükleme

  FTP programları arasında en gelişmişlerden birisi olan Filezilla, bu gelişmiş özelliklerine rağmen ücretsiz olarak kullanılabilmesi ile öne çıkıyor. Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen bu FTP programı kendi içinde yedek alma ve yedeği geri yükleme özellikleri sunuyor. (İçe aktar - dışar aktar) Peki nasıl olacakta bu işlemleri yapacağız işte resimli anlatımımız. FileZilla Yedek Alma Öncelikle bendeki Filezilla sürümü 3.40.0 anlatımı ve resimleri bu.. devamını oku. 07 Şubat 2019 tarihinde Nasıl? kategorisine yazıldı. 617 kez okundu.
 • OCR (Optik Karakter Tanıma) Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

  OCR'nin Türkçe açılımı optik karakter tanımadır. Bilgisayara bir metni elle girmeye gerek kalmadan basılı, yazılı veya el ile yazılmış bir belgenin dijital ortama aynı şekilde yazı olarak aktarılmasını ifade eder. OCR genellikle PDF belgelerde kullanılır, ancak bazı durumlarda resim dosyalarının üzerindeki metinleri yazıya dökmek veya tablonun Excel'e aktarılmasını da sağlayabilir. OCR Nedir ? Metin tanıma olarak da adlandırılan OCR, sayı, harf ve.. devamını oku. 06 Şubat 2019 tarihinde İcatlar kategorisine yazıldı. 1188 kez okundu.