Firmaların iletişim rehberi ve müşteri hizmetleri numaralarını öğrenebilirsiniz.


#windows 10

 • Windows 10 Update Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

  Windows10 sistemi, belirli dönemlerde güncellemelere ihtiyaç duymaktadır. Bu güncellemeler sistemin daha iyi çalışmasını, eksiklerin giderilmesini ve iyileştirmelerin yapılmasına olanak sağlasa da beklenmedik durumlarda gelen güncelleme talepleri diğer yaptığınız işlemleri etkilemektedir. Windows10 Update Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır? Adlı yazımızda, güncelleme işlemlerini otomatik olmaktan çıkararak sizlerin inisiyatifine bırakmak için yapılan.. devamını oku. 02 Eylül 2020 tarihinde Bilgisayar kategorisine yazıldı. 53 kez okundu.
 • Outlook İmzalar Açılmıyor – Çözümü (Resimli Anlatım)

  Microsoft Office ailesinin bir üyesi olan Outlook uygulaması kullanıyorsanız başlıkta bahettiğimiz "Outlook İmzalar Açılmıyor " sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu yazımızda imzalar bölümün neden açılmadığını ve bu sorunu nasıl çözeceğinizi resimli olarak anlatacağız. Microsoft Outlook İmzalar Açılmıyor Sorunu Hatanın sebebi Office güncellemelerinde yüklenen Microsoft Office Desktop Apps uygulaması. Bu uygulama Outlook içerisindeki bir yapıyı.. devamını oku. 11 Aralık 2019 tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 263 kez okundu.
 • Error Legacy BOOT of UEFI Media Hatası ve Çözümü

  Elinizde bir Windows ISO dosyası var bununla bilgisayarınıza format atmak istiyorsunuz ve karşınıza Error Legacy BOOT of UEFI Media hatası çıkıyor. Bu sorunu kolay bir şekilde nasıl çözeceğinizi bu yazımızda resimli olarak anlattık. Basit bir şekilde Rufus programında değişiklik yaparak sorun tamamen ortadan kalkmakta. Error Legacy BOOT of UEFI Media Hatasının Tamamı ERROR: Legacy BOOT of UEFI Media This drive can only boot in UEFI mode. It can not in.. devamını oku. 14 Kasım 2019 tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 1237 kez okundu.
 • Windows Bilgisayarda Dokunmatik Ekran Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?

  Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 kullanıcıları dokunmatik ekranlı bilgisayarlarında dokunmatik ekran sorunu olduğunda veya kullanmak istemediklerinde dokunma özelliğini devre dışı bırakmak isteyebilir veya tam tersi çalışmadığında aktif etmek isteyebilir. Sizler için bu resimli çözüm makalemizde dokunmatik ekran kapatıp devre dışı bırakma ve aktifleştirme işlemlerini anlatacağız. Bilgisayar Dokunmatik Ekran Kapatma Nasıl Yapılır Yukarıdaki.. devamını oku. 09 Mayıs 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 754 kez okundu.
 • Programsız CMD ile Bios’a Gömülü Windows Ürün Anahtarını Bulma

  Windows 8 ile birlikte Windows ürün anahtarları artık çoğu OEM bilgisayarda Bios'a gömülü olarak gelmekte. Aynı durum Windows 8.1 ve Windows 10 içinde geçerli. Bu durumda özelikle bilgisayarına format atacak kullanıcılar için aktivasyon sorunlarına neden olabilmekte veya Windows key'i bilmediği için sürüm uyuşmazlıklarında lisanssız windows kullanmak durumunda kalıyor. Programsız CMD Komut İstemi ile Bios'a Gömülü Key Nasıl Öğrenilir? Başlat / Arama.. devamını oku. 01 Mayıs 2019 tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 1184 kez okundu.
 • Windows 10 Bilgisayara Bluetooth Kulaklık Ekleme – Nasıl Bağlanır?

  Eğer bilgisayarınızın Bluetooth özelliği varsa elinizdeki bluetooth kulaklığı kolay bir şekilde bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Günümüzdeki dizüstü bilgisayarın hepsinde bluetooth bağlantı bulunur fakat kasalı bir bilgisayarınız varsa ek olarak usb'den bluetooth çevirici bir aparata ihtiyacınız olacaktır. (Resimdeki gibi) Adım adım ve resimli olarak windows 10 bilgisayara bluetooth kulaklık nasıl eklenir, nasıl yüklenir ve eşleştirilir sizlere bilgi.. devamını oku. 24 Nisan 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 665 kez okundu.
 • Windows 10’da Tarih, Saat ve Saat Dilimini Değiştirme Nasıl Yapılır?

  Windows'un eski sürümlerinde olduğu gibi saat değiştirme işlemleri Windows 10'da kalıcı olmayabiliyor. Özellikle Nisan ayında saatlerin değiştirilmesi kanunen geçersiz olunca saat diliminide kullanıcılar UTC+03:00 yapmak durumunda kaldı. Peki Windows 10 bilgisayarınızda saat nasıl güncellenir? Saat dilim nerden değiştirilir bunlar hakkında sizlere kısa ve kolay bilgi vermek istedik. Windows 10 Tarih Saat Değiştirme Saatinizi değiştirmek/güncellemek için.. devamını oku. 21 Nisan 2019 tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 287 kez okundu.
 • Dosya Çok Büyük “Hedef dosya sistemi için çok büyük” Hatası ve Çözümü

  Elinizde ister 4 GB'lık isterseniz 64 GB'lık bir flash bellek olsun içerisine 1 GB'tan daha yüksek boyutta bir dosya atmaya çalışıyorsanız Dosya çok büyük ... dosyası hedef dosya sistemi için çok büyük hatası alabilirsiniz. Dosya Çok Büyük Hatası ve Fat32 Peki bu hata neden dolayı meydana gelmekte öncelikle ona bakalım. Flash belleklerin %99'u varsayılan olarak Fat32 formatı ile gelmekte fat32'nin açılımı File Allocation Table 32 / Dosya Yerleşim Tablosu 32.. devamını oku. 11 Nisan 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 373 kez okundu.
 • OCR (Optik Karakter Tanıma) Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

  OCR'nin Türkçe açılımı optik karakter tanımadır. Bilgisayara bir metni elle girmeye gerek kalmadan basılı, yazılı veya el ile yazılmış bir belgenin dijital ortama aynı şekilde yazı olarak aktarılmasını ifade eder. OCR genellikle PDF belgelerde kullanılır, ancak bazı durumlarda resim dosyalarının üzerindeki metinleri yazıya dökmek veya tablonun Excel'e aktarılmasını da sağlayabilir. OCR Nedir ? Metin tanıma olarak da adlandırılan OCR, sayı, harf ve.. devamını oku. 06 Şubat 2019 tarihinde İcatlar kategorisine yazıldı. 689 kez okundu.
 • Windows 10 DNS Değiştirme ve Güncel DNS Adresleri

  Windows 10 ile ayarlar bölümü de değişmişti bundan dolayı bazı kullanıcılar Windows 7'de yaptığı işlemleri Windows 10'da bulmakta güçlük çekmekte. Bunlardan biriside DNS değiştirme Windows 10'da nasıl yapılıyor? olmakta. Windows 10'da DNS Değiştirme yapmanın iki yöntemi var (en azından benim bildiğim) kolay yoldan yapabileceğinizi resimli olarka anlatmaya çalışacağım. Adım adım takip ederek sizlerde DNS değişimi yaparak engelli siteleri.. devamını oku. 04 Şubat 2019 tarihinde Nasıl? kategorisine yazıldı. 372 kez okundu.
 • CMD Ekranı Özelleştirme – Font, Renk, Boyut, Arkaplan Değiştirme

  CMD komut sistemi ekranını sizlerde benim gibi hergün kullananlardansanız default değerlerindeki yazı rengi, font tipi, font boyutu ve arkaplan rengini özelleştirip kendinize has bir görünüm almasını isteyebilirsiniz. Bunların dışında imleç boyutu küçük mü olacak büyük mü olacak, pencere boyutları nasıl değiştirilir ve opaklık (silik görünüm) ayarı nasıl yapılır bunlardan da bahsedeceğim. Aslında çok zor bir işlem değil lakin çoğu kişi (ilk.. devamını oku. 21 Ocak 2019 tarihinde Yazılım kategorisine yazıldı. 321 kez okundu.
 • Yavaşlayan Bilgisayarı Hızlandırmanın En Etkili Yöntemleri

  Her bilgisayarın alındıktan belli bir süre sonra yavaşlama belirtileri göstermesi kaçınılmazdır. İlk aldığımız zamanlarda 1 dakikada gerçekleştirdiğimiz bir işlemi, daha sonrasında dakikalarca beklemek zorunda kalabiliriz. İnternette gezinirken, herhangi bir uygulamayı çalıştırırken, video izlerken yaptıklarımız hep sistem tarafından kayıt altına alınır. Bu da bilgisayarın zamanla hantal bir hale gelerek yavaşlamasına sebep olmaktadır. Hayatımızın.. devamını oku. 20 Ocak 2019 tarihinde Donanım kategorisine yazıldı. 229 kez okundu.