Dijital mahremiyetleri konusunda endişe duyanlar, veri toplama grubu Facebook’a sırtlarını çevirmeden önce iki kez düşünmelidir. Birçoğu için bu adım sosyal veya kişisel nedenlerden dolayı bir seçenek değildir. Ancak sadece birkaç tıklama ile, bir Facebook profilinin veri güvenliği büyük ölçüde artırılabilirsiniz.

Yeni e-posta adresi

Facebook ve diğer İnternet servislerine kaydolmak için özel bir e-posta adresi kullanın.

Facebook üzerinden kayıt yapmaktan kaçının

Birçok internet servisiyle, Facebook hesabınızla kolayca giriş yapabilirsiniz. Ancak bu rahatlık, Facebook’un sizin platformunuz dışında sizinle ilgili bilgileri toplayabileceğini ima eder.

Gelen mesajlara dikkat edin

Facebook arkadaşından bir mesaj alırken daima şüpheci olun. En büyük zayıflık, BT uzmanlarının insan olduğunu söylemekteler.

Yanlış arkadaşlara karşı koruma

Facebook profilinizi dolandırıcıların kopyalamak için ilgisini çekmek istemiyorsanız arkadaşlar listesi daima gizli olmalı görünmüyorsa, profilinizi onlar için kopyalamaya değmez.

Hacker uyarısı

Ayarlar> Güvenlik ve Giriş> Gelişmiş Güvenlik Ayarları> Bilinmeyen Aygıt Oturumları için Giriş Uyarılarını Al altında tüm seçenekleri etkinleştirin. Yetkilendirilmemiş bir kişi verilerinizle oturum açtığında Facebook tarafından bu şekilde uyarılabilirsiniz.

Cihaz listesini kaldırma

Cihaz listesini kaldırın: masaüstü bilgisayarında, Facebook’u bir akıllı telefonla veya iş yerinizde veya arkadaşlarınızdaki bir masaüstü bilgisayarda kullanacaksınız. “Ayarlar> Güvenlik ve Giriş> Şu anda giriş yaptığınız yer” altında hangi cihazların kayıtlı olduğunu kontrol edebilirsiniz. Orada, cihazlarına ait olmayan bir erişim görürseniz, onu listede algılayabilir ve silebilirsiniz.

Facebook Sayfa Adını / İsmini Değiştirme (Resimli Anlatım)