2019 yılı itibariyle Facebook sayfasının ismini değiştirmek biraz daha zorlaştı. Çünkü sayfa adını değiştirmek için Facebook manuel bir onaylama sistemine geçiş yaptı sizin yeni gönderdiğiniz isim için Facebook çalışanları kontrol sağlayarak uygunluğunu kontrol ediyor. İnternette isim değiştirme için hileler olduğu yazsada bunlara kesinlikle itibar etmeyin aksi halde facebook sayfanız silinebilir veya komple kapanabilir.

Facebook Sayfa Adı Değiştirme

sayfa ismi degistirme nasil yapılır - Facebook Sayfa Adını / İsmini Değiştirme (Resimli Anlatım)

1. Adım: Facebook sayfanızın adını değiştirmek için öncelikle sayfamızın ana sayfasını giriş yapalım. Sol menüde yer alan sayfa isminin ve kullanıcı adının altından Hakkında bölümüne tıklayalım. (Resimdeki 1 yazan yer)

sayfa ismi degistirme nasil yapılır 1 - Facebook Sayfa Adını / İsmini Değiştirme (Resimli Anlatım)

(Not: benim elimde oyunpot net adında bir sayfa var bunu sarioyunlar olarak değiştireceğim. Siz kendinize göre buraları düzenlemelisiniz.)

2. Adım: Hakkımızda kısmı yüklenince sağ tarafta Adı kısmının yanından Düzenle‘ye tıklayalım.

yeni sayfa adi isteginde bulun - Facebook Sayfa Adını / İsmini Değiştirme (Resimli Anlatım)

Facebook Sayfa Adı Belirleme

3. Adım: Yeni sayfa adımız ne olacak bunu ilgili kutucuğa yazalım ve devam tuşuna basalım. Burada bazı isimleri kabul etmeyebilir benim fark ettim birleşik üç kelime art arda yazdım devam etmedi aralarını açınca kabul etti.

Ayrıca sayfa adı değiştirme uyarıları ve ipuçlarını dikkate alalım;

Sayfanın adı, Sayfanın ne hakkında olduğunu doğru şekilde yansıtmalıdır. Facebook Sayfalarının temsil ettiği işletmelerin, markaların ve kuruluşların kimliğini korumak için ad değişikliklerini incelemekteyiz.

Facebook Sayfası Adlandırma İpuçları:

ÖNERİLİR

  • Bu Sayfanın ne hakkında olduğunu doğru şekilde temsil eden bir ad kullan.
  • İşletmenin, markanın veya kuruluşunun adına uy.

ÖNERİLMEZ

  • Kendin dışında bir kişiyi, işletmeyi veya kuruluşu temsil ederek insanları yanlış yönlendirme.
  • “Facebook” sözcüğünün türevlerini veya “resmi” sözcüğünü ekleme.
  • Kötü amaçlı olabilecek veya birinin haklarını ihlal edebilecek terimler ya da ifadeler kullanma.

yeni sayfa adi isteginde bulun 1 - Facebook Sayfa Adını / İsmini Değiştirme (Resimli Anlatım)

İlginizi çekebilir; Facebook sayfa silme nasıl yapılır?

4. Adım: Son olarak size yukarıdaki resimde olduğu gibi bir özet döküm çıkacak  sayfanız şuydu şu olacak gibi. Değişiklik İsteğinde Bulun butonuna basarak değişim işlemini tamamlayalım. Hayırlı olsun.

Bunda sonra yapmanız gereken tek şey beklemek. Uyarıda yazdığı gibi sayfa isim değişiklik talebiniz yaklaşık 3 günde onaylanacak. Bu süre zarfında sizden ek bilgiler istenebileceği yazmakta. Eğer ad değiştirme talebiniz kabul edilirse sayfanızı 7 gün boyunca silemez yayından kaldıramaz ve ismi tekrar değiştiremezsiniz. Ayrıca son olarak sayfanızı beğenen kişilere yeni sayfa adınızın ne olduğu hakkında da bir bildirim gidecektir.

Facebook Sayfa İsmi Değiştirme Onaylanmıyor

facebook sayfa ismi degistirilemiyor - Facebook Sayfa Adını / İsmini Değiştirme (Resimli Anlatım)

Sayfanın adını değiştirme talebini onaylayamadık. Şeklinde bir mesaj gelirse itiraz etme hakkınız var size aşağıdaki gibi bir mesaj detayı gelecek buna göre sayfa isminizi tekrardan gözden geçirerek tekrar sayfa adı değişimi talebinde bulunabilirsiniz.

Merhaba, Talebiniz Sayfa kurallarımıza uygun olmadığından Sayfanızın adını güncelleyemiyoruz. Talep ettiğiniz ad, Sayfanızın konusunun değiştiği veya yanıltıcı olabileceği izlenimini veriyor. Bu durum Sayfanızı beğenen kişilerde kafa karışıklığına yol açabilir. Yanıltıcı olabilecek değişiklikler (ör. “İstanbul’u Seviyorum” yerine “Ankara’yı Seviyorum”), kurallarımıza uymayan Sayfa adı değişikliği taleplerine örnek olarak gösterilebilir. Kurallarımıza uygun taleplere örnek olarak ise Sayfa adından açıklamaların kaldırılması (ör. “Eğitmen Can Yılmaz” yerine “Can Yılmaz”) gösterilebilir. Sayfa kurallarımız hakkında bilgi sahibi olamayabileceğinizi anlıyor ve bu nedenle daha fazla bilgi almanızı tavsiye ediyoruz: https://www.facebook.com/page_guidelines.php/?ref=cr Teşekkürler,