Facebook üzerinde gerek şirket gerek dernek veya gerekse bir topluluk için sayfalar açarız. Bu sayfaların bildirimleri, tanıtım talepleri veya mesajlarından dolayı veyahut artık ilgilenmek istemediğinizden dolayı sayfayı silmek/kapatmak isteyebilirsiniz. Facebook sayfası nasıl silinir bunu sizlere resimli olarak anlatacağız. Elimde beğenisi çok az olan bir sayfa var bu sayfanın ekran görüntülerini alarak anlatımımı tamamen gerçek olarak yapacağım.

Facebook Sayfa Silme Nasıl Yapılır

Anlatacaklarımı bilgisayar üzerindeki menülere göre listeliyorum genelde mobildeki menülerle aynı.

DİKKAT SİLİNEN SAYFA GERİ GETİRİLEMEZ BU NEDENLE ÇOK DİKKATLİ OLMALISINIZ!!!

facebook sayfa silme kapama - Facebook Sayfa Silme Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)

1. Adım: Sayfamızın ana sayfasına gidelim. Sağ üst köşeden Ayarlar’a tıklayalım.

facebook sayfa kaldirma silme - Facebook Sayfa Silme Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)

2. ve 3. Adım: Ayarlar sayfasında sol tarafta birçok menü göreceksiniz burada Genel sekmesinde olmanız gerekiyor. Genel sekmesine tıklayınca sağ taraftaki özelliklerin en altına inelim ve Sayfayı Kaldır – Sayfanı Sil yazan yerden Düzenle seçelim.

facebook sayfa kaldirma silme 1 - Facebook Sayfa Silme Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)

İlginizi çekebilir; Facebook sayfa ismi nasıl değiştirilir ?

4. ve 5. Adım: Düzenleye tıklamanızla altında şu şu sayfayı kalıcı olarak sil yazısı çıkacak buna basalım. Ardından Bir Sayfayı silerseniz, bir daha geri getiremezsiniz, silmek istediğinden emin misin? uyarısı çıkacak. Sil tuşuna basmamızla birlikte artık sayfa tamamen silinmiş olacaktır.

facebook sayfa kaldirma silme 2 - Facebook Sayfa Silme Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)

Sayfa silindi uyarısından sonra sizi https://www.facebook.com/bookmarks/pages linkine yönlendirecek eğer varsa diğer sayfalarınızı burada görebilirsiniz.