GSM operatörleri, kullanıcılarına telekomünikasyon hizmeti sağlamak için faturalı ya da faturasız hatlar sunarak çeşitli kampanyalardan yararlanmalarını sağlamaktadır. Hizmetlerden yararlanabilmek için hat ücretlerini ödemeli ve daha sonrasında seçeceğiniz paketin fiyatına göre TL yüklemesi gerçekleştirmelisiniz. Faturasız Hat Fiyatları Güncel adlı yazımızda, GSM operatörlerinin faturasız abonelik işlemleri için talep ettiği ücretler belirtilmektedir. 2020 yılında faturasız hatlar için istenen ücretler aşağıda listelenmektedir.

Türkiye’de faaliyet gösteren GSM operatörleri, kullanıcılarının hizmetlerden yararlanması için abonelik işlemlerini yapmaktadır. GSM operatörlerine faturalı veya faturasız hatlar ile abone olabilirsiniz. Faturalı hat sahipleri, belirledikleri SMS, internet ve dakika üzerine belirli zaman dilimleri için sözleşme imzalamaktadır. Ay sonunda fatura kullanıcıya yansıtılarak ücret talep edilmektedir. Faturasız hatlarda ise TL yüklemek kullanıcının inisiyatifine bırakılmaktadır. Kişi hat kullanımına belirli aralıklarla ara verebilme hakkına sahiptir.

Faturasız hat satın almak için Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı ile mağazalara veya yetkili bayilere gitmeniz yeterlidir. Hattınız faturasız olacağı için herhangi bir sözleşme imzalamanıza veya paket seçmenize gerek yoktur. Hattı satın aldıktan sonra şubelerden veya dijital kaynaklardan TL yüklemesi yaparak paket satın alabilirsiniz. Gün içerisinde mağazalara gidemeyecek kişiler için online başvuru da kabul edilmektedir. Tercih ettiğiniz GSM operatörünün internet sitesine girerek faturasız hat başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra SIM kartınız evinize veya işyerinize postalanmaktadır.

GSM Operatörleri Faturasız Hat Fiyatları

GSM operatörleri, hizmetlerden yararlanmak isteyen abonelerine numara tanımlarken ücret talep etmektedir. Faturalı hatlardaki ücretler ilerleyen dönemdeki faturaya yansıtılırken faturasız hatlarda ücret peşin olarak alınmaktadır. Abone sayısını arttırmak ve daha çok kullanıcı çekebilmek için belirli dönemlerde kampanyalar yapılsa da diğer dönemlerde bu ücretleri ödemek zorundasınız.

Turkcell Faturasız Hat Fiyatı

Turkcell’in bayiler ile yaptığı serbest piyasa anlaşması sebebiyle faturasız hat fiyatlarında değişiklikler görülmektedir. Turkcell mağazalarından veya aracı bayilerden alacağınız faturasız hatlar için en 100 TL en fazla ise 150 TL ücret talep edilmektedir. Her bayi, müşteri çekebilmek için kendi fiyatını belirlemekte ve çeşitli kampanyalar ile sunmaktadır.

Vodafone Faturasız Hat Fiyatı

Vodafone tıpkı Turkcell gibi bayilerinde serbest piyasa uygulamaktadır. Bayilerin kampanya ve satış politikasına göre faturasız hatların fiyatı 95 – 120 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Faturasız hat fiyatının 20 TL’si bakiye olarak numaranıza tanımlanmaktadır.

Türk Telekom Faturasız Hat Fiyatı

Türk Telekom faturasız hatlar için 90 ve 120 TL’lik paketler sunmaktadır. 90 TL’lik paketi seçtiğiniz takdirde numaranıza 5 TL bakiye tanımlanmaktadır. 120 TL’lik paketi seçen kişilerin numarasına ise 20 TL tanımlanmaktadır.

Faturasız Hat Fiyatları

Türkiye’de çalışmalarını sürdüren popüler GSM operatörleri Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’dur. Bunların dışında yer alan diğer şirketlerin alt yapısı Türk Telekom tarafından karşılanmaktadır. Türk Telekom alt yapısını kullanan diğer operatörlerin faturasız hat fiyatları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Operatör Fiyat Operatör Fiyat
BİMcell 40 TL fiyat (20 TL bakiye) Bursasporcell 50 TL fiyat (20 TL bakiye)
Fenercell 50 TL fiyat (20 TL bakiye) Galatasaray Mob. 50 TL fiyat (20 TL bakiye)
KAFKAFcell 50 TL fiyat (20 TL bakiye) Kartalcell 50 TL fiyat (20 TL bakiye)
Samsuncell 50 TL fiyat (20 TL bakiye) Trabzoncell 50 TL fiyat (20 TL bakiye)
Uğurcell 50 TL fiyat (20 TL bakiye) Wirofon 50 TL fiyat (20 TL bakiye)
Pttcell 50 TL fiyat (20 TL bakiye)