Öncelikle şunu belirteyim bu yazı herhangi bir tanıtım veya reklam amaçlı yazılmamıştır tamamen kendim sistemi kullandığım ve sizlere de faydalı olacağını düşündüğümden dolayı emek verip 430 kelime ile özetlemek istedim. Bakarsınız site sahipleri okurda sıra bulucuda ki 10 adet sınırını bana özel kaldırır 🙂

Site adresi: fixerkit.com/tr

Fixerkit ile tanışalı yaklaşık 1 yıl civarı oldu o zamanlar site analizinin yanı sıra Google üzerinde mobil ve masaüstü olarak sıra takibi yapabileceğim bir site araştırıyordum. Fixerkit ilk başlarda biraz karmaşık geldi ama üye olup biraz kurcalamaya başlayınca özellikleri beni cezbetti. Her ne kadar ücretsiz üyeliği kullansamda ufak çaplı bir blog sitesi için işimi şuan için görmekte.

Fixerkit’in değineceğim ve birazda nasıl kullanılır yönüne gireceğim 2 özelliği var bunlardan birisi

Google Sıra Takibi

fixerkit google sira takip - Fixerkit ile Google Sıra Takibi ve Otomatik Sosyal Medya Paylaşımı Yapın

Siteye üye olduktan sonra sol menüde Arama Motorları altında Projelerim bölümü yer alıyor her ücretsiz üyelik sadece 1 proje ekleyebilmekte. Projelerim kısmına bir proje ekledim projeden kasıt buraya bir web sitesi ekliyorsunuz ve yine ücretsiz sürümde 10 adette anahtar kelime ekleyerek hangi gün hangi anahtar kelimede kaçıncı sıraya yerleştiniz, yükseldiniz mi düştünüz mü bunları grafiksel ve görsel olarak sistem sizin adınıza takip ediyor. Bir diğer yanıda Masaüstü için ayrı Mobil için ayrı sıralama sonuçlarını verebiliyor.

Projelerim ekranında DA / PA puanlarını, Blog indexlerini, İnternette konuşulma puanınızı, Yandex ve Google’da kaç indexiniz var ve Alexa raporlarınızı takip edebiliyorsunuz.

Diğer özellik:

Otomatik Sosyal Medya Paylaşımı

fixerkit sosyal medya takibi - Fixerkit ile Google Sıra Takibi ve Otomatik Sosyal Medya Paylaşımı Yapın

Yine sistemde kullandığım bir diğer güzel özellik eklediğiniz sosyal ağlarınıza otomatik olarak verdiğiniz yazıyı gönderip sitenize linkliyor olması. Bu ekranı kullanmak için sol menüden Sosyal Ağ > Sosyal Ağlar yazısına tıklıyoruz ardından ekleyebileceğimiz sosyal ağlar listeleniyor. Sistem o kadar düzgün işliyor ki birçok ağ ekledim hiçbirinde saçma sapan hatalar almadım. Sosyal medya paylaşımı yapmak için yine Sosyal Ağ > Sosyal Ağlar menüsünün altından Sosyal Mesaj Gönder’e tıklamamız yeterli hangi ağlarda paylaşım yapacaksak onu seçiyor ardından resim mi, video mu, link mi paylaşılacak seçim yapıp gönder tuşuna basıyor ve inanılmaz hızlı bir şekilde paylaşım yapıyor. Ben bu ekranı kullanırken link ekle ve bilgilerini getir seçeneğine tıklayıp ardından bir açıklama girip gönder diyorum.

Hangi sosyal mecraları destekliyor; Facebook Sayfalar, Twitter, Linkedin, Linkedin Şirketler, Pinterest, Tumblr, Medium, LiveJournal, Instagram, Blogspot, WordPress, WordPress Site

Ücretsiz sürümde 60 adet aylık paylaşım hakkı veren Fixerkit’e ben 3 tane Pinterest, 1 tane medium ekledim. Örneğin 1 link paylaşacaksınız hangisinde paylaşabileceğinizi seçebiliyorsunuz 4’ün de de paylaşım yaparsanız 60 hakkınızdan 4 tane düşüyor.

Fixerkit Ücretsiz vs Ücretli Paketler

Tamamen Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen Fixerkit‘i çok beğendiğimi belirtebilirim. Ben sadece sosyal medya yönetimi yapacağım veya sadece sıra takibi yapacağım dersenizde bunu içinde farklı aşağıdaki fiyatlardan daha hesaplı paketleri de bulunmakta.

Alttaki tabloda sosyal medya + sıra takip dahil fiyatlar ve özellikler yer almaktadır. Ücretsiz sürümde neler var ve ücretlilerin farkları neler bunlar hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz.

fixer kit fiyatlari 1 - Fixerkit ile Google Sıra Takibi ve Otomatik Sosyal Medya Paylaşımı Yapın