Amerikan menşeli araçlar arasında yer alan Ford markası, ülkemizde de Koç Holding bünyesinde satılmakta ve çok fazla talep görmekte. Özel serilerinin yanı sıra binek, ticari ve suv kategorisi ile ülkemizde satışa sunulan Ford marka araçlarda kullanıcıların yaşadığı daha doğrusu bilmediği bir özellik var kaput kilidi açma.

İsterseniz 98 model bir araba alın isterseniz 2019 model, Ford yıllardır kaput açma işini anahtara yaptırıyor. Nasıl mı ? Çok basit… normal aracı çalıştırmak için kullandığınız anahtarı alıp kaputun ön tarafındaki anahtar bölümüne takın ve sola doğru anahtarı çevirin ardından kaput kalkacaktır böylece açmış olacaksınız kapatırkende biraz sert bırakabilirsiniz kapanmadıysa anahtarı sağa doğru çevirip kapama işini halledebilirsiniz. (Deneme yanılma yolu en garantisi)

ford kaput nasil acilir resimli 1 - Ford Kaput Kilidi Açma? Açılmıyorsa Çözüm Burada

Diğer markalarda olduğu gibi Ford marka araçlarda içeride bir kaput açma kolu veya ciglesi bulunmuyor. Anahtarınızı haybederseniz kaputu dahi açamıyorsunuz 🙂 Aslında bir bakıma Ford’un almış olduğu güvenlik önlemi eğer aracın sahibi yanınızda değilse herşeyini engellemiş oluyorsunuz özellikle akü çalınması vb. durumları.

Focus, Fiesta, C-Max, Kuga, Mondeo, S-Max, Mustang, Tourneo Courier, Tourneo Connect, Tourneo Custom, Transit Minibüs, Transit Connect, Transit Custom, Transit Van, Transit Kamyonet, Ranger ve Transit Courier araçların hepsinin kaputu anahtarla açılıyor. Fakat start stop özellikli araçlarda kaput içeriden açılabilmekte.