Çalışma hayatında iyi bir maaşa sahip olmanın iki yolu mevcut. Bir tanesi iyi bir eğitim alarak kaliteli bir şirkette çalışmak, diğeri ise biraz vizyon sahibi olup ileride kazandıracak işler üzerine yatırım yapmak. Elbette bu yatırım sadece maddi anlamda değil. Çocuklu aileler çocuklarını ileride kazandıracak meslekler doğrultusunda da eğitim almaya teşvik edebilirler.

10 yıl içinde kazandıracak meslekler arasında gerçekten çok enteresan meslekler mevcut. Bunlardan ilki etik bilgisayar korsanı. Bilgisayar korsanı denilince insanın aklına doğal olarak yasalar çerçevesinde yapılan bir iş gelmiyor. Ancak etik bilgisayar korsanı tamamen yasalar çerçevesinde çalışmakta. Büyük firmalar sadece kendi bilgisayar sistemlerine saldırı yapmaları için etik bilgisayar korsanı işe alıyorlar. Bu sayede kendi sistemlerini de güvenlik altında tutmayı amaçlıyorlar. Bir başka değişle olası saldırılar için tatbikat yapıyorlar.

en con kazandiracak meslekler 1 - Geleceğin En Çok Kazandıracak Meslekleri

10 yıl içinde kazandıracak meslekler arasında bir diğeri ise gıda kimyageri. Gıda kimyagerleri besinlerin lezzetleri üzerinde oynama yaparak daha iyi lezzetlere bilimsel yöntemler kullanarak ulaşmaya çalışıyorlar. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde yiyecek üreten firmalarda hatta yerel restoranlarda dahi kaliteli yemekler üretebilmek için bilimsel yöntemler kullanılmaya başlanacak. Gıda kimyagerlerinin öneminin bu kadar artmasının arkasında yatan sebep ise hem aynı lezzeti standart bir şekilde sunabilmek hem de artık tamamen birbirinin kopyası olan tatlara yenilik getirmek.

en con kazandiracak meslekler 2 - Geleceğin En Çok Kazandıracak Meslekleri

Kullanıcı arayüzü mühendisi, 10 yıl içinde kazandıracak meslekler arasında yer alan bir diğer meslek. Kullanıcı arayüzü tasarlamak şu anda oldukça basit. Ancak bu arayüzün arkasında bir yapay zekâ olduğunu düşünüp, bu arayüzün kullanıcının bir sonraki adımını tahmin ederek ona göre arayüzdeki düğmeleri programlasa iyi olmaz mı? İşte kullanıcının beklentilerini anlayabilecek ve ona göre arayüz üzerinde değişiklikler yapabilecek bir algoritma geliştirmek kullanıcı arayüzü mühendisleri tarafından yapılacak.