ISIPARK A.Ş. firması tarafından üretilen General HT 300 Set Dijital kablosuz termostat, büyük ekranı ve 7 gün 24 saat programlanabilir olmasıyla dikkat çekiyor. Programları haftalık veya günlük yapabileceğiniz HT 300 sette 3 farklı modda yer almakta bunlar; tatil, konfor ve ekonomik modları. Teknik verilerine baktığımızda 0.5 derece hassasiyete sahip olan termostatta 2 adet AAA pil bulunuyor ve pillerin ömrü yaklaşık 1 yıl. Kombi tarafına takılan cihaz 220 volt 10 amper ile çalışmakta.

General HT 300 kablosuz setteki modlara sırası ile bakacak olursak; Konfor modu evinizi en iyi sıcaklıkta tutacak moddur ortalama 23/24 dereceye ayarlıyor. Ekonomi Modu: yakıtı düşürmek için 17/18 dreceye düşürerek kombiyi kontrol ediyor; tatil modu ise manuel olarak devreye alınmakta uzun süre evde olmayacağınız zaman bu moda alarak tesisatın donmasını önlemek adına koruma için sıcaklığı 5 derecede tutmakta.

Aynı markanın HT 400 modelinde olduğu gibi HT 300 sette on off özellikli tüm kombilere uyumlu olarak çalışmakta.

General HT 300 Set Kablosuz Nasıl Ayarlanır ve Kullanılır

General HT 300 Kablosuz Set Yorumları

kullanici yorumlari - General Ht 300 Set Dijital Kablosuz Oda Termostat Yorumları

Kemal Üzüm: anlatıldığı gibi

ürünü tereddütde kalarak almıştım yorumları iyi olduğu için tercih ettim. kışı bitirdik gayet güzel 0.5 derece hassasiyette. evin her yerinden sorunsuz iletişim kurabiliyor. parasını kışın ortasında çıkardı. tasarruf için ideal.

Mahmut Erman: kurulum

ürün güzel montajı kolay ama tabi kombiye göre değişiklik gösterebilir.

Şeref Özkan: ürün güzel

önce intherm aldim çünkü program içeriği ve ekran bilgileri tam termostatta olması gerekenlerin aynısı herşeyi dörtdörtlüktü fakat 2 defa ürün değiştim sorunlu çalıştı ve intherm iade edip general aldım. ürün dört dörtlük çalışıyor bir sıkıntı yok. sadece kombi yanındaki alıcı sinyal alınca ses çıkarıyor güzel ama bir led de koysaydılar daha ihi olurdu benim için.bu kullanıcıya göre değişşir ama. dokunmatik falan idere eder alınacak bir ürün. tavsiye ederim.

Recep Kaba: Hızlı Gönderi, iyi ürün

Evet, beğendim. Tavsiye ederim. Bosch Classic Plus ürünüm için kullanmaya başladım.

Tarık Cem: artıları eksileri

Ekran aydınlatması iyi değil dokunmatik tuşları hassas değil işlevi tanımında olduğu gibi güzel

Neslihan Ilık: 10 Numara 5 Yıldız

Ürünü Demirdöküm Nitromix’i bağlamaya gelen servis görevlisinin tavsiyesi üzerine aldım. Programlanabilme özelliği nedeniyle kombi ile olan bağınızı hemen hemen sıfıra indiriyor. 0,5 derecelik çalışma aralığı çok çok iyi. 24 dereceye ayarladığınızda 23,5 dereceye düştüğünde çalışıp 24,5 derecede kapanıyor. Kablosuz olması nedeniyle istediğiniz odaya götürüp ortam sıcaklığını ayarlayabiliyorsunuz. Bir çok ürün yanında ucuz bir pil dahi verezken kutu içinden 2 adet duracell pil çıkması firmanın kalitesine bir işaret kanımca. Ürünü isterseniz bir aparat yardımı ile duvara monte ediyorsunuz; isterseniz de kutu içinden çıkan ayağı ile yerden 150 cm yüksek bir yere (raf ya da bir kütüphaneye) koymanız yeterli oluyor. Günde 7 metreküp yakıt sarfiyatını hafta sonu tüm gün konfor modunda yanmasına rağmen 5 metreküpe düşürmüş olması da cabası. Yaklaşık %20 lik bir tasarruf sağladı şimdiden. Tasarımı sade ve bu sadelik şıklığı da getiriyor. Menüleri oldukça kolay. Youtube üzerinden videolar yardımı ile programlamasını çok kolay bir şekilde yaptım. Kendiniz monte etmek isterseniz hemen söylemek isterim kurulumu kolay ama ekstra kablo ihitiyacınız olcak…

Tayfun Çetinkaya: kaliteli ürün tavsiye ederim

iki adet ürün aldım arkadaş çok ilgili ve kargo çok hızlıydı kendilerine teşekkür ederim. Ürünü kendim ECA confeo plus marka kombiye monte ettim sıkıntısız çalışıyor. Ürün yanında bağlantı kablosu gelmiyor 2*0.75 kablo hem güç hemde role bağlantısı için yeterli oluyor. İkinci ürünü monte ederken video çekmeyi düşünüyorum zorlanan arkadaşlar için

Mert Tok: kurulum basit

ürün gayet güzel 1 günde geldi. montajında da zorlanmadım telefonla yardımcı oldular sağolsunlar. ürün oldukça sağlam kullanışlı.

Cihan Kiriş: uğraştım ve başardım

Ürün siparişşten iki buçuk gün sonra elime ulaştı. Bosch condens 2000 kombiye montajını yapabilmek için 2 gün araştırma yapmam gerekti ve malesef internette de montajıyla ilgili hiçbir video yok. Klavuzdaki montaj şeması çok yetersiz,anlaşılması güç ancak işin ustası ne anlatıldığını anlayabiliyor. Kutu içeriğide eksik bence. Madem bu cihaza 220w enerji verilmesi gerekiyor, neden fişli yapmadınız? en azında kabloları montajlı gelmeli. Ürünü yeni alacaklar için kısaca anlatayım montajı, alıcının içinde com ve no yazan yerlere bir kablonun uclarını bağlayıp, kablonun diğer uçlarını kombinin anakartında termostat baplantısı klemensini bulup kısa devre kablusunu oradan çıkarıp o klamense bağlayın(hangi kablonun hangi girişe bağlandığı önemsiz) sonra başka bir kablonun mavi ucunu alıcının içindeki L yazan klamense, kahve renk ucunu N yazan klamense baglayın. Kombini öteki ucuna ister fiş bağlayıp kombinin yanında piriz varsa pirize takın, ister kombini yaynında kombiye enrjiyi veren sigortayı açın siorta çıkışlarındaki mavi kabloya maviyi, kahve renk kabloya kahve renk kabloyu bağlayın(ben böyle yaptım) Videolardan gördüğüm kadarıyla kimi kombilerin içinde bu kablonun bağlanabileceğide klemens de var sanırım (demirdökümde falan) böyle dışarıya kablo çekmenize gerek kalmıyor. ben zorlandım montajda yapım şeklimi anlattım umarım başkalarının işine yarar yazdıklarım. bunlar sışında cihaza haftalık plrogram yaparken klavuz set tuşuyla mod değişir diyor ama aslında manuel yazan tuşla değişti onu da belirteim. Haftalık Programın yapılması kolay, şimdilik sorunsuz çalışıyor. Dokunmatiği gerçekten kötü. Havalar biraz daha suğuduğunda konforunu da ozaman belli eder. İnşallah faturaya ve ısınmaya olumlu etki eder. Uzun uzun anlattım umarım faydalı olmuştur.

Ozan Ay: harika

Termostadın daha önce kablolu olanı kullanıyordum memnundum şimdi kablosuz olanı aldım harika diyebilirim

Suzan Tetik: tuşları sert

Ürünü üç gündür kullanıyorum. Oturduğum yerden iyi oluyor kontrolu, fakat tuşları sert daha dokunmatik olabilirmiş? ay sonunda fatura fark edecekmi bakalım.

Nadir Eski: çok sağlam cihaz kesinlikle alın

ürünü alıp kullandıktan sonra yazıyorum 155 m2 evin balkonunda klombinin içinde taktik.en uzak odasında bile sıkıntısız çalışıyor.birde not cihaz baya sağlam elimden düştü ama yinede çalışıyor:)

Ekrem Güzel: kargoyu alırken dikkat edin

ürünün üstünde geldiğinde lekeler vardı. dokunmatik hassasiyeti pek iyi değil. onun dışında cihazın kullanımında bir sorun yok. yine de güzel ürün.

Uysal Güven: viessman kombiye kendim bağladım

Viessmann için bağlantısını kendim yaptım. Gayet kolay elektrik işinden biraz anlayan kişi yapabilir. Cihaza gelince sensör biraz vasat ama çekim gücü on numara

Giray Varol: kablo niye çıkmıyor :/

Alıcının montajı için elektrikçiden 2 adet kablo alarak kurulumu kendim yaptım. Pil kapağının olduğu bölge daha kaliteli olabilirdi. Teşekkürler…

Kaya Taşıyan: İYİ CİHAZ ALINIR 

ürünü 1 yıl kullandıktan sonra tekrar yorum yapmak istedim 1 çekim gücü cok iyi 2 hassasiyeti yeterli 3 derecesi normal çalısıyor kalibre etmeye gerek yok 4 tuşları idare eder derecesinden bir tık iyi dokunmatik ama tam değil 5 gelelim 1 yıllık kazancıma senede ilk bina yılında 2000 tl ye yakın doğalgaz harcadım bu yıl ise 11. ay dahil toplam harcamam 1010 tl son ayda ortalama 150 tl gelse toplam 1160 lıra gıbı bır rakama yılı tamamlamıs olacagım kendi parasını 4 kere amorti etti (NOT BULUNDUĞUM ŞEHİR KARABÜK KIŞLARI BAYA SOĞUK OLUYOR -22 DERECE OLMUŞLUĞU VARDIR 2017 KIŞINDA ) kombinin yanına gitmeyi unutmak istiyorsanız yıl boyunca aylık ortalama 100 tl gibi bir rakama ısınmak istiyorsanız kışın maksimum 250 tl fatura görmek istiyorsanız(ocak +şubat ) bu cihazı alınız tavsiyemdir

Şahin Kemal: kesinlikle tavsiye ediyorum ECA sorunsuz

Kesinlikle tavsiye ederim.ECA kombiye kendim monte ettim. Kombim eskiden 24 saat suyun ısısına göre çalışıyordu. Buda kombinin pompasının 24 saat çalışması demekti. Oda termostatını taktıktan sonra kombim sadece oda sıcaklığına göre çalışıyor. Buda kombimin pompasının sadece ısıtma sırasında çalışmasına ve pompa ömrünün uzamasına ve elektrik tüketiminin ve gaz tüketiminin düşmesine neden oluyor. Ayrıca kablosuz olması da cabası, istediğiniz odaya götürebiliyorsunuz.

Adem Damla: dokunma sorununu çözdüm

Aldığımda dokunma sorunu olduğunu düşündüm. Ancak üzerinde ince bi kat daha jelatin varmış tavsiyem çıkarın.

Melih Keskin: gayet iyi

Başta biraz tuşları geç çalışıyor ama gayet iyi bi ürün söyleli alalı bir ay oldu geçen ay fatura 200 ? geldi öyle güzel ayarladım ki 7/24 olarak boşuna gaz yanmıyor ve bu ayki faturamda 118 ? geldi evde bebek olmasına rağmen çok güzel ısınıyor ev herkese tavsiye ediyorum

Kemal Yavaş: demirdöküm için parametre ayarı istedi

hassasiyeti iyi kablosuz olması avantaj Demirdöküm nitron plus kombiye bağladık çalıştı fakat kombiyi kontrol edemedi kombiye parametre ayarı yapilmasi gerekiyormuş servis yaptı ayarı aslında bende yapabilirdim ama çağırmış bulunduk 40 TL ücret aldı iki tuşa basmak için bir daha Demirdöküm mu asla vidasini bile almam termostata gelince ayarı yaptıktan sonra çalıştırdi kombiyi ha bu arada termostatla ilgili bi ayar değil bu kombiyle ilgili sırf para almak için her kombiye uyumlu bu termostati çalıştırmak için servis kombiye parametre ayarı koymuş çok uyanikca ve sahtekarca demirdokumu kınıyorum general i tebrik ediyorum

Erdem  Haseki: vitodens 100 sorunsuz çalışıyor

Bende viessmann vitodens 100 kombi var düsünen arkadaslar alabilir sorunsuz güzel bir sekildi calisti.Teslimat yapan firma hızlı bir sekilde gönderdi.tşkler.