Dünya’nın en büyük domain ve hosting firmalarından birisi olmayı başaran Godaddy, kullanıcı dostu arayüze sahip olmasına rağmen bazı kullanıcılar DNS adreslerini değiştirmekte sorun yaşayabiliyor. Arayüzünde sık sık güncelleme ve iyileştirme yapan Godaddy ekibi 2019 ve 2020 için şuan mevcut tasarımı kullanacak gibi gözüküyor. Geçtiğimiz yıllarda İngilizce dil seçeneğinden başka Türkçe dil desteğide gelen Godaddy.com ülkemizde de oldukça büyük bir çıkış yakaladı.

Godaddy DNS Nasıl Değiştirilir?

godaddy dns degistirme 1 - Godaddy DNS Değiştirme

1. Adım: Öncelikle godaddy.com üzerinden hesabımıza giriş yapalım ve sol üst menüden  Tüm Alan Adları bölümüne tıklayalım.

2. Adım: Sağ tarafta hesabımıza bulunan domainler listelenecektir buradan DNS adresini değiştirmek istediğimiz domainin yanındaki … (üç nokta) işaretine tıklayarak DNS’i Yönet bölümüne girelim.

godaddy dns degistirme 2 - Godaddy DNS Değiştirme

3. Adım: Mevcut ad sunucuları DNS Yönetimi altında çıkacaktır Değiştir butonuna basalım.

godaddy dns degistirme 3 - Godaddy DNS Değiştirme

4. Adım: Değiştir tuşuna basmamızla birlikte yukarıdaki resimde görülen ekran karşımıza çıkacak. Burada Yeni ad sunucusu türünü seçin Özel olacak (godaddy harici bir hosting kullanacaksanız).

Ad Sunucusu kısmına 1. alana 1. dns adresinizi 2. alana 2. dns adresinizi ekleyerek Kaydet tuşuna basın.

DNS Adresleri Ne Kadar Sürede Oturur

Artık Godaddy DNS sunucu adresimiz değişmiş oldu tüm domain firmalar DNS geçişlerinin 48 saatte tam anlamıyla oturacağını belirtsede bazı firmalarda 5/10 dakika içerisinde bazılarında birkaç saat içerisinde yeni DNS adreslerinize ulaşabiliyorsunuz.

Intodns sitesi üzerinden mevcut DNS adreslerinin değişip değişmediğini kontrol edebilirsiniz. Evinizdeki bilgisayarınızda değişimi daha hızlı görmek için VPN ile farklı bir ülkenin internetinden internete çıkabilir veya modeminizi yeniden başlatabilirsiniz.

Godaddy üzerinde DNS değiştirme işlemlerini resimli olarak sizlere anlatmaya çalıştık. Yapamadığınız veya takıldığını bir yer olursa yorum kısmından bize iletebilirseniz hızlı bir şekilde çözüm sunmak isteriz.