Sizler için yaklaşık 3 hafta önce Godaddy DNS Değiştirme nasıl yapılır makalemizi yayınlamıştık. Şimdi ise kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan birisi olan Godaddy üzerinde otomatik yenileme nasıl kapatılır? otomatik ödeme nasıl iptal edilir konusunda resimli olarak bir anlatım yapmak istedik. Çünkü otomatik yenilemelerde domain süresi bitmeye yakınlaştığında sistem tanımladığınız kredi kartından otomatik para çekiyor ve domainlerde iade olmadığından bu ücreti malesef geri alamıyorsunuz.

Eğer süresi bittiğinde yenilemeyi düşünmediğiniz bir domain varsa veya kardeşim ben kendi domainimi süresi bitmeye yakın yenilerim diyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak otomatik yenilemeyi kolaylıkla kapatabilirsiniz.

godaddy otomatik yenileme odeme iptal etme 1 - Godaddy Otomatik Yenileme Kapatma Nasıl Yapılır?

1. Adım: Öncelikle Godaddy hesabımıza giriş yapalım. Ardından üst menüden Alan Adları > Tüm Alan Adları bölümüne girelim.

godaddy otomatik yenileme odeme iptal etme 2 - Godaddy Otomatik Yenileme Kapatma Nasıl Yapılır?

2. Adım: Alan Adları ekranında hangi alan adınızda Otomatik yenileme aktif ise yanında “otomatik yenileme etkin” yazısı bulunur. Düzeltmek istediğinizin yanındaki üç nokta işaretine basarak  Alan Adınızı Yönönetin bölümüne tıklayın.

godaddy otomatik yenileme odeme iptal etme 3 - Godaddy Otomatik Yenileme Kapatma Nasıl Yapılır?

3. Adım: Alan Adınızı Yönetin bölümünde aşağı doğru indiğinizde Ek Ayarlar bölümü karşınıza gelecek. Otomatik Yenileme: Açık yazan yerin yanındaki iptal edin yazısına tıklayalım.

godaddy otomatik yenileme odeme iptal etme 4 - Godaddy Otomatik Yenileme Kapatma Nasıl Yapılır?

4. Adım: İptal edin yazısına tıkladığınızda sizi Yenilemeler ve Faturalandırma bölümüne yönlendirecek buradaki ayarları yukarıda kırmızı işaretlediğim gibi yapalım. Öncelikle yenilemesini iptal etmek istediğimiz alan adının kutucuğunu işaretleyelim ardından üst taraftan Yenilemeyi iptal et yazısına tıklayalım.

godaddy otomatik yenileme odeme iptal etme 5 - Godaddy Otomatik Yenileme Kapatma Nasıl Yapılır?

5. Adım: Son adımda ise Yenilemeyi iptal et butonuna bastığımızda artık otomatik ödeme talimatı iptal edilmiş olacaktır ve ekranınıza “Son aşama iptal işlemi onaylandı” yazısı gelecektir.

Kaybedilen domain geri almak oldukça zor veya maddi açıdan sizi zorlayabilir. Bundan dolayı sürelerini iyi takip etmenizde fayda var.