Guinnes Rekorlar Kitabına Giren En İlginç 8 Bilgi

Guinnes Rekorları kitabı serüveni aslında çok ilginç bir hikaye ile başlamaktadır. 10 Kasım 1951 yılında Guinnes Bira Fabrikası sahibinin bir av partisi esnasında Avrupa’nın en hızlı kuşu hangisidir tartışması üzerine başlayan bir serüvendir. Bu merak ile ilk 1954 yılının Ağustos ayında 1000 adet basılır.27 Ağustos 1955’de de ilk olarak kendi rekor kırar İngiltere’nin en çok satılan kitabı olarak ve zamanla her alandaki “en enteresan” bilgilerin yer aldığı kitap haline gelir. Aşağıda sizler için Guinnes kitabına giren 8 ilginç bilgi derlenmiş durumdadır:

gines rekorlar kitabi smac atan tavsan - Guinness Rekorlar Kitabına Giren En İlginç 8 Bilgi

1) Tavşanlar bizim için sevimlilikleri ile bilinirler. Yalnız Guinnes kitabına öyle bir tavşan girmiş durumda ki oldukça hayrete düşüren içerikte. En çok smaç basket atan tavşan ifadesini herhalde sadece bu kitapta bulmak mümkündür.

dunyanin en uzun kulakkili guinness - Guinness Rekorlar Kitabına Giren En İlginç 8 Bilgi

2) Kime göre neye göre bir rekordur bilinmez ama Guinnes bunu rekor kabul etmiş durumda ki ilginç durum ise kulak kılları en uzun insan rekoru olarak kaydedilmiş durumdadır.

guinnes rekorlari en uzun tirnak - Guinness Rekorlar Kitabına Giren En İlginç 8 Bilgi

3) Tırnak olayı gerek hijyen gerekse çoğu geleneğe göre kısa olması daha uygun iken Guinnes’te tam bunun tersi bir durumla karşı karşıya geldiğimiz bir durum söz konusu ki dünyanın en uzun tırnaklarına sahip olmak bir rekor olarak kayıtlıdır.

rekorlar kitabi en yasli fit - Guinness Rekorlar Kitabına Giren En İlginç 8 Bilgi

4) Dünyanın en yaşlı vücut geliştirmecisi 83 yaşında olup Amerikalı Jim Arrington’dur.Yaşına rağmen hala oldukça fit görünmektedir.

en uzun kirpiklere sahip insan - Guinness Rekorlar Kitabına Giren En İlginç 8 Bilgi

5) 12. 40 cm uzunluğuna sahip kirpik boyuyla Çinli You Jianxia da bu özelliğiyle Guinnes’e girmeye hak kazananlardandır.

dunyanin en buyuk oyuncak arabasi - Guinness Rekorlar Kitabına Giren En İlginç 8 Bilgi

6) Bir çocuk arabası markası olan Cozy Coupe Jonn Bitmead tarafından yetişkinlere yönlik olarak üretildi. Arabanın Guinnes’e girme nedeni ise arabanın dünyanın en büyük oyuncak araba kategorisinde kabul görmüş olmasındandır.

dunyanin en buyuk vagonu - Guinness Rekorlar Kitabına Giren En İlginç 8 Bilgi

7) ABD’nin Illions eyaletinde 10 metre uzunluğunda ve 3.65 genişliğindeki kapalı vagon dünyanın en büyük el yapımı kapalı vagonu olarak Guinnes’te kendine yer edinmiş durumdadır.

ofiste sandalye yarisi - Guinness Rekorlar Kitabına Giren En İlginç 8 Bilgi

8) Oldukça enteresan bir diğer rekor ise ofis sandalyesiyle en hızlı gitme rekoru olarak karşımıza çıkmaktadır. Andre Ortolf 100 metreyi 31.92 saniyede ofis sandalyesiyle kat ederek bu rekora hak kazanmış durumdadır.