Hayatınız düzensiz, yapmanız gerkenleri yapmak istemiyorsanız, motivenin düşükse, hayatınızdan mutlu değilseniz, başarılı olmak istiyorsanız doğru konudasınız. Hayatınızı nasıl düzene sokacağınızı basit yöntemlerle açıklıyoruz.

Hayatım Düzene Girmiyor

Öncelikle söylemek isterizki bu yazı size klavuzluk yapmak amacındadır. Büyük bir sorununuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen psikiyatriye başvurunuz.

Elimden geleni yapıyorum ama hayatım düzene girmiyor diyorsanız başka yöntemler deneme vakti gelmiştir. Hayatınızı düzene sokmak için öncelikle güçlü bir motivasyon kaynağına ihtiyacınız var. Peki kendimi nasıl motive ederim ? Cevap aslında basit bir o kadarda zor. Kişiden kişiye değişir. Motive olmak için en etkili yöntem geleceği ve gelcekte olmak istediğiniz kişiyi düşünüp hayal kurmaktır. Bu hayal size güç ve motivasyon verir. Ayrıca kişisel gelişim ve motivasyon kitaplarını size yardımcı olacaktır. Kendinize sormanız gereken asıl soru “ Hayatınızın neden düzene girmesi gerekiyor

İçindekiler

Hayatımı Düzene Sokma Yöntemleri

Bugün hayatınıza yeni bir sayfa açıyoruz. İlk olarak hedefinizi, kim ve ne olmak istediğinizi belirleyin. Artık bir şeyleri değiştirip hayatınızı düzene sokma zamanı geldi. İlk yapmamız gereken güne erken başlayıp şöyle besleyici ve sağlıklı bir kahvaltı etmek. Uyku saatleri ve kahvaltı önemli. Ardından yapmanız gereken şeyleri düşünün ve planlamaya başlayın. Bu planlamar sayesinde hayatınızı düzene sokacaksınız. Telefonunuzu veya ajandanızı kullanabilirsiniz. Saat 10’da yürüyüş yapacağım saat 13’te ders çalışıcağım yada sunumumu hazırlayacağım gibi planları yapın. Elinizden geldiğince o planlara uyun. İlk 2 hafta en kritik zamandır. 2 haftadan sonra her şey kendiliğinden yoluna girecektir.

Hedeflerinize Ulaşma Zamanı

Hayatınızı düzene sokmak için kararlı olmanız gerekiyor. Aradığınız azim aslında içinide saklı. Zora düştüğünüz ve artık yapamayacağım dediğiniz zamanlarda hedefinizi ve olmak istediğiniz kişiyi düşünün. Hayatınızı planlayın. Kendisine Asıl hedef, yıllık hedef ve aylık hedefler koyun. Asıl hedef sizin vizyonunuz olacak, yıllık hedefi belirleyin ve o yıl hayatınızı ona göre düzenleyin. Aylık hedeflere küçük hedefler koyun. Sürekli bir şeyler yapmaya çalışın. Hayatınızı düzene sokmak sizin elinizde. Aradığınız her motivasyon aslında sizsiniz. Sadece düşünün. Ne yapıyorum ? Ne yapmam gerekiyor? Hayatımı nasıl düzene sokabilirim?. İhtiyacınız olan tek şey sizsiniz. Karalı olun, kaçmayın ve savaşın. Bu şekilde hayatımı nasıl düzene sokarım sorusunun cevabını bulacaksınız.