Instagram kullanıcıları, çeşitli sebeplerden dolayı diğer profilleri engelleme imkanına sahiptir. Takip ettiğiniz kişilerin daha sonra takibi bırakması veya diğer kullanıcılar tarafından engellenmesi gibi durumlar çok sık karşılaşılan durumlar olmakla birlikte birçok soruyu beraberinde getirmektedir. Instagram Engelleyen Kişileri Nasıl Görebilirim? Adlı yazımızda, Instagram profilinizi engelleyen kişileri listelemenize yarayan çeşitli yöntemler sıralanmaktadır.

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlayabilirim?

Tanıdığınız bir kullanıcı tarafından engellenip engellenmediğinizi öğrenmenin çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Bir kullanıcı sizi engelledi ise Instagram profili diğer kişiler tarafından görüntülenirken sizin tarafınızdan erişim sağlanamamaktadır. Engellendiğinizi öğrenmenin yolu;

  • Adını soy adını veya kullanıcı adını bildiğiniz kişinin profilini Instagram aramasını üzerinden sorgulayınız. Karşınıza bir sonuç çıkmıyorsa kişi hesabını dondurmuş, silmiş veya sizi engellemiş olabilir.
  • İnstagram profilinizden çıkış yaptıktan sonra Google üzerinden “Kullanıcı adı – İnstagram” şeklinde arama yaptığınızda kişinin profili görüntüleniyor ise bu durumda engellenen kişi siz olmaktasınız.

Etkileşim halinde olduğunuz kişilerin sizleri engelleyip engellemediğini bu yöntemle kontrol edebilirsiniz. Ancak haberdar olmadığınız veya etkileşiminizin az olduğu kişilerden sizleri engelleyenleri öğrenmek için uygulamalara ihtiyaç duyulmaktadır.

İnsagram Engelleyen Kişileri Nasıl Görebilirim? Sorusunun son dönemde artış göstermesi ve İnstagram kullanıcı sayısının düzenli yükselişi, yazılımcılar tarafından yeni fikirlerin oluşmasına sebep olmuştur. Sizleri engelleyenleri listeleyen uygulamalar bulunmaktadır.

İnstagram Engelleyenleri Gösteren Uygulamalar

İnstagram uygulamasındaki yüksek kullanıcı kitlesine hitap etmek amacıyla çeşitli uygulamalar yazılmıştır. Bunlardan en çok rağbet görenleri ise engellendiğini veya arkadaş listesinden çıkartıldığını gösteren uygulamalardır. Bu uygulamalara yazımızda yer vermekteyiz ancak kullanım özgürlüğü tamamen sizlere bırakılmaktadır. Hiçbir yönlendirme yapılmamaktadır. Uygulamaları kullanmanız için kişisel bilgileriniz istenmektedir.

  • Followers İnsight For ile İnstagram Engelleyenleri Gösterme (Android sistem)

Followers İnsight For uygulaması Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda, İnstagram Engelleyenlere Gösterme amacını taşımaktadır. Uygulamaya Google Play Store aracılığıyla ulaşabilir ve cihazınıza indirebilirsiniz.

Uygulamayı cihazınıza kurduktan sonra sizden çeşitli izinler istemektedir. Bu izinleri okuyarak kabul ediniz. Daha sonra ana sayfadaki ekranda İnstagram kullanıcı bilgileriniz istenmektedir. Kişisel bilgilerinizle oturum açarak çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde sizleri takip edenleri, takipten çıkanları ve engelleyenleri görüntülemek mümkündür. Kullanıcı isimlerinin üzerine tıkladığınızda ise profillere yönlendirilirsiniz.

  • Statusbrew ile İnstagram Engelleyenleri Görme (İOS sistem)

Statusbrew, sosyal medya hesaplarınızı tek bir çatı altında yönetmenize olanak sağlayan yazılımdır. iOS işletim sistemine sahip cihazlarınıza Statusbrew uygulamasını indirdikten sonra kurulum işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum sırasında sizlerden istenen yetkilere dikkat etmeli ve okuyarak kabul etmelisiniz.

Uygulamayı kullanmak için sosyal medya hesaplarınızın kişisel bilgileri ile giriş yapmanız istenmektedir. Giriş yaptıktan sonra hesaplarınızı takip etmeyenler, yakın zamanda takipten çıkanlar ve engelleyenler listesine ulaşılmaktadır.