iPhone’da herhangi bri program kurmadan sizi kim arıyorsa ismini sesli okuyarak söylemesini sağlayabilirsiniz. Bazı kişiler için oldukça gerekli olan bu özellik bazı kişiler için gereksiz görülebilir. Yazımızda bu özelliği nasıl açacağınızı veya kapatmak istiyorsanız isim söylemeyi ansıl kapatacağınızı sizlere resimli olarak anlatacağız.

iPhone Arayanın İsmini Söyleme Nasıl Açılır

iPhone Arayanın İsmini Söylemeyi Açma ve Kapatma - iPhone Arayanın İsmini Söylemeyi Açma ve Kapatma

iPhone’un arayanın ismini söylemesini aktif etmek için Ayarlar’dan Telefon>Aramaları Duyur’a girelim burada karşınıza 4 seçenek gelecek. Her zaman dersek kulaklık ve arabada her türlü bağlantıda iphone arayanın ismini söyleyecek. Sadece Kulaklık ve Araba dersek aracınıza ve kulaklığa bağlı olduğunda söyleyecek, yalnızca kulaklık seçersek sadece kulaklık takılıyken ismi söyleyecektir.

Ayrıca açmanıza rağmen ses çıkmıyorsa şuna dikkat etmelisiniz iPhone’unuzun yandaki ses açma kapama tuşu kapalıdaysa ses çıkmaz sadece ses ve bildirimler açık olduğu zaman isimleri sesli olarak söyler.

iPhone Arayanın İsmini Söylemeyi Kapatma

iPhone Arayanın İsmini Söylemeyi Açma ve Kapatma - iPhone Arayanın İsmini Söylemeyi Açma ve Kapatma

Arayanın ismini söylemeyi kapatmak için ise yine yukarıdaki şekilde Ayarlar’dan Telefon>Aramaları Duyur’a girelim burada karşınıza 4 seçenek gelecek Hiçbir Zaman’a tıklayıp bunu seçelim artık telefonunuz arayanın ismini söylemeyecektir.

Görme engelliler ve araçta sık sık kullananlar için oldukça kullanışlı bir özellik.