Apple kullanıcılarının iPhone telefonları kullanırken dile getirdikleri problemlerin bir tanesi iPhone zil sesi yapma ve İtunes ayarları olmaktadır. Bunun en büyük sebebi iPhone kullanıcılarının müzikleri direkt olarak zil sesi yapma imkanlarının kısıtlı olması ve bunu rahatça yapamamalarıdır. Kullanıcılar müzikleri direkt olarak tek bir komutla zil sesine çeviremiyor. Son sürümle birlikte zil sesleri için de kullanıcıların mağazalara yönlendirilmesi bu durumu iyice kısıtlamaya başladı.

iPhone Zil Sesi Yapma

Telefonunuz ve müzikleriniz üzerinde işlem yapabilmeniz için iTunes programınızın en son sürüm olması lazım. Bu sayede müzik ve programlarınız uyumlu bir şekilde işlem yapılmayı açık hale gelecektir. Son güncellemeleri yaptıktan sonra iPhone telefonlarınızı iTunes ile bilgisayara bağlayarak iphone zil sesi yapma işlemine başlayabiliriz.

  1. Zil sesi yapmak istediğiniz müzik üzerinde çalışma yapmak için müziği sürükleyerek iTunes programına atmanız gerekiyor.
  2. iTunes’e yüklenen müziğin üzerine fare ile sağ tıklayarak “Bilgi ver” kısmına tıklayarak devam edin.
  3. Karşınıza çıkan kısımda seçenekler kısmına tıklayın. Telefon zil sesi melodisinin 40 saniye olması sebebiyle şarkıda melodi olmasını istediğiniz 40 saniye aralığını oluşturmanız gerekiyor. Başlat kısmına başlangıç saniyesini, durdur kısmına bitiş saniyesini yazarak ikisini işaretleyin.
  4. Aynı şarkıya tıklayarak “AAC Sürümünü” yarat demeniz halinde şarkının içindeki 40 saniyelik versiyonu hazır olacaktır. Bunu 40 saniyelik versiyonu kopyalayarak masaüstüne sürükleyin.
  5. Masaüstündeki 40 saniyelik melodinin üzerine sağ tıklayarak ismini değiştirin. Şarkının sonunda yer alan m4a kısmı m4r şekline çevrilmelidir. Bunu siz değiştirebilirsiniz.
  6. İsim değişikliği de tamamlandıktan sonra iTunes üzerinde sol üstte yer alan üç noktalı kısımdan Ses Tonları’na tıklayın ve bu melodiyi oraya sürükleyin.
  7. Daha sonra iTunes’deki iPhone cihaz sembolüne tıklayarak ses tonlarını seçin ve eş zamanla seçeneğini aktif hale getirin.
  8. İşlemi tamamlamış durumdasınız. iPhone cihazınızın ayarlar kısmında iPhone zil sesi yapma işlemini yerine getirebilirsiniz.

iPhone Zil Sesi Değiştirme

iPhone cihazlarınızda yer alan seçeneklerden birçoğunu tercih ederek var olan zil seslerini kullanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar kısmında yer alan Ses ve Dokunuş kısmına tıklamanız gerekiyor. Zil sesini, SMS tonunu, Yeni posta ve mail sesini, takvim uyarılarını ve benzeri birçok alarm uyarılarının seslerini değiştirebilirsiniz.

iPhone Kişiye Özel Zil Sesi Yapma

iPhone cihazlarınızda istediğiniz kişilere özgü melodiler kullanarak farklılık yaratmak istiyorsanız Kişiler uygulamasında melodisini değiştirmek istediğiniz kişiyi seçin. Sağ üst köşede yer alan düzenle seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda zil sesini ve SMS tonunu istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.