1 soru 1 cevap yazılarımız da sizlere bazı konularda kısa ve pratik çözümler sunmayı planlıyoruz. Bugün gelen sorunlardan birisi iphone ile ilgili oldu.

Soru: Apple iPhone 8 Plus telefon üzerinde birisi beni aradığında eğer başkasıyla görüşme yapıyorsam ekrana numarası veya ismi gelmiyor bunu nasıl çözebiliriz? Karşı taraftada telefon direk meşgul çalmaktaymış. Yani aradığınız abone şuan başkasıyla görüşüyor gibi sesli bildirim almıyor nasıl çözebilirim?

iphone arama bekletme - iPhone'da Birisi Aradığında Bildirim Gelmiyor - (Arama Bekletme)

Cevap: Arayanı bekletme sorununu çözmek için iPhone üzerinde Ayarlar’a girip buradan Telefon’a ardından Arama Bekletme bölümünü açarak anahtarın yeşil olmasını yani aktif olmasını sağlayın. Ardından işlem otomatik olarak kaydedilecek ve siz telefonla konuşurken birisi arasa dahi bildirim alıp numarayı veya rehberinizde kayıtlı ise kişi ismini görebileceksiniz. Karşı tarafta da aynı şekilde meşgul çalmayıp direk “aradığınız abone başka biriyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayın” anonsunu dinleyecek.

Bu sorun genelde tüm iPhone modellerinde aynı şekilde çözülmektedir(/iPhone 4S/iPhone 5/iPhone 5S/iPhone 6/iphone 6S/ iPhone 7/iPhone 7 Plus/iPhone 8/ iPhone 8 Plus/iPhone X/iPhone XS/iPhone XR)