Her çalışanın hakkı olan iş güvenliği nasıl olmalı konusu günümüzün iş hayatı içinde başlı başına bir uzmanlık konusu haline gelmiştir.

Hatta temeli iş güvenliği nedir nasıl olmalı sorusuna dayanan akademik eğitimler üniversitelerde önlisans öğretimi programları içindedir. Bazı yüksek eğitim kurumlarında aynı konuda uzaktan eğitim veren bölümler vardır. Mezunlar iş sağlığı ve güvenliği alanında önlisans diplomasına sahip iş sağlığı ve güvenliği teknikeri olmaktadırlar. Gelişen iş hayatı içinde rağbet gören bir meslektir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açılan sınavda başarılı olanlar ayrıca C sınıfı iş sağlığı ve iş güvenliği uzmanı sayılmaya hak kazanırlar.

Bu yüzden artık modern çalışma hayatı ve gittikçe ayrıntılanan endüstri üretimi içinde işyerlerinin ve çalışanların güvenliği nasıl olmalıdır şeklindeki soruya konusunda eğitimli iş güvenliği uzmanlarının söylediği gibi olmalıdır cevabı veriliyor. Böyle yürüyen bir sistem sonunda ülkemizin iş kazaları ve meslek hastalıkları yüzünden kaybettiği yıllık 100 milyarlık bir meblağ da geri kazanılabilir.

İş Sağlığını Dikkate Almak

is guvenligi - İş Güvenliği Nasıl Olmalı?

Firmamız https://www.bizimosgb.com/ işyerlerinde güvenliği ve sağlığı sağlamaya yönelik olarak çalışmaktadır. www.bizimosgb.com isimli internet adresimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Sorumlu kişi olarak (büyük olasılıkla işyeri sahipleridir) bizi aradığınızda işyerinizdeki sağlık ve iş güvenliği açısından çözüm ortağınız olacağız. Hizmetlerimiz tabii ki öncelikle işyeri güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi konularında yoğunlaşmaktadır fakat yangın eğitimi, ilk yardım eğitimi, iş yerlerdeki periyodik kontroller gibi konularda hizmet alanlarımız içindedir. Mobil sağlık hizmetleri de günümüzün gelişen iletişim teknolojisine bağlı olarak görevlerimiz içindedir. Kendi işyerinizde yasalar çerçevesinde iş sağlığı ve iş güvenliği sistemi kurulurken patlamadan korunma dökümanı, çevre danışmanlığı, risk değerlendirme, C sınıfı iş güvenliği uzmanları ve tehlikeli sayılan işyerleri gibi cümleleri bizden sık sık duyacaksınız. Böylesi konularla ilgili makalelerimizi de internet sitemizin sayfalarından okuyabilirsiniz. Mevzuata uygun dilekçe örnekleri de sitemizde yer almaktadır. Örneğin iş güvenliği açısından iş yeriniz için tehlike sınıfı değişikliği talebi hakkında dilekçe vermeniz gerekebilir. Bu gibi ayrıntılı konularda iş güvenliği uzmanı arkadaşımız yanınızda olacaktır.

İş Güvenliğini Sağlamaya Yönelik Tedbirler Nelerdir?

is guvenligi neden onemli - İş Güvenliği Nasıl Olmalı?

Böylesi karşımıza gelen bir soru için öncelikle konuyla ilgili eğitim verilmesi şarttır diyoruz. Ülkemiz bu alanda büyük mal ve can kayıplarına uğrayan bir ülke olarak iş güvenliği kültürünü bütün çalışanlarda ve bütün işverenlerde oluşturmak zorundadır. Gemilerin güvertesindeki yaşam bölümlerinde boydan boya, büyük harflerle Safety First – Önce Güvenlik yazması boşa değildir.