Android cihazlarda Root’un faydaları ve zararlarına ait daha önce uzunca bir yazı hazırlamıştık. Bu yazıdan dolayı çıkarak root yapmak için nasıl bir yol izlenir hangi programlar kullanılır bunları da araştırdık ve bizce bu işin en kolayının Kingo Root ile olduğunun kanısına vardık. Öncelikle root nedir, faydaları ve zararları nelerdir yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Ardından resimli anlatımımızı kullanarak kolayca tüm android telefonlara root yapabilirsiniz.

Kingo Android Root Nedir?

Kingo Root, root yapmanın ücretsiz yollarından birisidir. FingerPower Digital Technology Ltd. firması tarafından geliştirilen uygulamaları ile hem bilgisayar üzerinden hem de Android APK dosyası üzerinden akıllı telefonlarınızı root edebiliyorsunuz. 2011 yılında çıkan Kingo Root çıktığı günden bugüne pekçok cihazı desteklemektedir. Eski telefonlardan güncel telefonlara kadar eğer sizlerde root yapmayı düşünüyorsanız Kingo Root’u deneyebilirsiniz.

Kingo Root Kurulumu + indirme linki

Kingo Root programını kurmak için öncelikle BURADAKİ linkten PC programını bilgisayarınıza indiriniz. Ardından standart bir program kurar gibi Next Next seçenekleri ile kurulumu tamamlayın sonrasında program root yapmaya hazır olacaktır.

Kingo Root (Bilgisayar Versiyonu) Kullanımı

Kingo Root ilk başta da belirttiğimiz gibi kullanım konusunda oldukça kolay bir program. İşlemler sırasında telefonunuza format atmıyor veya herhangi bir daha silmiyor.

Her hangi bir duruma karşı mutlaka telefonunuzun yedeğini alınız eğer bir hata verir veriler silinirse tüm sorumluluk size ait olacaktır.

Telefonda Geliştirici ve USB Hata Ayıklama Modu Aktif Etme

usb hata ayiklama modu nasil acilir gelistici secenekleri - Kingo Root Nedir? Kurulum, Kullanımı ve Root Silme + İndirme Linki

Telefonu Kingo Root veya başka bir program olsun Rootlamak için geliştirci modu ve USB Hata Ayıklama Modu’nu aktif etmelisiniz. Genelde tüm Android telefonlarda Ayarlar>Cihaz Hakkında>Yazılım Bilgisi içinde yer alan Yapım Numarası üzerine 5 kez tıkladığınızda geliştirici modu aktif olacaktır.

usb hata ayiklama modu nasil acilir - Kingo Root Nedir? Kurulum, Kullanımı ve Root Silme + İndirme Linki

Ardından Ayarlar menüsünün en altına Geliştirici Seçenekleri menüsü gelecektir buraya girelim ve USB Hata ayıklamayı aktifleştirelim.

Bilgisayarda Kingo Root Başlatma ve Kullanma

İlk yapmanız gerek bir USB kablo ile telefonu bilgisayarınıza bağlamanız ardından Kingo Root programını açtığınızda telefonunuzu kısa sürede tanıyacak ve model numarasını ekrana yazacak. Ben bu makaleyi hazırlamak için Turkcell T40 model cihaz kullandığımdam aşağıda T40 yazmakta.

1. Adım: Telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayın.

TURKCELL T40 Root Yapma Kolay Yoldan - Kingo Root Nedir? Kurulum, Kullanımı ve Root Silme + İndirme Linki

2. Adım: Program telefonunuzu bulduysa alt kısımda ROOT yazacak buraya tıklayalım ve yükleme işlemini başlatacak. %100’e ulaşana kadar bekleyiniz ve kabloyu çıkartmayınız.

TURKCELL T40 Root Yapma Kolay Yoldan 2 - Kingo Root Nedir? Kurulum, Kullanımı ve Root Silme + İndirme Linki

3. Adım: Root işlemi eğer başarılı bir şekilde tamamlanırsa yukarıdaki gibi “ROOT SUCCEED” yazması gerekiyor.

İşlemler bu kadar arkadaşlar artık cihazımız rootlandı Root’lu telefonda neler yapabilirsinizi bu konuda bilgi almak için BURADAKİ  yazımızı okuyabilirsiniz.

Kingo Root ile ile Yapılan Root Kaldırma / İptal Etme

Root yaptık iyi hoş güzel ama root yapmaktan vazgeçtik telefonun tekrar rootsuz hale gelmesini istersek ne olacak? Çok kolay yine Kingo Root programını açarak bu işi kısa yoldan ve oldukça kolay bir şekilde yapabiliriz.

Root iptal etme kaldirma turkcell t40 - Kingo Root Nedir? Kurulum, Kullanımı ve Root Silme + İndirme Linki

1. Adım: Root işlemini iptal etmek ve telefonu tekrar rootsuz yapmak için telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayalım. Ardından telefonu tanımasını bekleyelim.

2. Adım: Tanıdıktan sonra zaten rootlu olduğunu anlayacak REMOVE ROOT seçeneğine basarak root kaldırmayı başlatalım.

3. Adım: Root kaldırıldıktan sonra aşağıda ki resimde olduğu gibi Kingo Root ekranında “REMOVE ROOT SUCCEED” yazmalı.

Root iptal etme kaldirma turkcell t40 3 - Kingo Root Nedir? Kurulum, Kullanımı ve Root Silme + İndirme Linki