Klavye üzerinden tuş kombinasyonunu sağlayarak birçok işaret ve simgeyi Word, Excel gibi uygulamalarda kullanabilirken sosyal medya uygulamalarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günümüz modern internet ve teknoloji dünyasında binlerce sembol ve işaret bulunmaktadır. Bu işaret ve semboller ise milyonlarca internet kullanıcısı tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Durum böyle olunca da bu sembollerin tamamının klavyeler üzerinde görünür bir şekilde yer alması ya da basitçe ulaşılması pek mümkün değildir. Sanal dünya üzerinde gezintiler yaparken ve mesajlaşma uygulamalarında sıklıkla kullandığımız kalp işaretini klavyede kalp yapmanın alternatif yolları adlı yazımızda inceleyeceğiz.

Klavyenizi kullanarak kalp yapmanız için gerekli tuş kombinasyonlarını kullanmanız gerekmektedir. ALT + 3 kombinasyonu bizlere kalp simgesini vermektedir. Kalp simgesini oluşturmak için ALT tuşuna basılı tutup ardın 3 rakamına tıklamanız gerekmektedir. Basit şekilde yapacağınız bu işlem sayesinde kolayca kalp simgesine ulaşabilirsiniz.

Karakter Eşlem Üzerinden Kalp Yapmanın Yolları

Bilgisayar ekranınızın sol alt kısmında yer alan BAŞLAT kısmındaki arama bölümüne “Karakter Eşlem” yazarak aratınız. Karşınıza çıkan pencere tuş kombinasyonlarının ve karakterlerin eşleşme ekranıdır. Karakter eşlem kısmı üzerinde yer alan birçok simge ve işaretin arasından kalp işaretini bularak dilediğiniz şekilde tuş kombinasyonunu ayarlayabilir ya da kopyalayarak kullanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.