Kredi kartları taksitli alışverişlerde sıkça kullanılmaktadır. Fiyatı yüksek ancak nakit olarak almak istemediğiniz bir ürünü kredi kartı aracılığı ile taksitli bir şekilde satın alabilirsiniz. Kredi kartı limitiniz doğrultusunda harcama yapabilmeniz mümkündür.

Kredi kartını sık bir şekilde kullanan kişiler limitlerinin daha yüksek olmasını istemektedir. Özellikle bu ürünle artık araba bile alınabilmesi yüksek limitli kredi kartlarının her alanda kullanılmasına yol açmıştır. Genel olarak bankaların çoğu kişilere aylık net gelirlerine göre limit belirlemektedir. Belirlenen limit ise düzenli ödeme yapılması ve borçların geciktirilmemesi durumunda arttırılabilmektedir. Bunun dışında aylık net gelir de limit artışında oldukça önemlidir.

İnternet üzerinden alışveriş yapan kişiler de sürekli kredi kartı limiti yükseltmenin yolları için araştırmalar yapmaktadırlar. Çeşitli kampanya ve indirimlerden yararlanmak isteyen fakat bunun için limiti yeterli olmayan kişiler bankalarına kredi kartı limit artışı için başvuru yapmaktadır.

kredi karti limiti nasil dusurulu 300x220 - Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir ?

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Bankacılık ürünlerinden en fazla tercih edilen ve kullanılanı şüphesiz ki kredi kartıdır. Kredi kartları belli bir limite sahiptir ve bu limit doğrultusunda kişiler taksitli olarak alışveriş yapabilme imkânına sahiptir. Kredi kartı limitinizi aşan bir ürünü satın alabilmeniz mümkün değildir. Bu nedenle kredi kartı limiti özellikle alışverişe önem veren kişiler tarafından çok fazla önemsenmektedir.

Limit, kredi kartı başvurusunda bulunan kişinin gelir beyanına göre banka tarafından belirlenmektedir. Daha sonra bu limit arttırılabilir veya düşürülebilir. Ancak maaşınızın çok üzerinde bir kredi kartı limitine sahip olmanız ilk etapta oldukça zordur. Kredi kartı limitini belirleyen bir diğer faktör de kredi notudur. Daha önce kredi kartı veya kredi kullandıysanız ve ödemeleriniz düzenli bir şekilde gerçekleştiyse kredi notunuz yüksek olacaktır. Bu da yüksek limitli bir kredi kartı alma ihtimalinizi kolaylaştırmaktadır. Ancak tam tersi bir durumda alacağınız kredi kartı limiti düşebilmektedir. Borcunuzu ödeyememe gibi olumsuz bir durum yaşadıysanız ve kredi kartınızın asgari – dönem borcunu geciktirdiyseniz kredi kartı limitiniz oldukça düşük olacaktır.

Normalde kredi kartı limiti alınan net maaşın 4 katı olarak belirlenmiştir. Yani çalışan bir kişi aylık net maaşının 4 katı kadar bir kredi kartı alabilmektedir. 1600 TL maaş alan bir çalışan 6400 TL limite kadar kredi kartı başvurusunda bulunabilmektedir. Kredi notu ve maaş kredi kartı limitini belirleyen en önemli etkenler arasında yer almaktadır.

Benzer Konu; Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür ?

mastercard visa kredi kartlari arttirma yukseltmee - Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir ?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükselttirilir?

Kredi kartı limiti sadece kart sahibinin isteği doğrultusunda arttırılabilmektedir. Birçok banka, mobil ve internet şubeleri aracılığı ile kredi kartı limit artışı talebi iletilebilmesine olanak sağlamaktadır. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak veya şubelere giderek de kredi kartı limiti yükseltme başvurusunda bulunmanız mümkündür.

Günümüzde artık şubeye gitmeyi pek fazla kişi tercih etmediğinden birçok kişi işlemlerini telefon bankacılığı veya mobil – internet şube aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Eğer siz de kredi kartı limitinizi arttırmak istiyorsanız mobil şube veya internet şubesi aracılığı ile hesabınıza giriş yapabilir ve kredi kartı bölümünden ‘Limit Arttırma’ butonuna tıklayabilirsiniz. Uygun bulunursa beklemenize gerek kalmadan kredi kartı limitiniz anında arttırılacaktır.