Eskiden bankalar kredi notu düşük olanlara, Kara Liste’de ismi bulunanlara kredi vermek konusunda olumlu düşünmezlerdi. Özellikle BDDK tarafından gelecek cezalara uğramamak amacı ile Kara Liste’de olan veya kredi notu düşük olan kişiler tarafından gelen kredi başvuruları genellikle reddedilirdi. Ancak içerisinde bulunduğumuz dönemde özellikle çıkan sicil affından sonra bankalar kredi notu düşük insanların kredi başvurularına daha olumlu yaklaşmaya başladılar. Ayrıca kredi geçmişinde kabarık bir sicile sahip olan insanların başvuruları bile BDDK tarafından verilen cezaların ve uyarıların eskisi kadar sert olmaması ile birlikte kabul edilmeye başlanmıştır. Gelir belgesini sunduktan sonra kefil gösterebilen hemen herkes kolaylıkla kredi sahibi olabilmektedir. Kredi notu düşük olanlara ihtiyaç kredisi verilmesi de tabi olarak kolaylaşmış ve hızlanmıştır.

esnaf kredisi veren bankalar - Kredi Notu Düşük Olanlara İhtiyaç KredisiKredi notu düşük olanların ihtiyaç kredisi kullanabilmesi için bankalar bu kişilerden kefil ve gelir beyanında bulunup bunu kanıtlamasını isterler. Meslek grubu ayırmaksızın işçi, esnaf, memur, ev hanımı ya da başka herhangi bir meslek grubunda bulunan herkes için kolay ve hızlı şekilde kredi alabilme imkânı sağlayan bankalar mevcuttur. Ancak bankalar kredi başvurunuzu değerlendirirken Findeks Notu üzerinden inceleme yaparlar. YAPIKREDİ, GARANTİ BANKASI, FİNANSBANK, AKBANK, HSBC ve HALKBANK kredi notunuz düşük olsa bile kolaylıkla kredi almanızı sağlayan bankaların başında gelmektedir.

kredi notu nasil hesaplanit - Kredi Notu Düşük Olanlara İhtiyaç Kredisi

Kredi notu düşük olanlara ihtiyaç kredisi sağlanması konusunda bankalar her ne kadar olumlu görüş ile yaklaşmaya başladı ise de tavsiyemiz bir an önce kredi notunuzu yükselmek için düzenlemelere başlamanız yönündedir. Kredi notunuzu yükseltmek için yapabileceğiniz uygulamalardan bazıları, kredi çekmeyi düşündüğünüz banka hesabınızda sürekli olarak para bulundurmanızdır. Ayrıca devamlı olarak para yatırıp para çekme işleminde bulunmanız da bu banka üzerinden kredi notunuzu yükseltmeye fayda sağlayacaktır. Kredi başvurusunda bulunmadan önce dikkat etmeniz gereken bir husus olarak kısa süre içerisinde birden fazla bankaya başvuruda bulunmamak olmalıdır. Sıkça bu hataya düşen insanlar kredi çekme işleminde sorunlar yaşamakta ve çoğunlukla kredi başvuruları reddedilmektedir. Ayrıca başvuru sırasında başka bankalara borcunuz var ise ilk olarak bu borcu kapatmalı ve ödemelerinizi düzenli olarak aksatmadan gerçekleştirmelisiniz.