Kız çocuklarına isim olarak koyulan ve Arapça kökenli olan Liya isminin anlamı, en sabırlı, sabırlı, sabrın en güzeli ve sabrın en iyisi anlamına gelmektedir. Ayrıca Liya ismi, son dönemlerin en popüler isimleri arasında yer almaktadır. Oldukça popüler bir isim olan Liya ismi, Kuran-ı Kerim de geçmemektedir.

Liya İsmi Neden Popüler Bir İsimdir?

Liya isminin son dönemlerde oldukça popüler ve arama motorlarında en çok aranan isim olmasının sebebi ise, Türkiye’nin megastarı olan Tarkan’ın, eşi olan Pınar Tevetoğlu’nun doğum sancılarının başlaması ise Almanya’da bulunan Moers Bethanien Hastanesi’nde gözetim altında tutulurken 13 Temmuz 2018 günü bebeğini Dünya’ya getirmiş ve baba olma heyecanını yaşayan Tarkan ise, sevenleri ve takipçileri ile adını Liya koyduğu kızının resmini ve müjdesini İnstagram hesabı üzerinden paylaşmıştır. Bu sayede Liya ismi en merak edilen isimlerden biri olmuş ve anlamı arama motorlarında sıkça aranmaya başlamıştır.

Bebeğe Verilen İsimlerin Anlamları Bebeğin Karakterini Nasıl Etkilemektedir?

Uzmanlar tarafından yapılan söylemlere göre, bebeğe isim koymanın onun kişiliğini şekillendirmenin ilk adımı olduğunu belirtmektedir ve bebeğe verilen ismin bebeğin karakterini etkilemekte olduğu ifade edilmektedir. Ayrıca bebeğe verilen ismin, karakteri üzerinde önemli bir etkisinin olduğu savunulurken, kişinin rol model olarak adının anlamını almakta olduğu da ifade edilmektedir. Bu sebeple de ailelerin, bebeklerine isim seçerken ve bebeklerine isim verirken, isimlerin anlamlarına dikkat edilmesi ve göz önünde bulundurulması da tavsiye edilmektedir.