Logo ERP programlarında bazı durumlarda lisans sunucu hatası meydana gelebilir. Genellikle ara ara lisans yenilemesi yapmakta bu yüzden fayda var. Eğer sizlerde “Logo Lisans Sunucusuna Bağlanamadı” hatası alıyorsanız muhtemelen belirttiğim gibi uzun süre lisans yenilemesi yapmamış olabilirsiniz bundan dolayı bu hata kodu meydana gelmektedir. Çözümü ise çok basit…

Yapmanız gerekenler;

logo lisans sunucusu hatasi - Logo Lisans Sunucusuna Bağlanamadı Hatası ve Çözümü

TigerSys.exe’yi (Tiger Sistem Yöneticisi / Sistem İşletmeni) programını çalıştırın ve giriş yapın. Ardından Dosya > Lisans Yenileme bölümüne tıklayın ve lisans yenileme görevini çalıştırın. Karşınıza çıkan tüm onay kutularını tamam diyerek onaylayın son aşamada ekranınıza mevcut lisanslarınız gelecek tamam dediğinizde TigerSys.exe kapanacak ve işlemler tamamlanmış olacaktır.

Artık Logo Tiger programınızı lisans hatası olmadan çalıştırmaya devam edebilirsiniz.

Eğer lisans yenilemesi yaptığınız halde halen sunucu lisans hatası veriyorsa serverı yeniden başlatmak sorunu tamamen çözmektedir.

Bu anlatım; Logo Go 3, Logo Tiger 3, Logo Tiger Enterprise için geçerlidir ekranlar birbirine çok benzediğinden tüm Logo sürümlerinde bu sorunu yaşıyorsanız yukarıdaki adımları uygulamanız hatayı çözecektir.

Eğer hâlâ Logo hatası alıyorsanız 20 yıllık tecrübesiyle Logo Bayisi Tetraport Teknoloji’den profesyonel Logo Destek hizmeti alabilirsiniz.